Ja näidati kõrgmoodi. Mulle turgatas pähe, Eliitluule ja kõrgmood ülistab Aare Pilv, on nagu

luule, mida avaldatakse Loomingus , Vikerkaares Vaatasin OP-i ja seal näidati kõrgmoodi. Mulle turgatas pähe, et luule, mida avaldatakse Loomingus , Vikerkaares ja mida ülistab Aare Pilv, on nagu kõrgmoodki: tegijate ring naudib ja vaimustub, üksikud kannavad (lo Eliitluule ja kõrgmood Vaatasin OP-i ja seal näidati kõrgmoodi. Mulle turgatas pähe, et luule, mida avaldatakse Loomingus , Vikerkaares ja mida ülistab Aare Pilv, on nagu kõrgmoodki: tegijate ring naudib ja vaimustub, üksikud kannavad (loevad), ent sinnapaika kõik jääb - selga panna pole mugav ja otstarbekaski (lugemiseks aega raisata).

Eliitluule ja kõrgmood maiken kolmapäeval, 1. juunil 2005., kell 20:41:28 Vaatasin OP-i ja seal näidati kõrgmoodi. Mulle turgatas pähe, et luule, mida avaldatakse Loomingus , Vikerkaares ja mida ülistab Aare Pilv, on nagu kõrgmoodki: tegijate ring naudib ja vaimustub, üksikud kannavad (loevad), ent sinnapaika kõik jääb - selga panna pole mugav ja otstarbekaski (lugemiseks aega raisata). Mäletan, millise põlgusega Triin Soomets reageeris mehele, kes talle oma luuleraamatut kinkida üritas: "Ei, tänan," vastas viinauimase pilgiga "poetess" ja teatas lõpuks rahvale,viinapudel käes, et ainus luuletaja tema silmis on Nietzsche. Täna Loominguid koju laenutades ütles raamatukoguhoidja - ilma, et ma oleksin midagi küsinud - et rahvas vanasti luges hoolega Loomingut. Ilmselt olin ma üle hulga aja esimene, kes ajakirja vastu huvi tundis.Näib, et mitte ainult valitsus, vaid ka kirjandusinimesed võõranduvad rahvast ja vaatavad inimestele kõrgilt ülalt alla. Kui me esimesel kursusel olime saanud portsule võõrsõnade tähendusele pihta, siis isekeskis lõõpisime (neid kasutades), kui tavajutu sisse põimisime termineid, mida me veel aeg tagasi ei teadnud. Õppejõududest nii mõnigi tarvitas loengutes vaid võõrsõnu, ja kui ma ükskord üritasin neid eesti keelde ümber tõlkida, muutus kogu jutt üsna sisuvaeseks ja ka lihtsamini mõistetavaks. Tundub, et see on neil mingi eputamise ja eristamise vorme, et end tähtsamatena lasta paista. Kui taolise triki läbi näed, on piinlik ja samas naermaajav. Vahel on halb, et mul on vähestele võimalik alt üles vaadata. Tundub

Eliitluule ja kõrgmood

maiken kolmapäeval, 1. juunil 2005., kell 20:41:28

Vaatasin OP-i ja seal näidati kõrgmoodi. Mulle turgatas pähe, et luule, mida avaldatakse Loomingus , Vikerkaares ja mida ülistab Aare Pilv, on nagu kõrgmoodki: tegijate ring naudib ja vaimustub, üksikud kannavad (loevad), ent sinnapaika kõik jääb - selga panna pole mugav ja otstarbekaski (lugemiseks aega raisata).
Mäletan, millise põlgusega Triin Soomets reageeris mehele, kes talle oma luuleraamatut kinkida üritas: "Ei, tänan," vastas viinauimase pilgiga "poetess" ja
teatas lõpuks rahvale,viinapudel käes, et ainus luuletaja tema silmis on Nietzsche.
Täna Loominguid koju laenutades ütles raamatukoguhoidja - ilma, et ma oleksin midagi küsinud - et rahvas vanasti luges hoolega Loomingut.
Ilmselt olin ma üle hulga aja esimene, kes ajakirja vastu huvi tundis.Näib, et mitte ainult valitsus, vaid ka kirjandusinimesed võõranduvad rahvast ja vaatavad inimestele kõrgilt ülalt alla.
Kui me esimesel kursusel olime saanud portsule võõrsõnade tähendusele pihta, siis isekeskis lõõpisime (neid kasutades), kui tavajutu sisse põimisime termineid, mida me veel aeg tagasi ei teadnud. Õppejõududest nii mõnigi tarvitas loengutes vaid võõrsõnu, ja kui ma ükskord üritasin neid eesti keelde ümber tõlkida, muutus kogu jutt üsna sisuvaeseks ja ka lihtsamini mõistetavaks. Tundub, et see on neil mingi eputamise ja eristamise vorme, et end tähtsamatena lasta paista. Kui taolise triki läbi näed, on piinlik ja samas naermaajav.
Vahel on halb, et mul on vähestele võimalik alt üles vaadata. Tundub, et tõeliselt suur on ka lihtne - nii nagu Doris Kareva.
-------------------------------

Eve Annuk kirjutab 2004, nr 11 "Loomingus" amatöörkirjandusest väga pikalt ja sugugi mitte halvustavalt. Ta möönab, et harrastusluuletajatelgi on pärle, oma Betti Alvereid ja Liisi Ojamaasid. Kuid minus tekkis küll küsimus, et kust tõmmatakse piire? Mis õigus on kellelgi määratleda, kes on tõeline ja hea, kes mitte? Annuk ütleb artikli lõpus : " Iseasi, kas me tahame seda kuulata."
Just. Aga on ka vastupidi: kas kriitikute poolt lugupeetud luuletajaid tahetkase lugeda ja kuulata? Usun, et uurimisel võib ilmneda paradoks, et Kivisildnike ja Roostede kogud seisavad riiulis tühjade vahekaartidega st keegi pole neid laenutanud. Lugesin hiljuti kusagilt halvustavaid sõnu Virve Osila kohta. Olen kindel, et kui Osila oleks Asta Põldmäe või Sirje Oleski hea sõbranna, siis ta seisaks kõrvu Triin Soometsaga seal Loomingu veergudel ja ilmselt oleks palju armastatum luuletaja, sest eks reklaam mõjuta ju ka masse väga tugevasti...ja ma usun, et Osilal on rahvale palju rohkem ütelda, ta puudutab inimeste hingekeeli. Soomets on mulle nagu muusikas hard rock (ei kuulaks ma kumbagi erilise vaimustusega), aga Osila on mahe klassika (nagu Solveigi laul).

Kriitikuid lugedes torkab silma, et nad heidavad enda jaoks vähemolulistele luuletajatele ette paljusõnalisust. Tegelikult on hoopis vastupidi. Nende poolt ülistatud luuletajate tekstid on pikad ja enamasti sealt mõtet ei leia nt. Aare Pilve luuletus , mille blogisse panin. Seal on rida küsimusi ja fakte, aga edasi. Süvenesin tema tekstidesse viimastes loomingutes ja muigasin ponnistuste üle, mida ta tegi, et seletada lahti luuletajaid, kes talle meeldivad. Ta lausa paljastab end ise väidetega, et äkki ta ei eksi , või et äkki see on nii. Kõige üle ilkuvale Kivisildnikule meeldivad luuletajad, kes ka ise ropendavad - see olevat kõva sõna ja asjal olevat mõte sees.

Üks asi veel häirib mind luule kritiseerimise puhul. Sageli kasutatakse väljendit "nõretav enesekesksus". Kõik me oleme enesekesksed! Isegi siis, kui inimene räägib ühiskonnast, on ta enesekeskne - vaat et rohkemgi kui teised, sest ühiskonda kritiseerides ta nagu ütleb: vaadake, kui tark ja hooliv ma olen. Kui nõretatakse näiteks higist, siis võiks kah ju pilgata ja laita. Kui ei olda ühel lainel, siis tunduvad kõik teistsugused nõretavad, variserid või lihtsalt ebasiirad. Aga tegelikult on siin tegemist empaatiavõime puudumisega. Tänapäeva ühiskond on väga kiiresti minetanud võime tahta mõista ja oskuse mõista. Käib üks pidev võistlemine, rivaalitsemine, võrdlemine, ületrumpamine, ärapanemine ja nõrgima lüli mõnitamine.
---------------------
Aga muidugi armastan ma iseennnast väga. Mul on iseenda seltsis mõnus olla. Ja näidati kõrgmoodi. Mulle turgatas pähe, Eliitluule ja kõrgmood ülistab Aare Pilv, on nagu
Samast žanrist
Eelmine Järgmine
Samalt autorilt


Blogid
villum: Kasiino boonused - kui tark on neid kasutada?, Kasiino boonused on juba pikalt aega üheks parima.. [357] Sisupuu sitemap
sell: Mis valdkonna veebipäevaraamatut pidada?, Millest kirjutada? Ning miks kirjutada? Veebipäevikuke.. [447]
Chris: Koroonakriis - mis seis on laenude ja finantseerimisega?, Käesolev blogipostitus räägib sellest,.. [529]
Algirdas: Kas tasub juua kanepitee?, Kas tasub juua kanepitee? Praegu on populaarsust kogunud kuivatatud.. [560]
hable: 8 asja, millele võiksid enne kodulehe kohtumisele tulekut mõelda, 1. Head näited Tuleta meel.. [1026]
tann: Kodulehe tegemine aastal 2020, Klient tavaliselt ei tea ega peagi teadma, kuidas toimivad ühe aren.. [1174]
veebel: Robottolmuimeja - mida selle valimisel silmas pidada?, Alustan kohe sellest, et robottolmuimeja.. [1250]
Wixter: ÕPETUS: Kuidas teha päris enda blogi?, SAMM 1. - Vali platvorm!Ca 60% internetist on loodud Word.. [1280]
Noor Nõid: 13, Kõik oli nagu normaalne päev aga ma seisin äkki Delice-s suht lampi Kirna mõisa omanikug.. [1623]
Noor Nõid: Nõie elu algus., Ma ei kirjuta veel sellest millest kõik alguse sai. Jäägu see üllatusek.. [1349]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
villum: Kasiino boonused - kui tark on neid kasutada?, Kasiino boonused on juba pikalt aega üheks parima.. [357] Hea kodulehe valmistamine
sell: Mis valdkonna veebipäevaraamatut pidada?, Millest kirjutada? Ning miks kirjutada? Veebipäevikuke.. [447] Korraliku kodulehe tegemine
Chris: Koroonakriis - mis seis on laenude ja finantseerimisega?, Käesolev blogipostitus räägib sellest,.. [529] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Laupäev, 8. august 2020., kell 14:08 - parim aeg päevast
või tee uus
[3191] Blogi
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.2063s