Et vaim on olemas. Nüüd juhtusin 21. mai 2005 Tuum ja loomulikult valgel kriitpaberil.

Jaak Jõerüüdi Diplomaat ja mälu - Kirjutasin hiljuti, et Tartu vaim on olemas. Nüüd juhtusin lugema Jaak Jõerüüdi Diplomaat ja mälu - loomulikult kirjastuselt Tuum ja loomulikult valgel kriitpaberil. Seal ta kirjutab Roomast niimoodi: Mitte kõi 21. mai 2005 Kirjutasin hiljuti, et Tartu vaim on olemas. Nüüd juhtusin lugema Jaak Jõerüüdi Diplomaat ja mälu - loomulikult kirjastuselt Tuum ja loomulikult valgel kriitpaberil. Seal ta kirjutab Roomast niimoodi: Mitte kõikidel kohtadel pole seda võimu. Kusagil võib olla hea, kindel, mugav, aga mõju ja võimu sel kohal su

21. mai 2005 maiken kolmapäeval, 1. juunil 2005., kell 20:34:45 Jõerüüdist, genius lockist, eurovisioonist Kirjutasin hiljuti, et Tartu vaim on olemas. Nüüd juhtusin lugema Jaak Jõerüüdi "Diplomaat ja mälu" - loomulikult kirjastuselt "Tuum" ja loomulikult valgel kriitpaberil. Seal ta kirjutab Roomast niimoodi: "Mitte kõikidel kohtadel pole seda võimu. Kusagil võib olla hea, kindel, mugav, aga mõju ja võimu sel kohal su üle pole. Genius loci on see refrään, mida Rooma tänavatel kõndijad peaksid laulma. Oh genius loci, oh genius loci, kui haljad on su Rooma oksad! Koha vaim on siin igas tolmuses toas ja pruunis riidekapis peidus, kükitab kui albaani kerjusnaine iga kõnnitee kulunud äärekivil ja ujub Tevere rohelises vees, keset süngeid musti linde ( mis linnud?), kes tardunult seisavad voolus, jalad veealusel kivil, ja naljakaid nutriaid, kes ronivad marmortreppidest üles, jõest tänavale, et natuke maad mööda basaltklompe Vatikani poole hiilida, niipalju kui julgus lubab. KOHT ise on näiteks selline: Päikese ümber särab sinine taevas, kaunis nagu tükk armastuskirja. Kõnniteedele on jäänud koerte pruune junne. Mahe tuul kiigutab puude ja vääntaimede oksi ning puistab koerte väljaheidetele glütsiinia helelillasid ja juudapuu tumeroosasid õielehti. Inimese süda võpatab. Südames õitseb rahu." Lugejal ei jää muud üle, kui uskuda, kuigi J.J ei suuda oma tundeid ka edaspidi eriti mõistetavaks rääkida - ta jääb raamatus üsnagi pealiskaudseks, kirjeldavaks ja ei vasta ühelegi uudishimus ärganud küsimusele. Raamatu esimene pool oli igavavavõ

21. mai 2005

maiken kolmapäeval, 1. juunil 2005., kell 20:34:45
Jõerüüdist, genius lockist, eurovisioonist

Kirjutasin hiljuti, et Tartu vaim on olemas. Nüüd juhtusin lugema Jaak Jõerüüdi "Diplomaat ja mälu" - loomulikult kirjastuselt "Tuum" ja loomulikult valgel kriitpaberil. Seal ta kirjutab Roomast niimoodi:

"Mitte kõikidel kohtadel pole seda võimu. Kusagil võib olla hea, kindel, mugav, aga mõju ja võimu sel kohal su üle pole. Genius loci on see refrään, mida Rooma tänavatel kõndijad peaksid laulma. Oh genius loci, oh genius loci, kui haljad on su Rooma oksad! Koha vaim on siin igas tolmuses toas ja pruunis riidekapis peidus, kükitab kui albaani kerjusnaine iga kõnnitee kulunud äärekivil ja ujub Tevere rohelises vees, keset süngeid musti linde ( mis linnud?), kes tardunult seisavad voolus, jalad veealusel kivil, ja naljakaid nutriaid, kes ronivad marmortreppidest üles, jõest tänavale, et natuke maad mööda basaltklompe Vatikani poole hiilida, niipalju kui julgus lubab.
KOHT ise on näiteks selline: Päikese ümber särab sinine taevas, kaunis nagu tükk armastuskirja. Kõnniteedele on jäänud koerte pruune junne. Mahe tuul kiigutab puude ja vääntaimede oksi ning puistab koerte väljaheidetele glütsiinia helelillasid ja juudapuu tumeroosasid õielehti. Inimese süda võpatab. Südames õitseb rahu."

Lugejal ei jää muud üle, kui uskuda, kuigi J.J ei suuda oma tundeid ka edaspidi eriti mõistetavaks rääkida - ta jääb raamatus üsnagi pealiskaudseks, kirjeldavaks ja ei vasta ühelegi uudishimus ärganud küsimusele.

Raamatu esimene pool oli igavavavõitu ja järgmisel päeval meenub loetust vähe. Ehk vaid mõned faktid, et ta oli nooruses koduga veidi pahuksis ja hakkas hipiks, et lasi end kaua veenda ja ikkagi lõpuks läks Soome diplomaatilisele tööle.

Kusagil raamatu keskpaigas saan teada, et "Looming" on tema raamatu katkendid avaldanud ja selle eest suisa aastapreemia määranud!Lk.106

"Rooma pani asjad paika. Pani minu jaoks paika terve maailma. Mul on keeruline selgitada, miks ja kuidas see toimus, kuid juba pärast kahte Roomas elatud aastat märkasin, et mu suhtumine riikide toimimisse ja inimeste mõtteviisi, maailma mitmekülgsusesse ja inimeste võimalustesse, samuti rahasse, kultuuri, puhtusesse, globaliseerumisse, ökoloogiasse, usku, kirikusse, ajalukku loksusid omale kohale."

Jõerüüt jääbki taoliste lausete produkteeriajaks. Sellega teenis ta huvi vähenemise, sest ma loen raamatuid selleks, et ka midagi olulist teada saada. Raamatuid selleks lugejaile ju vist kirjutataksegi! Selle raamatu kirjutas Jõerüüt küll vist ainult iseendale ja lugejale, kellele meeldib väline hiilgus.

Kuid lugesin siiski raamatu diagonaalmeetodil lõpuni ja leidsin häid kohti, kus Jõerüüt oli suutnud oma kuiva diplomaadikeele ära unustada ja poeediks hakata. Kiirlugemise eelis on see, et head kohad raamatus kiirgavad teistmoodi:

lk.143

"Kusagil aparaadi tehnoloogilises sisikonnas talletub su mõtte ja tunde kood, siis liigub edasi ja ilmub välja, kargab ekraanile uus ilmutus. See tundmatu ja tumm mõte, mis alles mõne hetke eest otsis endale sõnakuju su ajus, su rakkude 37-kraadises keskkonnas, kulges siis läbi elutu mateeria, läbi traatide, plaatide ja jootekehade mikromaastiku, läbi metallide ja mineraalide, läbi inimsilmale nähtamatu ning kättesaamatu teispoolsuse, sündis uuesti. Sõna ilmus ekraanile nagu reinkarnatsiooni tunnistus, must valgel.Jah, kodeerimine klapib tekstiga hästi kokku. Selles on midagi."
-Siinkohal oli äratundmisrõõmu!

"Diplomaat ja mälu" lõpebki väga sümptomaatiliselt ja otsekui tõestab mu arvamust, mis lugemise käigus tekkis - me nägime küll välist Jõerüüti,väliselt väärikat diplomaati, ent ei näinud midagi seestpoolt, ei hingevärinaid, uue sündi, vigade loomulikkust, inimliku eksimuse andestust :

lk.238

"Jah, ma kõhklesin, kuid mitte kauem kui hetke. Siis tõmbasin kardina eest. Seal oli peegel, tume kui öö. Ja sellest vaatas küünlavalgel vastu minu enese nägu."

Autori väitel oli ta seda raamatut kirjutanud aastaid.

Mina jäin nälga tundma. Ehk on see raamatu hea külg - panna tahtma leida vastuseid küsimustele, mida Jõerüüdi tekst pakkus. Nüüd ootan, millal saan laenutada Jõerüüdi luuleraamatut, mida Aare Pilv väga kiitis. Loodan, et sealt leian selle, mida ma inimestes ja maailmas otsin.

--------------------
Allpoololev luueltus pole vastandamine Jõerüüdile. See on üks vana luueltus, mis jäi kogust välja.

Ma olen avastamas ennast
ja samas lahti kõigile.
Viib värsilaevu minu rannast
suur luulevaevas loometung.

Ei tea ma, kuhu nõnda jõuan,
kas keegi astub pardale?

Kuid iseendalt ikka nõuan
ma uusi laule tundeile.

Ma kriitikutest küll ei hooli,
sest miski häbist vägevam.
Nüüd, purjetades sõnamerel
ma olen veelgi sügavam.

----------------------------------------
14.oo
Puhh, kui palav! Väljas on suur suvi. Vedasime K-ga mulda, väsisime ära ja nüüd tõmban hinge. Ma pole veel tänaseid lehtigi lugenud.
--------------
Nii, lehed loetud nagu naksti. Meelde jäi ainult Sakala lugu Pilistvere raamatukoguhoidjast, kellel olevat just käsil Jõerüüdi raamatu lugemine. Selles artiklis oli elu, mis meid toidab.


0.00

Poolfinaali ma ei vaadanud.

See eurovisioon oli tõeline laulu-ja tantsupidu - kõik laulud olid üllatavalt head. Kuid kuulata igatsen üle kõige Horvaatia laulu.
www.andysesc.ne....html
Kui horvaatide laulu poleks olnud, ma homme kordust poleks vaadanud. Nüüd vaatan ja kui saan, võtan videosse. Kirjutan siia ajal, mil võidulaul pole veel selgunud.

Mul poleks kahju, kui võidaks Venemaa,Prantsusmaa, kindlasti Moldaavia, ka ukrainalaste laulus oli tunda elu pulssi, siirast tahet.
M-le meeldisiid vist kõik poistebändid, Leedu vist, ja seal oli ka neli toredat musketäri. Eurovisooni alguses ütles Marko Reikop kuldsed sõnad: See on pidu, mis ühendab rahvaid. Täna läks mul unigi üle, nii vahva saade! Olin ju täna muusikast puutumata, nautinud loodushääli ja omaette vaikset olemist.

Kui K koju tuleb, leiab ta eest kasuliku üllatuse (ühe kõrge koha, kus päevitada ja omaette redutada), ehitise, mis avardab piire ja laseb end tunda linnuna - küll on me kodukoht kaunis!
Ahh, täna oli tõeliselt lennukas päev. Et vaim on olemas. Nüüd juhtusin 21. mai 2005 Tuum ja loomulikult valgel kriitpaberil.
Samast žanrist
Eelmine Järgmine
Samalt autorilt


Blogid
Kristo: Harjutused hantlitega, Järjest rohkem koguvad populaarsust lühikesed ning kiired treeningud. Kun.. [20] Sisupuu sitemap
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [120]
Combipact: Make a Website With Good Design, So you need to make a site? It is an incredible approach to.. (1) [542]
Combipact: Kodulehe tegemine WordPressi ja SEO-ga on parim turundusviis aastal, Kas on õige öelda, et o.. [322]
tann: Kuidas kasiinomänge mängides võita ja jääda kasumisse, 1. Valige õige mäng   Alati, kui män.. [514]
Kristo: Kodune kõhulihaste treening, Praegu on ideaalne aeg alustamaks ettevalmistustega järgmiseks rann.. [661]
Taavi: Inimese Finantseerimise Liigid, Finantseerimine on laenatud sõna, mis eesti keeles tähendab rahas.. [658]
Martin: 5 lihtsat nippi kuidas valmistuda maratoniks, Oled näinud vaeva treeningutega, söömisega ning pi.. [705]
villum: Kasiino boonused - kui tark on neid kasutada?, Kasiino boonused on juba pikalt aega üheks parima.. [951]
sell: Mis valdkonna veebipäevaraamatut pidada?, Millest kirjutada? Ning miks kirjutada? Veebipäevikuke.. [1030]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Kristo: Harjutused hantlitega, Järjest rohkem koguvad populaarsust lühikesed ning kiired treeningud. Kun.. [20] Hea kodulehe valmistamine
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [120] Korraliku kodulehe tegemine
Kristo: .. [153] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Kolmapäev, 20. jaan. 2021., kell 11:11 - parim aeg päevast
või tee uus
[2931] Blogi
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0453s