Kas rändlinnud toovad maailmalõpu? Apokalüpsis 2030 esmaspäeval, 10. okt. 2005., kell 00:22:11 Kui ma olen senini kuulutanud peamiselt majandusmullide lõhkemise tagajärjel saabuvaid maailmalõppe, siis täna maalin vaimusilma hoopis Hitchkokilikumat kujutelma. Kui senini on linnugripipuhanguid peamiselt Aasiast avastatud, siis Rumeenia on meile juba tüki maad ähvardavamalt lähedal. Kui tänaseni arvatakse kogu maailmas selle uue tapjatõve kätte nii umbes 60 inimese ringis surnud olevat, siis epideemiat veel nagu polekski. Siiski, gripiviiruseid lähemalt uurinud teadlased arvavad, et surmavaks osutunud viirustüvi H5N1 on varasematest tunduvalt elujõulisem ja kiiremini muteeruv. See tähendab, et viiruse levik võib olla kiirem ja selle pisikud muutuvad kasutusel olevatele ravimitele resistentsemaks. Minu arvates on suhteliselt närune perspektiiv kui rändlinnud hakkavad tapjabaktereid ümber maailma ringi laotama ja siis hakkavad inimesed massiliselt haigestuma. Täpselt nagu keskaegsete katkuepideemiate ajal, mil hordid kaupa pulstunud karva ja näljast hiilgavate silmadega rändrotte kandsid musta surma mööda Euroopat laiali. Siis surid inimesed tervete linnade kaupa ja rahvastikutihedus langes drastiliselt. Kuidas selline suurem epideemia aga meie tänasele kanajalgadel seisvale majandusele mõjuda võiks, seda ei oska isegi mina enda värvikas vaimusilmas ette kujutada. On peamiselt Aasiast avastatud, siis Rumeenia Kas rändlinnud toovad maailmalõpu? arvatakse kogu maailmas selle uue Samast žanrist mari: ajast ja muretsemisest,
Kas rändlinnud toovad maailmalõpu?
Kui ma olen senini kuulutanud peamiselt majandusmullide lõhkemise tagajärjel saabuvaid maailmalõppe, siis täna maalin vaimusilma hoopis Hitchkokilikumat kujutelma.
Kui senini on linnugripipuhanguid peamiselt Aasiast avastatud, siis Rumeenia on meile juba tüki maad ähvardavamalt lähedal. Kui tänaseni arvatakse kogu maailmas selle uue tapjatõve kätte nii umbes 60 inimese ringis surnud olevat, siis epideemiat veel nagu polekski.
Siiski, gripiviiruseid lähemalt uurinud teadlased arvavad, et surmavaks osutunud viirustüvi H5N1 on varasematest tunduvalt elujõulisem ja kiiremini muteeruv. See tähendab, et viiruse levik võib olla kiirem ja selle pisikud muutuvad kasutusel olevatele ravimitele resistentsemaks.
Minu arvates on suhteliselt närune perspektiiv kui rändlinnud hakkavad tapjabaktereid ümber maailma ringi laotama ja siis hakkavad inimesed massiliselt haigestuma. Täpselt nagu keskaegsete katkuepideemiate ajal, mil hordid kaupa pulstunud karva ja näljast hiilgavate silmadega rändrotte kandsid musta surma mööda Euroopat laiali.
Siis surid inimesed tervete linnade kaupa ja rahvastikutihedus langes drastiliselt. Kuidas selline suurem epideemia aga meie tänasele kanajalgadel seisvale majandusele mõjuda võiks, seda ei oska isegi mina enda värvikas vaimusilmas ette kujutada.
On peamiselt Aasiast avastatud, siis Rumeenia Kas rändlinnud toovad maailmalõpu? arvatakse kogu maailmas selle uue Samast žanrist
Samalt autorilt
Laupäev, 16. jaan. 2021., kell 22:49 - parim aeg päevast