Maal on avarust ja mulda

Maal on avarust ja mulda

Maal on avarust ja mulda Maale elama teisipäeval, 1. aprillil 2014., kell 09:55:16 Kas oled kunagi mõelnud, et linnaelust on villand ning võiks maale elama kolida? Tõenäoliselt pole sa ainuke, kellel kevade hõng ja esimeste lindude laul toob meeltesügavusest esile iidsed maamõtted. Kindlasti tead, et maal on palju tühjalt seisvaid talusid, mis ootavad uusi elanikke. Tublisid Eesti inimesi, kellele meeldib ise remontida, haamrit, kellut ja värvipintslit keerutada ning enda kä.. Loe lähemalt reedel, 4. aprillil 14., kell 15:19 Higi Ja Töö Ma saan aru, et kohalikel omavalitsustel on raske kahaneva elanikkonna ja väheneva maksurahaga toime tulla aga miks nad ei võiks lihtsalt muutunud reaalsusega leppida, liita väikesed omavalitsused kokku ja kulusid kärpida. No ei ole vaja iga paarisaja elanikuga küla peale vallavalitsust, ei ole vaja. Erinevalt eelpoolkirjutajast, arvan ma et maal on halvem elada: Internet on mitu korda aeglasem ja neetult katkendlik Lihtsad toiduained on maapoodides oluliselt kallimad Kui kuhugi on vaja minna, tuleb tükk maad sõita Bensiini kulub kogu aeg meeletutes kogustes rohkem Autoremont võtab rohkem raha, sest läbisõit on suurem Tavalise autoga ei ole teed hästi läbitavad, tuleb džiip osta Kõik on kogu aeg porine - auto, riided, jalanõud Koolidel napib raha, et normaalseid õpetajaid palgata Huviringe pole või on nende valik väga piiratud Normaalseid töökohti ei ole, palgad on väikes

Maal on avarust ja mulda

Maale elama teisipäeval, 1. aprillil 2014., kell 09:55:16
Kas oled kunagi mõelnud, et linnaelust on villand ning võiks maale elama kolida? Tõenäoliselt pole sa ainuke, kellel kevade hõng ja esimeste lindude laul toob meeltesügavusest esile iidsed maamõtted.

Kindlasti tead, et maal on palju tühjalt seisvaid talusid, mis ootavad uusi elanikke. Tublisid Eesti inimesi, kellele meeldib ise remontida, haamrit, kellut ja värvipintslit keerutada ning enda kä.. Loe lähemalt


reedel, 4. aprillil 14., kell 15:19
Ma saan aru, et kohalikel omavalitsustel on raske kahaneva elanikkonna ja väheneva maksurahaga toime tulla aga miks nad ei võiks lihtsalt muutunud reaalsusega leppida, liita väikesed omavalitsused kokku ja kulusid kärpida. No ei ole vaja iga paarisaja elanikuga küla peale vallavalitsust, ei ole vaja.

Erinevalt eelpoolkirjutajast, arvan ma et maal on halvem elada:
Inimväärse elu üheks alustalaks on korralik töö, millega on võimalik normaalselt elatist teenida. Tõsi küll, viimastel aegadel on väga suur osa ametimeestest hakanud kodukontorites töötama, ilma et oleks vaja kogu aeg kusagile "tööle" sõita. Näiteks tõlkijatel, disaineritel, arhitektidel, programmeerijatel, telefonikonsultantidel oleks teoreetiliselt küll võimalik kaugemast maanurgast enam-vähem samas vormis tööd teha. Selle teoreetilise oletuse kontekstis jäetakse siiski tähelepanuta tõsiasi, et maal kulub lihtsate igapäevaste toimetuste jaoks nii palju rohkem aega, et professionaalse arengu jaoks seda just väga palju üle ei jää. Maal peab igaüks suuremal määral ise hoolitsema:
Ühesõnaga elu maal on ääretult ebamugav ja iga väiksemagi liigutuse tegemine on meeletult kallis, ebaefektiivne, võtab palju aega ning nuputamist. Paljud asjad tulevad katse-eksituse meetodil, mis tekitab väga suurt frustratsiooni. Kogu aeg rakkes olles ja rahmeldades pole tegevusel enamasti erilist kasutegurit. Maal peavad kõik teadma kõigist eluoluasjadest midagi, linnas on seevastu spetsialiseerumise tulemusena võimalik saavutada professionaalsem tase ning seeläbi luua rohkem lisandväärtust.

Tähelepanuta ei tasu jätta, et lisaks lühikesele perspektiivile on ka pikem ajahorisont. Mõni aktiivsem omavalitsus võib küll paar elanikku juurde saada aga mille arvelt? Mingisuguste triviaalsete igapäevaste olmeküsimustega tegelemine võtab lõivu maale asuvate inimeste professionaalsest karjäärist ja eelpoolloetletud elualade ekspordipotentsiaalist.

Linnainimesel on tegelikult vaja suvel ainult kaheks nädalaks ja võibolla veel paariks nädalalõpuks suvilat, kus puhata, kulukad aastaringsed sotsiaalteenused on selle juures täiesti ebaolulised. Suvitajate seisukohast ei oleks absoluutselt maale vaja ühtegi kooli, perearsti, raamatukogu, rahvamaja ega spordisaali.

Maavaldade juhid peaksid hämamise asemel lihtsalt asuma valdu liitma, kulusid kärpima ja iseenda töökoha koondama. Ma arvan, et väikeses riigis peaks selgemini eristama, mis on eluks vajalik ja mis jääb rohkem priiskava elustiilihobi valdkonda.
esmasp., 7. aprillil 14., kell 18:40
Eks loota ju ikka võib, et nüüd kohe-kohe otsustavad kõik linnainimesed maale elama kolida ja jõukus jõuab ka kõige äärmistesse Eesti väikevaldadesse. Üks hea sõber rääkis mulle täna ühe loo. Alguses naersin, pärast hakkasin nutma.

Kaks Hiina kinnisvaraarendajat räägivad omavahel.
Esimene küsib: Mida me peaksime kõigi nende tühjalt seisvate linnadega peale hakkama?
Teine vastab: Tõesti ei tea. Nende hoolduskulud hakkavad juba üle pea kasvama. Küsime parem Paul Krugmanilt, tema on tark mees.
Krugman ütleb: Laenake raha veel juurde ja lõhkuge need linnad maha, seejärel ehitage jälle uuesti üles. See loob uusi töökohti ja nii hakkab majandus jälle kasvama.
Esimene küsib: Ma ei saanud aru, mida Krugman ütles?
Teine vastab: Ta ütles, et meil ei ole eriti lootust jäänud


Kultuuriuudised
Iti Teder: Veljo Tormise Virtuaalkeskuse kujunduskonkurss, Käesoleval aastal tähistavad kogu maailma koo.. [1590] Sisupuu sitemap
Marko Kaldur: Algas Teeliste Kirikute uus hooaeg, "Teeliste kirikud" eesmärk on tutvustada nii.. [3255]
tteater: "Sõnadeta mäng" - T-TEATER, Kõrb. Pimestav valgus.Inimene paiskub lavale. Ta kukub, tõuseb, puh.. [4504]
Kaire Papp: Oktoobris toimub esmakordselt uus festival ÜLE HELI, Esimesel aastal on festivali teemaks.. [4283]
Raske Raud: Tuunitud, mehiste masinate show, Juulikuus saab Tallinna lauluväljakul näitusel Baltic Truck.. [5091]
Maale elama: Maal on avarust ja mulda, Kindlasti tead, et maal on palju tühjalt seisvaid talusid, mis oo.. (2) [35810]
Tall Ships Races: Saaremaad väisanud suursugune purjelaevastik peatub nädalalõpul Riia, „Tall Ship.. [4225]
Piia: Linna Pea Rock 2012, Sellel aastal juba neljateistkümnendat korda toimuv Linna Pea Rock toob laval.. (2) [17466]
Monika Lell: Tudengite Talvepäevad 2012, Tudengite Talvepäevad on 14. korda Pärnus toimuv pidu ja möll,.. [5092]
Eleny: Vesiroosivisioon 2012, Visioon hakkab rokkima laupäeval, 25. Veebruaril kell 18.00. PILET 2 &euro.. [4594]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Kristo: Harjutused hantlitega, Järjest rohkem koguvad populaarsust lühikesed ning kiired treeningud. Kun.. [222] Hea kodulehe valmistamine
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [287] Korraliku kodulehe tegemine
Kristo: .. [366] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Laupäev, 27. veebr. 2021., kell 13:48 - parim aeg päevast
või tee uus
(2) [35810] Kultuuriuudis
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0289s