Filmitriloogias arvab inimkond ekslikult, et juhib Meie oma Matrix masinad. Eesti reaalses elus tundub

saatust ise, teadmata, et seda teevad Populaarses filmitriloogias "Matrix" arvab inimkond ekslikult, et juhib oma saatust ise, teadmata, et seda teevad varjatult hoopis masinad. Eesti reaalses elus tundub olevat "Matrixiga" sarnasei Meie oma Matrix Populaarses filmitriloogias "Matrix" arvab inimkond ekslikult, et juhib oma saatust ise, teadmata, et seda teevad varjatult hoopis masinad. Eesti reaalses elus tundub olevat "Matrixiga" sarnaseid jooni, kus reaalsus näib olevat samuti peidetud kaunistatud eesriide taha. Eesti poliitiline eliit

Meie oma Matrix Ed Vecin laupäeval, 4. veebr. 2012., kell 12:14:26 väike lõualaksutus Populaarses filmitriloogias "Matrix" arvab inimkond ekslikult, et juhib oma saatust ise, teadmata, et seda teevad varjatult hoopis masinad. Eesti reaalses elus tundub olevat "Matrixiga" sarnaseid jooni, kus reaalsus näib olevat samuti peidetud kaunistatud eesriide taha. Eesti poliitiline eliit — ministrid, riigipea, Riigikogu saadikud, erakondade juhid — räägivad ikka sellest, et nad on rahvalt saanud valitsemiseks mandaadi, esindavad oma valijaid ja tegutsevad nende huvides. Seda väidetakse isegi siis, kui mõni Jaan Kundla majoneesiskandaali sarnane lollus eeldaks saadiku tagasiastumist. Tegelikult ei esinda võimulolijad sageli kedagi peale iseenda, sest lubadusi murdes on nad oma valijaid juba petnud. Heaks näiteks on Isamaa ja Res Publica liit, kes lubas suure suuga tasuta kõrgharidust, nüüd aga leiab mitmeid põhjusi, kuidas lubadusest kõrvale hiilida kuni väiteni, et tasuta ei saa ju tegelikult midagi. Miks siis valimiste eel just nii ei räägitud? Nüüd leiavad valitsuspoliitikud hoopis, et protesteerivad tudengid on veidi juhmid oma nõudmistega! Julgen väita, et rahva tegelikest soovidest ja muredest ei tea enamik poliitikuid mitte midagi ja nad ei hooligi sellest. Kahtlejail soovitan mõelda sellele, kui vähe teate te isegi naabrite, tuttavate või isegi lähedaste probleemidest, ja tõtt öelda, ega need teid eriti huvitagi, sest omalgi neid küll. Riigi valitsemises toimub sama vaid kõrgemal tasemel. Kui kõrgepalgaline minister väidab, et saab m

Meie oma Matrix

Ed Vecin laupäeval, 4. veebr. 2012., kell 12:14:26
väike lõualaksutus


Populaarses filmitriloogias "Matrix" arvab inimkond ekslikult, et juhib oma saatust ise, teadmata, et seda teevad varjatult hoopis masinad. Eesti reaalses elus tundub olevat "Matrixiga" sarnaseid jooni, kus reaalsus näib olevat samuti peidetud kaunistatud eesriide taha.
Eesti poliitiline eliit — ministrid, riigipea, Riigikogu saadikud, erakondade juhid — räägivad ikka sellest, et nad on rahvalt saanud valitsemiseks mandaadi, esindavad oma valijaid ja tegutsevad nende huvides. Seda väidetakse isegi siis, kui mõni Jaan Kundla majoneesiskandaali sarnane lollus eeldaks saadiku tagasiastumist. Tegelikult ei esinda võimulolijad sageli kedagi peale iseenda, sest lubadusi murdes on nad oma valijaid juba petnud. Heaks näiteks on Isamaa ja Res Publica liit, kes lubas suure suuga tasuta kõrgharidust, nüüd aga leiab mitmeid põhjusi, kuidas lubadusest kõrvale hiilida kuni väiteni, et tasuta ei saa ju tegelikult midagi. Miks siis valimiste eel just nii ei räägitud? Nüüd leiavad valitsuspoliitikud hoopis, et protesteerivad tudengid on veidi juhmid oma nõudmistega!
Julgen väita, et rahva tegelikest soovidest ja muredest ei tea enamik poliitikuid mitte midagi ja nad ei hooligi sellest. Kahtlejail soovitan mõelda sellele, kui vähe teate te isegi naabrite, tuttavate või isegi lähedaste probleemidest, ja tõtt öelda, ega need teid eriti huvitagi, sest omalgi neid küll. Riigi valitsemises toimub sama vaid kõrgemal tasemel. Kui kõrgepalgaline minister väidab, et saab metsakolkas elava memme muredest aru, siis on see täielik jama. Vaevalt teab seesama minister sedagi, kui palju maksab poes päts leiba, kindlasti aga ei kujutagi ta ette, kuidas Maali paari kilomeetri kaugusel autopoes käib, sest külapood on juba aastaid suletud. Poliitikute suhtlemine valijatega käib sellisel tasemel nagu hiljuti meediastki läbi käis: saadik kohtus esinduskulude aruande järgi valijaga öösel kell 2 kallis restoranis, kus söödi ühiselt pardipraadi. Selliseid valijatega kokkusaamisi, nagu Nõukogude ajal kasvõi demokraatia mängimiseks kultuurimajades korraldati, mäletavad veel vaid eakamad inimesed.
Andrus Ansipi valitsus on osanud tülli minna tööandjate, ametiühingute, tudengitega, peletanud võõrsile tööotsingutele kümneid tuhandeid eestimaalasi, sulgenud paljud päästekomandod, ta ei arvesta enam kellegagi — keda see valitsus siis ikkagi veel esindab? Presidendi üleskutse leida ja kirja panna sada põhjust, miks peaks just Eestis elama, jääb elukaugeks, sest lihtsam on leida 200 põhjust, miks siit lahkuda. See ongi poliitiline Matrix: elu on täiesti teistsugune, kui see poliitikute sõnadest kostub.

Pankade reklaamid väidavad, et nad näevad klientides ennekõike koostööpartnereid, sageli lausa sõpru, ja et nende mured on ka panga mured, mille lahendamisele soovitakse igati kaasa aidata. Enamik inimesi teab siiski, et pank pole mingi heategevusasutus: ta laenab raha, et intresside pealt kasumit teenida ning kui tekib oht raha kaotada, siis kaob pangal ka igasugune sõprus ja heatahtlikkus. Seda on majandussurutise ajal ilmselt kogenud ka paljud eestimaalased. Kusjuures sageli oli süü ka pankadel kes kahel käel pakkusid laene ja krediitkaarte, aheldades inimesed nii võlaorjusesse. Kriisi tõttu tööta jäänud laenuvõtja on pigem isegi ohver, sest normaalsel töökohal hästi teenides ei osanud ta pilvi kusagil näha, pangaanalüütikud aga oleks raskusi pidanud ette nägema.
Pankade tõelise palge musternäidis oli hiljutine Swedbanki otsus sulgeda Virtsu sularahaautomaat. Rahvaga kohtuma tulnud pangategelased ei tahtnudki tegelikult neid ära kuulata, vaid saabusid inimestele selgeks tegema, et otsus on juba tehtud ja et nende virisemine on tarbetu. Hiljem astus Swedbank siiski sammu tagasi ja jätab sularahaautomaadi vähemalt aastaks alles, kuid hoop panga mainele sai siiski tuntav, sest rahandustegelaste ülbitsemist edastas ka meedia. Väidetavalt ei osanud pank ette näha, et rahvas sularaha kättesaadavust nii oluliseks peab. Samas on huvitav, et Eesti elanike hulgas kõige ebapopulaarseima ettevõtte Eesti Energia (keda on nahutanud ka reitinguagentuurid) suhtekorraldajad ei üritagi ammu kadunud usaldust taastada.
Palju otsuseid alates päästekomandode ja koolide sulgemisest kuni prügiveotellimise sunduseni, mis näiteks katlaküttega maja puhul on lausa mõttetu ja ülekohtune.
Rahanduslik ja majanduslik "Matrix" ütleb seega, et äris ja tehingutes sõpru pole, hädas olles saavad neist üleöö teie vaenlased.
Filmitriloogias arvab inimkond ekslikult, et juhib Meie oma Matrix masinad. Eesti reaalses elus tundub
Samast žanrist
Eelmine Järgmine
Samalt autorilt


Blogid
Kristo: Harjutused hantlitega, Järjest rohkem koguvad populaarsust lühikesed ning kiired treeningud. Kun.. [22] Sisupuu sitemap
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [121]
Combipact: Make a Website With Good Design, So you need to make a site? It is an incredible approach to.. (1) [546]
Combipact: Kodulehe tegemine WordPressi ja SEO-ga on parim turundusviis aastal, Kas on õige öelda, et o.. [322]
tann: Kuidas kasiinomänge mängides võita ja jääda kasumisse, 1. Valige õige mäng   Alati, kui män.. [514]
Kristo: Kodune kõhulihaste treening, Praegu on ideaalne aeg alustamaks ettevalmistustega järgmiseks rann.. [661]
Taavi: Inimese Finantseerimise Liigid, Finantseerimine on laenatud sõna, mis eesti keeles tähendab rahas.. [659]
Martin: 5 lihtsat nippi kuidas valmistuda maratoniks, Oled näinud vaeva treeningutega, söömisega ning pi.. [706]
villum: Kasiino boonused - kui tark on neid kasutada?, Kasiino boonused on juba pikalt aega üheks parima.. [952]
sell: Mis valdkonna veebipäevaraamatut pidada?, Millest kirjutada? Ning miks kirjutada? Veebipäevikuke.. [1031]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Kristo: Harjutused hantlitega, Järjest rohkem koguvad populaarsust lühikesed ning kiired treeningud. Kun.. [22] Hea kodulehe valmistamine
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [121] Korraliku kodulehe tegemine
Kristo: .. [153] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Neljapäev, 21. jaan. 2021., kell 00:08 - parim aeg päevast
või tee uus
[3814] Blogi
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0341s