Ei huvita pole sama mis huvita. Keeni neljapäeval, 2. dets. 2004., kell 19:49:40 Selle küsimuse all on liiga palju väärsust. Keegi võib ju kuulutada midagi, kuid enamasti on vastukajad hõredad... Loe lähemalt reedel, 3. dets. 04., kell 10:09 Sally Ma olen enda jaoks mõnikord mõelnud, et kuidas inimestel tekib põletav huvi ühe või teise elunähtuse vastu. Et kas see on spontaanne ja sõltumatu või pigem mingite väliste tegurite poolt suunatud. Ehk huvituvad äärmiselt paljud tarbimisorgias osalemisest, ilma enda rolli tegelikult tõsisemalt teadvustamata või muudele tähelepanu väärivatele elunähtustele pilku pööramata. esmasp., 6. dets. 04., kell 14:42 Vallo Sinisalu Mõtlesin just ühe põneva paradoksi üle, et rumalad kõnelevad asjadest millest nad midagi ei tea ja targad ei ole enda teadmiste jagamisest huvitatud. Nii jäävadki rumalad rumalateks ning keegi ei saa teada, et targad on niivõrd targad kui nad just parasjagu on. Ei teagi kohe, kas sellele vastuolule on üleüldse mingisugust leevendust. Samas, võibolla on see ainult näiline, et need, kes vaikivad on tarkust täis. See illusioon võib vabalt ka kohe hajuda, kui nad suu lahti teevad. reedel, 10. dets. 04., kell 17:47 Marta Olen tähele pannud, et targad ei viitsi asjatundmatute ja pealiskaudsete inimestega rääkida. Tegelikult olekski see nende, st tarkade ajaraiskamine. Kui targad aga tunnetavad kelleltki sisulist huvi, siis jagavad nad oma teamisi meeleldi. Pahatihti on targad inimesed keskpäraste tuulepeade suhtes ka üleolevad, sest nad ei mõista, kuis viimastel puudub
Ei huvita pole sama mis huvita.
Keeni neljapäeval, 2. dets. 2004., kell 19:49:40
Selle küsimuse all on liiga palju väärsust. Keegi võib ju kuulutada midagi, kuid enamasti on vastukajad hõredad...
Loe lähemaltreedel, 3. dets. 04., kell 10:09
Ma olen enda jaoks mõnikord mõelnud, et kuidas inimestel tekib põletav huvi ühe või teise elunähtuse vastu. Et kas see on spontaanne ja sõltumatu või pigem mingite väliste tegurite poolt suunatud.
Ehk huvituvad äärmiselt paljud tarbimisorgias osalemisest, ilma enda rolli tegelikult tõsisemalt teadvustamata või muudele tähelepanu väärivatele elunähtustele pilku pööramata.
esmasp., 6. dets. 04., kell 14:42
Mõtlesin just ühe põneva paradoksi üle, et rumalad kõnelevad asjadest millest nad midagi ei tea ja targad ei ole enda teadmiste jagamisest huvitatud. Nii jäävadki rumalad rumalateks ning keegi ei saa teada, et targad on niivõrd targad kui nad just parasjagu on.
Ei teagi kohe, kas sellele vastuolule on üleüldse mingisugust leevendust. Samas, võibolla on see ainult näiline, et need, kes vaikivad on tarkust täis. See illusioon võib vabalt ka kohe hajuda, kui nad suu lahti teevad.
reedel, 10. dets. 04., kell 17:47
Marta
Olen tähele pannud, et targad ei viitsi asjatundmatute ja pealiskaudsete inimestega rääkida. Tegelikult olekski see nende, st tarkade ajaraiskamine. Kui targad aga tunnetavad kelleltki sisulist huvi, siis jagavad nad oma teamisi meeleldi.
Pahatihti on targad inimesed keskpäraste tuulepeade suhtes ka üleolevad, sest nad ei mõista, kuis viimastel puudub süvenemishuvi, tahtmine olla ja saavutada teadmistes ja tunnetuses midagi enamat. Nii on: tark ei mõista rumalat ja keskpärasusega leppijat.
reedel, 14. jaan. 05., kell 17:58
Suure tormi järel kahjusid kokku liites ja lahutades ei ole tegemist mitte ainult varaliste hoopidega. Torm võib kahjustada ka mainet. Kriitilistes olukordades oodatakse institutsioonidelt, kes riskide maandamise eest rahulikel päevil raha sisse kasseerivad, raskete päevade saabudes kindlameelset ja otsusekindlet kohustuste täitmist.
Vastuolulisi ütlusi andvad ja muudmoodi libedal moel käituvad ametimehed, kes tahavad katastroofipäevil hädalistele kotijooksu teha ei jäta küll eriti positiivset muljet.
Teisalt need, kes raskeil päevil sirgeselgselt kindlaid tegusid teevad, pälvivad avalikkuse lugupidamise ja usalduse.
Huvitav, et just kriitilistes olukordades võib hämmastava selgusega valet vajumas ja tõde tõusmas näha.
kolmap., 23. märtsil 05., kell 08:54
Esmamulje poolt
Lugesin kusagilt, et enamasti paigutame esmakohtumisel inimese juba esimese 6 sekundi jooksul kusagile lahtrisse: parm või snoob, intellektuaal või rullnox - hiljem ei vaevu me kedagi väga varmalt ühest kastist teise ümber tõstma. Just nimelt, kastisüsteem nagu Indias.
teisip., 29. märtsil 05., kell 15:53
Johannes
Mõtlesin selles threadis õhku visatud mõtte peale, et mida nendega teha, kes kuhugilegisse olemasolevasse kasti ei mahu. Välja mõtlesin - nende jaoks tuleks teha eraldi kast. Sest väljaspool kaste ei saa elu eksisteerida.
neljap., 31. märtsil 05., kell 16:49
timbulimbu
Ilma nähtavate staatusetunnusteta oleme tõepoolest võõrastest inimestest mulje kujundamisega tõsises hädas. Ma arvan, et see mingitest stereotüüpidest lähtuv inimeste lahtritesse paigutamine on pigem mõttelaiskuse ja ajanappuse vili.
Mõtlesin veel, et ehk on see paari sekundi jooksul alateadlikult tekkiv "teadmine" võõraste inimesete tegelikust olemusest kuidagi evolutsiooniprotsessis ellujäämiseks hädavajalik olnud. Et siis kurjus ja saagiiha kiirgavad kilavatest silmadest varjamatult välja või umbes nii.
Pühapäev, 7. märts 2021., kell 19:26 - parim aeg päevast