Nii kui nende käigus tekkinud assotsiatsioone Blog aitab talletada ja meenutada mälu osaks. Blog ei ole

meelde jätta ja meenutada — olles Blog aitab nii tõsielusündmusi kui nende käigus tekkinud assotsiatsioone paremini meelde jätta ja meenutada — olles seega meie mälu osaks. Blog ei ole siiski päris samane traditsioonilise sahtlisse peidetud pä Blog aitab talletada ja meenutada Blog aitab nii tõsielusündmusi kui nende käigus tekkinud assotsiatsioone paremini meelde jätta ja meenutada — olles seega meie mälu osaks. Blog ei ole siiski päris samane traditsioonilise sahtlisse peidetud päevikuga, sest omab viimasest hoopis võimsamaid kommunikatiivseid võimalusi. Mälu võib defineeri

Blog aitab talletada ja meenutada Bo BlogoMan kolmapäeval, 11. jaan. 2006., kell 13:56:47 Autor kirjeldab meeldejätmise ja meenutamisega seotut ja leiab, et blog võib olla suurepäraseks mälupikenduseks, mis aitab enda elus toimunud sündmusi paremini meelde jätta ja mõtestada. Kui soovid ise blogi pidama hakata, siis tee endale oma blog paremalt ülevalt äärest lingi "reg" kaudu. Blog aitab nii tõsielusündmusi kui nende käigus tekkinud assotsiatsioone paremini meelde jätta ja meenutada — olles seega meie mälu osaks. Blog ei ole siiski päris samane traditsioonilise sahtlisse peidetud päevikuga, sest omab viimasest hoopis võimsamaid kommunikatiivseid võimalusi. Mälu võib defineerida kui kord kogetu talletust teadvuses, tunnetuste peegeldust ja potentsiaalset reprodutseeringut. Mälu esmane tasand väljendub kujutluspiltidena, teisene ekspressiivsem aga keeleliselt või materialiseerunud piltidena. Mälus säilivad assotsiatsioonid võivad olla küll vahetumad ja detailirikkamad, kuid ei ole paraku eriti püsivad. Elu jooksul teadvusse talletatu säilivusaeg on võrdne inimese elueaga. Et ajus toimuvad neurokeemilised protsessid vajavad suurel hulgal energiat, siis pole bioloogilis-füsioloogiliselt otstarbekas kõiki elu jooksul kogetud assotsiatsioone kogu nende detailirikkuses elu lõpuni mälus säilitada. Mällu sööbivad eelkõike ellujäämiseks ja hakkamasaamiseks hädavajalikud kogemused. Suur osa elu jooksul tajutust osutub ebaoluliseks ja mittevajalikuks ning ununeb aja jooksul. Teadlased arvavad, et keskmiselt hea mäluga inimene mäletab kolm aastat

Blog aitab talletada ja meenutada

Bo BlogoMan kolmapäeval, 11. jaan. 2006., kell 13:56:47
Autor kirjeldab meeldejätmise ja meenutamisega seotut ja leiab, et blog võib olla suurepäraseks mälupikenduseks, mis aitab enda elus toimunud sündmusi paremini meelde jätta ja mõtestada. Kui soovid ise blogi pidama hakata, siis tee endale oma blog paremalt ülevalt äärest lingi "reg" kaudu.

Blog aitab nii tõsielusündmusi kui nende käigus tekkinud assotsiatsioone paremini meelde jätta ja meenutada — olles seega meie mälu osaks. Blog ei ole siiski päris samane traditsioonilise sahtlisse peidetud päevikuga, sest omab viimasest hoopis võimsamaid kommunikatiivseid võimalusi.

Mälu võib defineerida kui kord kogetu talletust teadvuses, tunnetuste peegeldust ja potentsiaalset reprodutseeringut. Mälu esmane tasand väljendub kujutluspiltidena, teisene ekspressiivsem aga keeleliselt või materialiseerunud piltidena. Mälus säilivad assotsiatsioonid võivad olla küll vahetumad ja detailirikkamad, kuid ei ole paraku eriti püsivad. Elu jooksul teadvusse talletatu säilivusaeg on võrdne inimese elueaga.

Et ajus toimuvad neurokeemilised protsessid vajavad suurel hulgal energiat, siis pole bioloogilis-füsioloogiliselt otstarbekas kõiki elu jooksul kogetud assotsiatsioone kogu nende detailirikkuses elu lõpuni mälus säilitada. Mällu sööbivad eelkõike ellujäämiseks ja hakkamasaamiseks hädavajalikud kogemused. Suur osa elu jooksul tajutust osutub ebaoluliseks ja mittevajalikuks ning ununeb aja jooksul.

Teadlased arvavad, et keskmiselt hea mäluga inimene mäletab kolm aastat peale ülikooli lõpetamist vaid nappi 2% kogu infohulgast mida ta pikkade ülikooliaastate jooksul õppejõudude suust kuulnud või tarkadest raamatutest lugenud on. Meelde jäänud 2% on aga ka enamasti just see osa, mida igapäevaste tööde ja tegemiste käigus pidevalt vaja läheb.


Juhtusin mõni aeg tagasi enda vanu päevikuid sorteerides mitme aasta taguseid reisikirjeldusi lugema. Imestasin nende detailirikkuse üle ja kahtlesin kohati tõsiselt, et kas olen need tõepoolest ise kunagi kirjutanud. Vanu kirjutisi lugedes tulid ka reisid ja nende käigus juhtunud seigad taas detailsemalt meelde. Tähelepanuväärne on, et kord kirja pandud assotsiatsioone ja kogemusi on võimalik mitte ainult ise hiljem üle lugeda, vaid ka teistele edasi anda.

Tänu talletatud assotsiatsioonidele, olgu need siis tekstilises vormis või kasvõi iidsed kaljujoonised, ei pea me hakkama ise uuesti kivikirveid ega püssirohtu leiutama. Kollektiivne teadmiste struktuur toetub kogu inimühiskonna varasematele kogemustele. Võib arvata, et just tänu kommunikatsiooni lihtsustumisele ja varasemate kogemuste senisest efektiivsemale levikule viimaste sajandite jooksul, võime täna nautida niivõrd jõulist teadus- ja tehnikarevolutsiooni.

Sarnaselt individuaalsele mälule ei pruugi ka kollektiivne mälu kõiki inimühiskonna arengu jooksul ette tulnud detaile ühtviisi hästi "mäletada." Moonutused ja nihked võivad olla tingitud lihtsalt tõsiasjast, et enamik sündmusi ei ole ühtviisi adekvaatselt kirjeldatud. Hoopis hullem on kui meie kollektiivset teadvust mõjutatakse sihilikult ühtesid asju "unustama" ja teisi vildakalt mäletama.

Kollektiivse teadvuse massipsühhootilist ja isegi hallutsinogeenset olemust kirjeldab värvikal moel järgmine paarikümne aasta tagust tegelikkust kirjeldav lugu:

Sügaval defitsiidiajal mõtles üks nupumees, et teeb nalja ja hõikas keset linnaväljakut: "Gastronoomiasse ilmus müügile vorsti ja seda müüakse vabalt kõigile!" Muidugi pani kujutelm mahlasest ja värskest vorstist kõigil suu vett jooksma. Mõni ime, et varsti valgus suur rahvamass ühel nõul vorstileti poole. Vaat et veel jalust maha ei niida.

Nupumees vaatas kuidas rahvamass ühes suunas voogas ja jäi mõtlikuks. Ühtäkki hakkas ka tema vorstileti poole trügima: "kurat, nii palju inimesi ei saa üheskoos ometi eksida, võibolla pandi tõesti vorst vabalt müügile!"

Tänases päevas kõige tavalisemaks ja kõige suuremat infomahtu kandvateks kultuurimälu talletajateks on belletristika ja publitsistika. Trüki- ja toimetamiskulud seavad aga tekstide vabale levikule barjääre, mille ületamine ei ole kõigile jõukohane. Mitte kõik inimesed ei saanud kuni viimase ajani enda kirjanduskatsetusi, arvamusi või kommentaare avaldada ja kultuuriloomes ise aktiivselt osaleda.

Blog ja blogipidamine on neid barjääre lammutamas. Blog annab demokraatliku võimaluse laiemale ringile: nüüd on kõigil võimalus enda läbielamisi ja assotsiatsioone suurele publikule lugemiseks välja panna. Blogipidamine aitab kirjutajal endal enda elu sõlmpunkte meelde jätta ja tõlgitseda. Kuid mitte ainult. Iga blog annab ühtlasi impulsi ka kollektiivse teadvuse arengulukku. Nii kui nende käigus tekkinud assotsiatsioone Blog aitab talletada ja meenutada mälu osaks. Blog ei ole


Kirjatükki on kommenteeritud (7) korda — loe lähemalt
Samast žanrist
Eelmine Järgmine
Samalt autorilt


Kirjandusest
Unistaja: EU 2005: higine aasta., Alexander Stubb- soomerootslane, poliitik (see teeb temast kohe silma.. [5333] Sisupuu sitemap
Kokk: Tundeterroristid, Üks ärevil mees tuli jooksuga Sokratese juurde. "Kuule, Sokrates, ma pean.. [5336]
Mooni: Medaljon!, Kas usuksite??? kui teile öeldakse, et üks tavaline 17. aastane tüdruk, ühest tavalise.. (4) [24076]
Toomas Tõeleid: Interneti ideoloogia, Interneti kui meediumi olemus on paljuski mitmekesisem ja rikkam k.. [6469]
Bo BlogoMan: Rohkem valikuid ei tõsta lugemust, Välja antavate trükkide hulk on viimase viieteistkümne a.. (1) [30898]
Bo BlogoMan: Blogi on hea paik tekstiloomeks, Blogi ja ajaleheartiklite kirjutamise erinevusi on raske v.. [8138]
Raissa: Uute tunnete ookeani peal hulpimine.., Uitasin ringi mööda Tartut nagu mingi hull teenager ja mõ.. (11) [26798]
Bo BlogoMan: Blog aitab talletada ja meenutada, Blog aitab nii tõsielusündmusi kui nende käigus tekkinud.. (7) [39003]
Bo BlogoMan: Uus ja vana meedia 15. sajandil, Uudsus ja vanale vastandumine on juba uue meedia nimetusse.. [7061]
Marek Kiviselg: Grenader alustas ajaloosarjaga, Eile Okupatsioonimuuseumi s toimunud esitlusel tutvustat.. (5) [46570]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Kodustaar.ee: Patsikummi ajalugu, Scrunchie on kerge ja lõbus aksessuaar, mis kannab endas kahte funktsi.. [73] Hea kodulehe valmistamine
Kristo: Aiakujundamine - ideed ja mõtted, Millist aiatüüpi valida?Aiatüüpe on mitmeid erinevaid aga toon.. [106] Korraliku kodulehe tegemine
Sergei: Parimad majutusasutused Eestis?, Kuidas siis valida parimaid majutusasutusi Eestis? Üks võimalus.. [184] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Teisipäev, 13. aprill 2021., kell 00:27 - parim aeg päevast
või tee uus
(7) [39003] Kirjandusest
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0321s