2008 päikeseline päev, kuid taevas uitavad Eestimaa hommikuks paar leivaviilu suitsusingi ja

suured pilved. Joon all köögis kohvi   05.juuli 2008 Jälle päikeseline päev, kuid taevas uitavad üksikud suured pilved. Joon all köögis kohvi ja söön hommikuks paar leivaviilu suitsusingi ja salatiga. Lähen ja astun sisse ühte väikesesse poodi sooviga Eestimaa   05.juuli 2008 Jälle päikeseline päev, kuid taevas uitavad üksikud suured pilved. Joon all köögis kohvi ja söön hommikuks paar leivaviilu suitsusingi ja salatiga. Lähen ja astun sisse ühte väikesesse poodi sooviga päevitusriideid osta, aga leian hoopis kena valge suvise pitskleidi. On teine nii armas, et ei raats

Eestimaa saara esmaspäeval, 7. juulil 2008., kell 11:40:20 Kõpu kalmistu   05.juuli 2008 Jälle päikeseline päev, kuid taevas uitavad üksikud suured pilved. Joon all köögis kohvi ja söön hommikuks paar leivaviilu suitsusingi ja salatiga. Lähen ja astun sisse ühte väikesesse poodi sooviga päevitusriideid osta, aga leian hoopis kena valge suvise pitskleidi. On teine nii armas, et ei raatsiks teda proovikabiinis enam seljast ära võtta...H&M ja kleidi juurde sobiva suvise koti leian ka. Siis lähen endise töökaaslasega spordihoone kohvikusse kohvi jooma, joogi saab 10.- krooni eest. Anne näitab mulle ka vast remonditud aita, kus kohvik nagu suur triiphoone vaatega lossivaremetele. Seda maja kutsutakse nüüd pärimusmuusika keskuseks.  Edasi siirdun hostelisse tagasi, seal maksan 15.- kr ja võin kasutada terve tunni jõusaali, mulle piisab raadiomuusika saatel 20-st minutist higistamisest. Dušširuumi pole ja toa võtmed on juba tagastatud, kuid kuskilt nurgatagusest leian kraanikausi. Tegelaste Toast tellin snitsli ja teenindaja keeldub mulle kartulite asemel nats rohkem salatit panemast. Snitsel on küll väga maitsev, einestan terassil põikese käes ja joon külma jääga mullivett peale. Nüüd on aeg Viljandist lahkuda. Teel peatun Kõpu kabeli juures. Minu pilku püüab kabeliaias 21-aastaselt surnud tüdruku  haual skulptuur- valgest kivist pikajuukseline naine pärg käes. Kabeliaia müür punase kivikatusega on hiljaaegu laotud ja väga kena. Teise peatuse teen Kõpu kiriku juures, uksed on avatud, jalutan seal üksi ringi, võtan kaasa paar bro&scaron

Eestimaa

saara esmaspäeval, 7. juulil 2008., kell 11:40:20

Kõpu kalmistu
 

05.juuli 2008
Jälle päikeseline päev, kuid taevas uitavad üksikud suured pilved. Joon all köögis kohvi ja söön hommikuks paar leivaviilu suitsusingi ja salatiga. Lähen ja astun sisse ühte väikesesse poodi sooviga päevitusriideid osta, aga leian hoopis kena valge suvise pitskleidi. On teine nii armas, et ei raatsiks teda proovikabiinis enam seljast ära võtta...H&M ja kleidi juurde sobiva suvise koti leian ka. Siis lähen endise töökaaslasega spordihoone kohvikusse kohvi jooma, joogi saab 10.- krooni eest. Anne näitab mulle ka vast remonditud aita, kus kohvik nagu suur triiphoone vaatega lossivaremetele. Seda maja kutsutakse nüüd pärimusmuusika keskuseks. 


Edasi siirdun hostelisse tagasi, seal maksan 15.- kr ja võin kasutada terve tunni jõusaali, mulle piisab raadiomuusika saatel 20-st minutist higistamisest. Dušširuumi pole ja toa võtmed on juba tagastatud, kuid kuskilt nurgatagusest leian kraanikausi.


Tegelaste Toast tellin snitsli ja teenindaja keeldub mulle kartulite asemel nats rohkem salatit panemast. Snitsel on küll väga maitsev, einestan terassil põikese käes ja joon külma jääga mullivett peale. Nüüd on aeg Viljandist lahkuda. Teel peatun Kõpu kabeli juures. Minu pilku püüab kabeliaias 21-aastaselt surnud tüdruku  haual skulptuur- valgest kivist pikajuukseline naine pärg käes. Kabeliaia müür punase kivikatusega on hiljaaegu laotud ja väga kena. Teise peatuse teen Kõpu kiriku juures, uksed on avatud, jalutan seal üksi ringi, võtan kaasa paar brošüüri matkajale ja annetan koguduse eaks 10.- kr, mõned pildid teen muidugi ka.


Edasi sõidan mööda looklevat kitsast teed Kilingi-Nõmme suunas. Siin on viimase kolme-nelja aastaga nii mõndagi muutunud. Nõmme Villas süüa ei saa, kuid wifi kasutajad võivad osta 10.- krooni eest head maitsvat espresso kohvi. Toon minagi läpaka autost, aga netti sellega saada ei õnnestu. Lepin meeleldi Jaan Tätte kontsertlindistuse kuulamisega. Armas ja kodune tunne siin meremehestiilis pubis istudes. Kahju, et maja, kus praegu hotell tegutseb, müügis on. Sõidan pool km edasi, et nostalgiat tekitavas Ankru Baaris seljankat süüa, kunagi sai seda siit 10.- krooni eest, nüüd aga on uks lukus. Tööstuskauba kauplused kah kõik laupäeva tõttu juba suletud ja ma ei saa ikka jälle omale päevitusriideid. Toidupoes on paras segadus, aga kohvik ikka töötab veel ja seal kõrgete toalilleriiulite vahel saan oma lõunasupi söödud. Siis märkan linnaväljakul uut mälestusmärki vabadussõjas langenutele ja seal taga mingit lava ja piletimüüjat. Uurin asja, et mis toimub. Kell 16 pidi siin algama ilusa muusika festival- kuigi kell läheneb viiele pole veel esinejaid laval. Pilet maksvat omadele 50.-, aga võõrastele 300.-. Mina kui võõras jään pargipingile istuma ja kuulan ära neli-viis instrumentaalpala, siis tekib jälle kohviisu. Ka Kilngi Villa õuel istudes on muusikat kuulda. Jõuab kätte viimane aeg Häädemeeste poole sõita, et Urmas Alendrile pühendatud kirikukontserdile jõuda.


Kõige pealt aga otsin üles oma ööbimispaiga- Atsikivi talu. Lahke perenaine paigutab mind 150.- kr eest neljasesse kämpingusse nr 2, kokku on selliseid õue peal 5. Kõik on siin uus ja ilus. Suur hoolitsetud muruplats rohkete lilledega, suured punased maasikad, grillimiskohad, saunamaja, lehtla ja vaikus. Kuna meri jääb siit mõne km kaugusele, siis vist tohutut rahvatungi pole. Küsimise peale saan kruusi, lusika ja veekeedukannu. Kõik vajalik peale wifi on olemas.


Häädemeestele lähen igaks-juhuks tunnikese varem ja ostan 150.- kr eest pileti. Kohalik trahter suleti juba kell seitse, aga veel veerand kaheksa müüakse häädele inimestele kohvi 12.- kr. Nooruke baaridaam tuleb õuele klientidega vestlema, räägib, et omanik on tema vanaema ja tema ise elab Tartus, kuid suviti käib siin tööl. Kui kohvid joodud kutsub naine külalisi nõusid pesema, kui mul aega oleks olnud, ehk oleks läinud, aga kontsert ootas. Istusin teise ritta, mulle meeldib vahetult esinejate läheduses olla ja nende miimikat jälgida. Kontsert Margus Vaheri ja Tajo Kadaja esituses oli võimas ja ilus. Paari laulu ajal tundsin kuidas judinad jooksid üle keha. Lõpulauluks kõlas: „Eesti muld ja Eesti süda".


Atsikivil grillisin väiksel ühekordsel grillil omale vastu südaöö hämarust šašlõkki. Mõni tükk jäi küll tooreks, perenaise vend tuli mu toimetamist vaatama ja uurima, et kaugelt ma tulin. Soovis siis ilusti head ööd. Seekord uinusin nats enne südaööd.

2008 päikeseline päev, kuid taevas uitavad Eestimaa hommikuks paar leivaviilu suitsusingi ja


Kirjatükki on kommenteeritud (2) korda — loe lähemalt
Samast žanrist
Eelmine Järgmine
Samalt autorilt


Blogid
Kristo: Harjutused hantlitega, Järjest rohkem koguvad populaarsust lühikesed ning kiired treeningud. Kun.. [20] Sisupuu sitemap
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [121]
Combipact: Make a Website With Good Design, So you need to make a site? It is an incredible approach to.. (1) [546]
Combipact: Kodulehe tegemine WordPressi ja SEO-ga on parim turundusviis aastal, Kas on õige öelda, et o.. [322]
tann: Kuidas kasiinomänge mängides võita ja jääda kasumisse, 1. Valige õige mäng   Alati, kui män.. [514]
Kristo: Kodune kõhulihaste treening, Praegu on ideaalne aeg alustamaks ettevalmistustega järgmiseks rann.. [661]
Taavi: Inimese Finantseerimise Liigid, Finantseerimine on laenatud sõna, mis eesti keeles tähendab rahas.. [659]
Martin: 5 lihtsat nippi kuidas valmistuda maratoniks, Oled näinud vaeva treeningutega, söömisega ning pi.. [706]
villum: Kasiino boonused - kui tark on neid kasutada?, Kasiino boonused on juba pikalt aega üheks parima.. [952]
sell: Mis valdkonna veebipäevaraamatut pidada?, Millest kirjutada? Ning miks kirjutada? Veebipäevikuke.. [1031]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Kristo: Harjutused hantlitega, Järjest rohkem koguvad populaarsust lühikesed ning kiired treeningud. Kun.. [20] Hea kodulehe valmistamine
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [121] Korraliku kodulehe tegemine
Kristo: .. [153] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Kolmapäev, 20. jaan. 2021., kell 20:55 - parim aeg päevast
või tee uus
(2) [12366] Blogi
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0335s