Advent Jumala strateegid Lk 10,10-18

Mis meil siis teha tuleb? III Advent Mis meil siis teha tuleb? Lk 10,10-18 10Rahvahulgad küsisid Johanneselt: Mis meil siis tuleb teha? 11Aga tema kostis: Kellel on kaks särki, jagagu sellele, kellel ei ole, ning kellel on Jumala strateegid III Advent Mis meil siis teha tuleb? Lk 10,10-18 10Rahvahulgad küsisid Johanneselt: Mis meil siis tuleb teha? 11Aga tema kostis: Kellel on kaks särki, jagagu sellele, kellel ei ole, ning kellel on toitu, tehku niisamuti! 12Ent ka tölnereid tuli, et lasta ennast ristida, ja nemad ütlesid: Õpet

Jumala strateegid Safnat laupäeval, 16. dets. 2006., kell 22:21:44 III Advent strateegilise ootuse aeg. Lk 3,10-18 III Advent Mis meil siis teha tuleb? Lk 10,10-18 10Rahvahulgad küsisid Johanneselt: "Mis meil siis tuleb teha?" 11Aga tema kostis: "Kellel on kaks särki, jagagu sellele, kellel ei ole, ning kellel on toitu, tehku niisamuti!" 12Ent ka tölnereid tuli, et lasta ennast ristida, ja nemad ütlesid: "Õpetaja, mis meil tuleb teha?" 13Tema ütles neile: "Ärge nõudke rohkem, kui teie jaoks on seatud!" 14Aga temalt küsisid ka sõjamehed: "Ja meie, mis meil tuleb teha?" Tema ütles neile: "Ärge tehke kellelegi liiga, ärge olge väljapressijad, leppige oma palgaga!" 15Rahvas oli täis ootust ja kõik mõtlesid oma südames, et ehk Johannes ongi Messias. 16Siis vastas Johannes kõikidele: "Mina ristin teid veega, aga on tulemas minust vägevam, kelle jalatsipaelagi ei kõlba ma lahti päästma. Tema ristib teid Püha Vaimu ja tulega. 17Temal on visklabidas käes, et puhastada oma rehealust ja koguda nisud oma aita, kuid aganad põletab ta ära kustumatu tulega." 18Ka veel paljude muude asjade pärast manitsedes kuulutas Johannes rahvale rõõmusõnumit. Hea planeerimine on pool tööst Möödunud pühapäeva evangeeliumis jäi kõlama prohvet Jesaja sõnum: " Valmistage Issandale tee, tehke tasaseks tema teerajad! Kõik kuristikud täidetagu ning kõik mäed ja kingud tasandatagu ja kõverikud saagu sirgeks, ja mis konarlik, siledaks teeks, siis saavad kõik inimesed näha Jumala päästet." Lk 3, 1-4-6 Selline suur projekt vajab ka

Jumala strateegid

Safnat laupäeval, 16. dets. 2006., kell 22:21:44
III Advent strateegilise ootuse aeg. Lk 3,10-18


III Advent

Mis meil siis teha tuleb?
Lk 10,10-18

10Rahvahulgad küsisid Johanneselt: "Mis meil siis tuleb
teha?" 11Aga tema kostis: "Kellel on kaks särki, jagagu sellele, kellel ei ole, ning kellel on toitu, tehku niisamuti!"
12Ent ka tölnereid tuli, et lasta ennast ristida, ja nemad
ütlesid: "Õpetaja, mis meil tuleb teha?"
13Tema ütles neile: "Ärge nõudke rohkem, kui teie jaoks on
seatud!"
14Aga temalt küsisid ka sõjamehed: "Ja meie, mis meil tuleb
teha?" Tema ütles neile: "Ärge tehke kellelegi liiga, ärge olge väljapressijad, leppige oma palgaga!"
15Rahvas oli täis ootust ja kõik mõtlesid oma südames,
et ehk Johannes ongi Messias. 16Siis vastas Johannes kõikidele: "Mina ristin teid veega, aga on tulemas minust vägevam, kelle jalatsipaelagi ei kõlba ma lahti päästma. Tema ristib teid Püha Vaimu ja tulega.
17Temal on visklabidas käes, et puhastada oma rehealust ja koguda nisud oma aita, kuid aganad põletab ta ära kustumatu tulega."
18Ka veel paljude muude asjade pärast manitsedes kuulutas
Johannes rahvale rõõmusõnumit.

Hea planeerimine on pool tööst

Möödunud pühapäeva evangeeliumis jäi kõlama prohvet Jesaja sõnum: " Valmistage Issandale tee, tehke tasaseks tema teerajad! Kõik kuristikud täidetagu ning kõik mäed ja kingud tasandatagu ja kõverikud saagu sirgeks, ja mis konarlik, siledaks teeks, siis saavad kõik inimesed näha Jumala päästet." Lk 3, 1-4-6
Selline suur projekt vajab ka projektijuhte. Muistsed prohvetid ongi selle jumaliku projekti juhid ja arendajad. Nad aimavad ette ohte ja võimalusi. Nende pilk on alati tulevikku suunatud.
Kuni kristlased paluvad: "Sinu riik tulgu!" peab ütlema, et Jumala projekt on ikka veel strateegilise arengu staadiumis.
- "Alguses lõi Jumal Taeva ja maa", seejärel valis ta ühe rahva ja kui "aeg täis sai" läkitas Ta siia maailma oma Poja.
Sama väljendub ka Jumala lepingutes. Luues maailma tegi Ta lepingu kõige looduga. Luues Inimese, tegi Ta lepingu inimesega. Pärast veeuputust tegi Ta lepingu Noaga, siis tegi Ta lepingu Aabrahamiga, seejärel Siinai mäel Moosesega ja lõpuks pakub Ta liidulepingut Jeesuses Kristuses. —
Jumala projekt, mille nimeks on "Inimese päästmine", jätkub.

Jumala strateegia

Tänases evangeeliumis me kuulsime, et Ristija- Johannes astus Jordanil üles ja kuulutas Jumala riigi käega haaratavat ligiolu. Ta sõnad olid kuuldavad, tema märk — ristimine — kogetav. Ta astus esile nagu paljud prohvetid enne teda, kes olid rahva jaoks Jumala hääleks.
Kuid küsimusele, kas tema ongi Messias, vastas ta eitavalt osutades samas sellele, kes on tulemas: "Mina ristin teid veega, aga on tulemas minust vägevam, kelle jalatsipaelagi ei kõlba ma lahti päästma. Tema ristib teid Püha Vaimu ja tulega."
Ühesõnaga kui Jumal ise ennast inimeses ilmutab, siis avaneb keset maisust uus jumalik reaalsus, mis ületab kõik seni prohvetite poolt kuulutatu.
Johannes on üks parimaid Jumala strateege. Pea saabub aga moment, kus Ta kõne vaikib ja imetähed kahvatuvad: Jumal kõneleb ja tegutseb oma Poja läbi — Ta ei vaja enam strateege. Jumala plaan inimkonna päästmiseks on saavutanud oma kõrgpunkti.

Katkestatud, et uuesti alata...

Ristija Johannese tegutsemine näitab aga veel midagi: igas uues alguses elab ka lõpp. Uus vananeb kiiresti. Me teame Johannese saatust: pärast seda kui ta ülesanne Jordanil oli täidetud, sai temast poliitilise jälitamise ohver, vang ja lõpuks märter.
Ristija Johannese ja paljude teiste jumalike strateegide surmaga anti vihje ka Messia enda kannatusele ja surmale. Jeesuse Kristuse missioon lõpeb samuti vägivaldselt — Kolgata ristil. Kuid selles katkestuses peitus uue ajastu algus.
Selline võimalus näib mõistuse seisukohalt vaadelduna alati võimatuna. Mõttetuna näib ka Ristija Johannese saatus, kes oma pea timuka mõõga all kaotas.
Sellise asja jaoks puuduvad inimlikud strateegiad. Gottfried Ephraim Lessing on selle kohta öelnud: Maise tunnetuse ja usu vahel valitseb "koletu kuristik". Jumala plaan meie päästmiseks on midagi ainulaadset ja inimlikult arusaamatut.

"Mis meil siis tuleb teha?"

Mis me saame siis teha? Johannes annab inimestele, kes teda kuulavad, selgeid reegleid oma elus Messiale tee rajamiseks. Ta vastused vastavad ajastu iseloomule ja vajadustele: "Kellel on kaks särki, jagagu sellele, kellel ei ole, ning kellel on toitu, tehku niisamuti!" Maksukogujad - "Ärge nõudke rohkem (raha) , kui teie jaoks on seatud!" Sõdurid: "Ärge tehke kellelegi liiga, ärge olge väljapressijad, leppige oma palgaga!"

Aga mida peaksime meie täna oma elus tegema? Küsigem: kes või mis on meie elus liikumapanevaks jõuks? Kust me kuuleme sõnu ja saame märke, mis näitavad meile Jumala lähedust? Neile ja teistele küsimustele peaksime leidma oma isiklikud vastused.

Meeleparandus, millele Johannes üles kutsub, pole ainult sisemine meelsuse muutus. See on väljaspoolt äratuntav ja konkreetne tegu. Me ei pea oma senist elu mitte üle parda viskama, vaid oma elu õigluse ja rahu vaimus muutma. Ometi on neil muutustel inimlik piir. Selle piiri tagant tuleb meile vastu Jeesus Kristus.

Veel on ta Maarja ihus teel Petlemma. Kohtumispaigaks on sõim. Kes Teda sõimes kohtab, kohtab Teda ka ülestõusmise hommikul.


17.12.06
Advent Jumala strateegid Lk 10,10-18
Samast žanrist
Eelmine Järgmine
Samalt autorilt


Mütoloogiad
Ed Vecin: Atlantis ärkab ellu, ATLANTIS ÄRKAB ELLU JORYN CLARK: MEIE PÄRITOLU Me istusime kolmekesi söö.. [3589] Sisupuu sitemap
Ed Vecin: Loomana taigas,   METSLOOMANA TAIGAS Sattusin Siberisse nõukogude aja lõpus. Tegelikult k.. [4111]
Ed Vecin: Äraneetu puhastumine,    Äraneetu Ma seisin kalju külge aheldatuna koopas. Mu käed.. [4915]
Ed Vecin: Cornwalli surematu, EDUARD VECIN NÜÜDISAEGNE ÕUDUSKOGUMIK Cornwalli surematu Ma istusin Cor.. (1) [16310]
Ed Vecin: Lugu,   Vaanitarid elavad Skandinaavia mägedes Põgenen kurja kasuisa eest Kogu lugu alga.. [4428]
Ed Vecin: Noria lapsed,    Noria lapsed «Ma ei tea!» vastasin pikka aega, kui mi.. [4132]
Kokk: XIII, Ma ei tea isegi enam, kuidas edasi toimida, kahjuks ei oska ka sina mulle nõu anda. Mis siis.. [5047]
Kokk: Naine - mehe kael..., .... Mees on pea, seda toetab kael (ehk siis naine) ja kokku tulebki ütlus,.. [5691]
Willu Veel: SPORDIHUUMOR Parimad palad valitakse naljaklubi leheküljele, Kord rääkis Orissaare Keskkoli.. (2) [31345]
Kiku: ELU, Elu on rõõm. Elu on pidu. Elu on armastus. Elu on tempokas. Elu on unenägu. Elu on mäng. Elu.. (1) [35214]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Kristo: Harjutused hantlitega, Järjest rohkem koguvad populaarsust lühikesed ning kiired treeningud. Kun.. [38] Hea kodulehe valmistamine
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [134] Korraliku kodulehe tegemine
Kristo: .. [168] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Laupäev, 23. jaan. 2021., kell 16:08 - parim aeg päevast
või tee uus
[4545] Mütoloogia
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.032s