Harry Potter, meie minister ja too minister ühes Shotimaa kohvikus, ees sülearvuti,

Aastate eest istus töötu üksikema J. Aastate eest istus töötu üksikema J. K. Rowling ühes Shotimaa kohvikus, ees sülearvuti, ja kirjutas valmis üle maailma ülimenukaks saanud Harry Potteri saaga esimese osa. Seda seitsmeosalist fantaasia Harry Potter, meie minister ja too minister Aastate eest istus töötu üksikema J. K. Rowling ühes Shotimaa kohvikus, ees sülearvuti, ja kirjutas valmis üle maailma ülimenukaks saanud Harry Potteri saaga esimese osa. Seda seitsmeosalist fantaasialugu peetakse üheks parimaks lasteraamatuks, kuid tegelikult pole see vaid põngerjatele mõeldud teos

Harry Potter, meie minister ja too minister Ed Vecin esmaspäeval, 13. jaan. 2014., kell 10:48:35 lõualaksutus Aastate eest istus töötu üksikema J. K. Rowling ühes Shotimaa kohvikus, ees sülearvuti, ja kirjutas valmis üle maailma ülimenukaks saanud Harry Potteri saaga esimese osa. Seda seitsmeosalist fantaasialugu peetakse üheks parimaks lasteraamatuks, kuid tegelikult pole see vaid põngerjatele mõeldud teos. Pigem võiks seda pidada kogupereraamatuks, sest kirjaridadest võivad äratundmise leida ka täiskasvanud. Rowlingi loos on Inglismaa võluritel oma võlukunstiministeerium eesotsas ministriga ning see on kogukonna kõrgeim seadusandlik ja täidesaatev võimuorgan. Kui aga lugeja loodab, et ministeerium hakkab imelast ja võlurite tulevikulootust Harry Potterit kaitsma ning toetama, siis ta eksib rängalt. Võlukunstiministeerium on korrumpeerunud ja bürokraatlik masinavärk, kelle suurimaks mureks on enda hea maine hoidmine. Peagi saab Potter seda oma nahal tunda: kui ta teatab kurja võluri Voldemorti naasmisest, tembeldatakse ta haigeks valetajaks ja ministeeriumi häälekandja “Päevaprohvet” alustab tema vastu nõiajahti. Suur on jahmatus ja peataolek, kui selgub, et kurjam ongi tagasi ja loomulikult alustavad pahalased kogukonnas võimu ülevõtmist just ministeeriumist. Tõenäoliselt ammutas Rowling selle idee tänapäeva reaalpoliitikast. Potteri saagas on palju sellist, mis tundub ka Eestist tuttav. Opositsioonipoliitik Urve Palo on väitnud, et peaminister Andrus Ansipi peamine vahend probleemide lahendamisel on nende eitamine. Tema valit

Harry Potter, meie minister ja too minister

Ed Vecin esmaspäeval, 13. jaan. 2014., kell 10:48:35
lõualaksutus


Aastate eest istus töötu üksikema J. K. Rowling ühes Shotimaa kohvikus, ees sülearvuti, ja kirjutas valmis üle maailma ülimenukaks saanud Harry Potteri saaga esimese osa. Seda seitsmeosalist fantaasialugu peetakse üheks parimaks lasteraamatuks, kuid tegelikult pole see vaid põngerjatele mõeldud teos. Pigem võiks seda pidada kogupereraamatuks, sest kirjaridadest võivad äratundmise leida ka täiskasvanud.

Rowlingi loos on Inglismaa võluritel oma võlukunstiministeerium eesotsas ministriga ning see on kogukonna kõrgeim seadusandlik ja täidesaatev võimuorgan. Kui aga lugeja loodab, et ministeerium hakkab imelast ja võlurite tulevikulootust Harry Potterit kaitsma ning toetama, siis ta eksib rängalt. Võlukunstiministeerium on korrumpeerunud ja bürokraatlik masinavärk, kelle suurimaks mureks on enda hea maine hoidmine. Peagi saab Potter seda oma nahal tunda: kui ta teatab kurja võluri Voldemorti naasmisest, tembeldatakse ta haigeks valetajaks ja ministeeriumi häälekandja “Päevaprohvet” alustab tema vastu nõiajahti. Suur on jahmatus ja peataolek, kui selgub, et kurjam ongi tagasi ja loomulikult alustavad pahalased kogukonnas võimu ülevõtmist just ministeeriumist. Tõenäoliselt ammutas Rowling selle idee tänapäeva reaalpoliitikast. Potteri saagas on palju sellist, mis tundub ka Eestist tuttav.

Opositsioonipoliitik Urve Palo on väitnud, et peaminister Andrus Ansipi peamine vahend probleemide lahendamisel on nende eitamine. Tema valitsuse ministrite väsimusest ja uute ideede puudumisest räägitakse juba ammu, kuid kui kultuuriminister Rein Lang välja arvata, siis püsib valitsus jätkuvalt pukis ega kavatsegi puhanud inimestele võimalust anda. Kui keegi üldse tahabki praeguses seisus oleva riigi valitsemist enne uusi valimisi üle võtta.

Möödunud nädala möllasid endiselt kired kehva rongiliikluse ümber ja need leidsid Indrek Neivelti kaudu koguni uue väljundi. Nimelt olevat majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kõik õieti teinud. Kõiges on süüdi hoopis kehva teeninduse üle ehteestlaslikult virisevad reisijad, kes ei saavat aru, et iga asi vajab käimaminekuks aega. Taas kõlas mõte, et pole tarvis kedagi maha võtta, süüdlastele on tarvis anda võimalus vead parandada. Teisisõnu, Estonian Airi ja Elroniga ämbrisse astunud ministeerium ja Juhan Parts peaks saama uusi võimalusi vigu teha, näiteks laevanduses või bussiliikluses.

Ansipi valitsuse ministrid tunduvad endiselt olevat eksimatud ja asendamatud. Sirpgate tõttu ametist lahkuma sunnitud kultuuriminister Rein Lang esines minnes Riigikogu ees solvunud koolipoisi kõnega, mille kohta ütles tema parteikaaslane Andrei Korobeinik, et ta saab Langist küll aru, kuid poleks kunagi sellise kõnega välja tulnud. Opositsioonipoliitik Jaak Allik täpsustas, et Lang teab ja tunnetab küll oma vigu, kuid on nende tunnistamisega liiga kõrge enesehinnanguga.

Ansipi valitsuse ausaim poliitik näib olevat rahandusminister Jürgen Ligi, kes ei varjagi oma põlgust kaaskodanike vastu. Härrasmehelik hoiak ei sega tal nimetamast naisoponenti otse-eetris kaagutajaks. Ligi kogu olemusest näib kiirgavat sõnum: “Mina olen patriits ja teie olete plebeid ning meil pole millestki rääkida!” Aga ta on vähemalt aus, erinevalt riigipeast, kes igas pidupäevakõnes toonitab, et iga üksik eestlane on Eestile tähtis ja vaja on üksteisest hoolida, teades seejuures, et keegi nagunii kellestki ei hooli.

Riigi ja selle kodanike võõrandumisest on juba ammugi räägitud ja see areneb tasemelt “Meie siin, nemad seal” üha edasi. Tavakodanik ei austa enam riigiisasid ega pea neist lugu. Viibisin hiljuti ühes seltskonnas, kui sinna saabunud külaline küsis teleris rääkivat minister Taavi Rõivast nähes: “Mida see poisike nüüd siis seletab?” Siis jõudis minuni tõdemus, et nagu võimulolijad ei pea lugu oma rahvast, et ei austa eestimaalased ka riigi esindajaid. Seda austust ei saa piibellikult nõuda, et te peate endast kõrgemale seatuid armastama ja kummardama, ega ka manitsuste kaudu: Ta on ju ikkagi minister!” Austus tuleb välja teenida. Muide, sama kehtib ka politsei kohta: kui nõukogude miilitsat kardeti ja austati, siis Eesti vabariigi politseid ainult kardetakse.

Hermann Hesse on ühes oma raamatus öelnud, et jumalad pole surnud, nad on mandunud pelgalt vaimudeks. Ka Eesti vabariigi riigiisad pole kuhugi kadunud, kuid nad on mandunud pelgalt ametnikeks. Iga eestimaalane teab, et meil on oma riik, mida tuleb valitseda ja korras hoida, meil on vaja haritud inimesi, kes koostaks eelarve ja jaotaks raha ning meelsasti või vastutahtsi, oleme me võimulolijatele andnud selleks loa. Ühesõnaga, poliitikutega on raske, aga nendeta hakkama ei saa. Olen tähele pannud, et inimesed ei käi enam suurüritustel sellepärast, et seal osaleb president, linnapea lõikab linti või minister peab kõnet. Sagedasem on see, kui inimene küsib tuttavalt: “Mis seal toimub!”

“Minister avab uue lasteaia!” vastab too. “Ahsoo!” nendib tuttav ja läheb ükskõikselt edasi. See pole teadlik sotsiaalne protest, see on tüdimus ja ükskõiksus. Inimesed on mööduvaid riigiisasid kohates aupaklikud, kuid nende tegemised jätavad ükskõikseks ja riigipeale ammulisui enam järele vaatama ei jääd, nagu ei lülitata ka telerit käima vaid seepärast, et valitsusjuhi kõnet kuulda. Kui, siis ainult selleks, et kuulata, mis jaburusi nüüd tulema hakkab.

Poliitikud justkui ei tahagi enam, et neist hästi mõeldaks, pigem tunnevad nad end elus siis olevat, kui neid verbaalselt nüpeldatakse. Siiski peaks iga minister järele mõtlema, kas ta tahab olla “meie minister” või “too minister.”

Harry Potter, meie minister ja too minister ühes Shotimaa kohvikus, ees sülearvuti,
Samast žanrist
Eelmine Järgmine
Samalt autorilt


Blogid
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [96] Sisupuu sitemap
Combipact: Make a Website With Good Design, So you need to make a site? It is an incredible approach to.. (1) [479]
Combipact: Kodulehe tegemine WordPressi ja SEO-ga on parim turundusviis aastal, Kas on õige öelda, et o.. [289]
tann: Kuidas kasiinomänge mängides võita ja jääda kasumisse, 1. Valige õige mäng   Alati, kui män.. [502]
Kristo: Kodune kõhulihaste treening, Praegu on ideaalne aeg alustamaks ettevalmistustega järgmiseks rann.. [635]
Taavi: Inimese Finantseerimise Liigid, Finantseerimine on laenatud sõna, mis eesti keeles tähendab rahas.. [651]
Martin: 5 lihtsat nippi kuidas valmistuda maratoniks, Oled näinud vaeva treeningutega, söömisega ning pi.. [694]
villum: Kasiino boonused - kui tark on neid kasutada?, Kasiino boonused on juba pikalt aega üheks parima.. [941]
sell: Mis valdkonna veebipäevaraamatut pidada?, Millest kirjutada? Ning miks kirjutada? Veebipäevikuke.. [1025]
Chris: Koroonakriis - mis seis on laenude ja finantseerimisega?, Käesolev blogipostitus räägib sellest,.. [1076]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [96] Hea kodulehe valmistamine
Kristo: .. [124] Korraliku kodulehe tegemine
Erki: .. [107] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Reede, 15. jaan. 2021., kell 22:09 - parim aeg päevast
või tee uus
[2703] Blogi
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0343s