Maailmalõpust Ed Vecin teisipäeval, 13. dets. 2011., kell 09:31:57 mõtisklus Järgmine aasta peaks paljude ennustuste kohaselt kaasa tooma maailmalõpu. Küll arvatakse tulevat kokkupõrget mingi tundmatu planeedi või asteroidiga, kardetakse hiiglaslikku vulkaanipurset või kliimakatastroofi, ususfanaatikud aga näevad tulemas piiblis kirja pandud Armaggedoni. Üks seltskond maailmalõpu kuulutajaid aga näeb suuremat muudatust mitte totaalses hävingus, vaid praegu inimühiskonnamudeli kokkuvarisemises. Inimkond ei saa enam elada sellises ennasthävitavas olesklemises ja midagi peab muutuma. Muutuste vajadusele viitab ka kogu maailma haaranud totaalne majanduskriis, milles väljumine näib väga raske kui mitte võimatu olevat. Lääne demokraatia kohta on öeldud, et see on ebatäiuslik, kuid see on siiski olemasolevatest parim ühiskonnakorraldus. Paraku on seegi ammendumas — Euroopa ja Ameerika arenenud riikide tänavatel on vastamisi kärpeid vastustavad rahvamassid ja kärpepoliitikat ainsa väljapääsuna nägevate valitsuste korrakaitsejõud. Totalitarism pole kunagi normaalne nähtus olnud, aga ka demokraatia on ammendumas. Seda näitab kasvõi seegi, kui suured õigused on läänemaailmas endale võitnud kõikvõimalikud seksuaal,- usu,-rassi- ja muud vähemused. Selles polekski ju midagi halba, kui nad ei hakkaks domineerima enamuse üle, sest kui mõlemad saavad võrdseks, siis hakkab varsti just tavapärasus ehk normaalsus kaitset vajama. Demokraatia eeldab siiski teatud seaduspärasusi ja laienevad õigused kohustust teistega arvestada. Maailmamajandus on kriisis, sest see on rajatud ener
Maailmalõpust
Ed Vecin teisipäeval, 13. dets. 2011., kell 09:31:57
mõtisklus
Järgmine aasta peaks paljude ennustuste kohaselt kaasa tooma maailmalõpu. Küll arvatakse tulevat kokkupõrget mingi tundmatu planeedi või asteroidiga, kardetakse hiiglaslikku vulkaanipurset või kliimakatastroofi, ususfanaatikud aga näevad tulemas piiblis kirja pandud Armaggedoni. Üks seltskond maailmalõpu kuulutajaid aga näeb suuremat muudatust mitte totaalses hävingus, vaid praegu inimühiskonnamudeli kokkuvarisemises. Inimkond ei saa enam elada sellises ennasthävitavas olesklemises ja midagi peab muutuma. Muutuste vajadusele viitab ka kogu maailma haaranud totaalne majanduskriis, milles väljumine näib väga raske kui mitte võimatu olevat.
Lääne demokraatia kohta on öeldud, et see on ebatäiuslik, kuid see on siiski olemasolevatest parim ühiskonnakorraldus. Paraku on seegi ammendumas — Euroopa ja Ameerika arenenud riikide tänavatel on vastamisi kärpeid vastustavad rahvamassid ja kärpepoliitikat ainsa väljapääsuna nägevate valitsuste korrakaitsejõud.
Totalitarism pole kunagi normaalne nähtus olnud, aga ka demokraatia on ammendumas. Seda näitab kasvõi seegi, kui suured õigused on läänemaailmas endale võitnud kõikvõimalikud seksuaal,- usu,-rassi- ja muud vähemused. Selles polekski ju midagi halba, kui nad ei hakkaks domineerima enamuse üle, sest kui mõlemad saavad võrdseks, siis hakkab varsti just tavapärasus ehk normaalsus kaitset vajama. Demokraatia eeldab siiski teatud seaduspärasusi ja laienevad õigused kohustust teistega arvestada.
Maailmamajandus on kriisis, sest see on rajatud energeetika ja ressursside ohjeldamatule raiskamisele.Ühiskonnas õhutatakse igati tarbimist, mis omakorda kasvatab sedasama raiskavat tootmist. Tarbimisühiskond jõuab juba ka neisse kohtadesse, kus seni valitses looduslähedane elulaad. Traditsioonilised energiaallikad ammenduvad, aga alternatiivsed toovad kaasa uusi probleeme.
Oma mõju on kaotamas ka religioon, mis kasvatab nihilismi. Katoliiklus ägab ahistamisskandaalides, protestantismist on saanud hingetu rituaalitäitmine, õigeusk on näidanud end võimulolijate käepikendusena. Islami mõju küll kasvab, kuid ägenevad ka šiiitide ja sunniitide kokkupõrked. Idamaised usundid on lokaalse mõjuga, sageli vaid kitsa ringi mediteerijate pärusmaa. Inimkond otsib alternatiivseid usundeid näiteks Universumi või Maad isikustades. Vaimne allakäik on reaalsus, taassünd paratamatus.
Igor Mang ütles milleeniumi vahetusel, et uus aastatuhat, aga võib olla juba käimasolev sajandpeaks tooma keskaja renessansi. See ei tähenda mitte rüütleid, naturaalmajandust ja usufanatismi, vaid just vaimset taassündi. Koos tagasipöördumisega looduse juurde võib apokalüpsisest saada uus, parem ajastu.
Peaks ennustuste kohaselt kaasa tooma maailmalõpu. Maailmalõpust kardetakse hiiglaslikku vulkaanipurset või kliimakatastroofi, Samast žanrist
Samalt autorilt
Laupäev, 16. jaan. 2021., kell 16:00 - parim aeg päevast