Mõtted Minul vahel lähevad. Just läks. Mõtlemisest võeti minult ära.Mis vägi nad

ise õnnelik, et uudne mõte tekkis, Miks lähevad mõtted kaduma? Minul vahel lähevad. Just läks. Olin ise õnnelik, et uudne mõte tekkis, ent ta võeti minult ära.Mis vägi nad ära võtab? Kuhu nad kaovad? Kust tulevad mõtted? Üleeile mu armas külaine Mõtlemisest Miks lähevad mõtted kaduma? Minul vahel lähevad. Just läks. Olin ise õnnelik, et uudne mõte tekkis, ent ta võeti minult ära.Mis vägi nad ära võtab? Kuhu nad kaovad? Kust tulevad mõtted? Üleeile mu armas külaine väitis, et tema kolleeg rääkis juba kolm aastat varem Vaimust ja vaimust: Ken Wilber ja tema kolleeg

Mõtlemisest maiken neljapäeval, 16. juunil 2005., kell 12:25:56 Kaplinski on Eesti üks targemaid mõtlejaid, kuigi kusagilt blogist lugesin üpriski kadedamaigulist ja piiratud arvamust kaplinskist. Tuleks ikka näha head, mitte üles kaevata halb, mis meis kõigis niikuinii olemas on. Mind pole kriitika kunagi üllatanud, kui ta on paikapanev. Kriitiku ülesanne peaks olema nõua anda. Kaplinski on minu jaoks väga sarnane ühe kuulsa terroristiga. Lugeja , arva ära, kellega? Miks lähevad mõtted kaduma? Minul vahel lähevad. Just läks. Olin ise õnnelik, et uudne mõte tekkis, ent ta võeti minult ära.Mis vägi nad ära võtab? Kuhu nad kaovad? Kust tulevad mõtted? Üleeile mu armas külaine väitis, et tema kolleeg rääkis juba kolm aastat varem Vaimust ja vaimust: Ken Wilber ja tema kolleeg on tulnud samadele mõtetele. Üks saab nendega kuulsaks, teine eriti mitte, kuid elada aitavad nad ikkagi. Kas ongi tähtis, kes mida ütles?Kas intellektuaalsel omandil ongi tähtsust juhul, kui meile mõtted kosmosest saadetakse? Inimene peaks ju teisi teenima. Mõtted tulevad me juurde ja see on hea. Kust nad ikkagi tulevad? Seal, kus on palju, tuleb aina juurde. Olen täna hommikul otsekui selle tõe ohver. Kas ma mõtlen liiga palju? Igatahes igav küll elada ei ole. Kunagi panin Alliksaart parafraseerides kirja selle: Olen tihti mõtetest rase. Olen end viljastanud mängeldes, armastuse ja vihaga, vaimutõusiklikult (oh, mis sobiv sõna mõnede epude puhul), uudishimulikult, sarkastiliselt ja hellalt. Mõtteviljad on mõned söödavad ja mõnedest saab isegi mürgituse.

Mõtlemisest

maiken neljapäeval, 16. juunil 2005., kell 12:25:56
Kaplinski on Eesti üks targemaid mõtlejaid, kuigi kusagilt blogist lugesin üpriski kadedamaigulist ja piiratud arvamust kaplinskist. Tuleks ikka näha head, mitte üles kaevata halb, mis meis kõigis niikuinii olemas on. Mind pole kriitika kunagi üllatanud, kui ta on paikapanev. Kriitiku ülesanne peaks olema nõua anda. Kaplinski on minu jaoks väga sarnane ühe kuulsa terroristiga. Lugeja , arva ära, kellega?

Miks lähevad mõtted kaduma? Minul vahel lähevad. Just läks. Olin ise õnnelik, et uudne mõte tekkis, ent ta võeti minult ära.Mis vägi nad ära võtab?
Kuhu nad kaovad? Kust tulevad mõtted?
Üleeile mu armas külaine väitis, et tema kolleeg rääkis juba kolm aastat varem Vaimust ja vaimust: Ken Wilber ja tema kolleeg on tulnud samadele mõtetele. Üks saab nendega kuulsaks, teine eriti mitte, kuid elada aitavad nad ikkagi. Kas ongi tähtis, kes mida ütles?Kas intellektuaalsel omandil ongi tähtsust juhul, kui meile mõtted kosmosest saadetakse? Inimene peaks ju teisi teenima. Mõtted tulevad me juurde ja see on hea. Kust nad ikkagi tulevad? Seal, kus on palju, tuleb aina juurde. Olen täna hommikul otsekui selle tõe ohver. Kas ma mõtlen liiga palju? Igatahes igav küll elada ei ole.
Kunagi panin Alliksaart parafraseerides kirja selle:


Olen tihti mõtetest rase.
Olen end viljastanud mängeldes, armastuse ja vihaga, vaimutõusiklikult (oh, mis sobiv sõna mõnede epude puhul), uudishimulikult, sarkastiliselt ja hellalt.

Mõtteviljad on mõned söödavad ja mõnedest saab isegi mürgituse. Allergia väljendub ühe ja sama kordamises, papagoina pasundamises, et jäetaks järele. Vasturohuks oleks hoidumine mõtlematusest - nagu allergiku hoidumine taimedest väljadel, pargis ja niitudel.
Mõned mõtted ei sobi kokku. Nad kas kaklevad või siunavad sisinal salaja ja avalikult enda all ja ees, peal ja taga.
Selle asemel, et oma teed minna, rähklevad mõtted oma mõttetus kakluses, andes otsaette erinevaid silte ja muhke.

Mõnele meeldib vaatamata kõigele kangesti mõtelda.
Jättes oma mõttelapsed ilma hurjutada, lähevad mõned mõtlejad baaridesse purjutama.

Mõned mõtted muigavad lõbusalt-mõnusalt, aga teised torisevad tigedalt või tasa tõsivaikseks tõmbudes.

Mõned mõttelapsed on söödavad, mõned löödavadki.

Kas saab taibata taipamatut mõtete jääalustes sügavikes?

Kas saab olla mõtetevahelist dialoogi ebavõrdses sügavuses?

Mõned ägavad mõtetekoorma all - nad ei vali vahendeid vabanemiseks. Mõnede mõtted on kerged nagu udusuled, paitavd soosivad, heldivad.

Ühed mõtted sünnitavad ja teised suretavad.Ühed kasvatavad mõtteperet ja teised kaovad mõtete surnuaiale igavesele unele.

Maailm on mõtteid täis. Maailm on mõttetust täis.
Mõtlematus hiilib mõtteisse ja tõukab, hävitab, süüdistab, on nõutum nõmedusest.


Täna on mõttepüha.
Tänagi mõtlen üha.
Parimad mõtted hoian alles, talletan luuletusis.


Kõik mõtted kokku on tarkuse tulvavoog -
maailma mahtumine endasse.
Oi, kui kõrgelennuline on mõni mõte.
Saamatud mõtted sandistavad või hääbuvad.
Ülejäänud lendavad teispoole taevalaotust, alateadvuse lõpututesse müsteeriumidesse. Mõtted Minul vahel lähevad. Just läks. Mõtlemisest võeti minult ära.Mis vägi nad
Samast žanrist
Eelmine Järgmine
Samalt autorilt


Blogid
Andres: Pakendi kujundus, kas ja kui oluline?, Pakendi kujundusest kirjutasime pikemalt siinlink.. [114] Sisupuu sitemap
Andres: Millist messikotti valida?, Osavõtjatele on messid heaks kohaks oma toodete tutvustamiseks ning.. [108]
dispak: Masinaga valmistatud paberkott versus käsitööna valmistatud kott., Põhjaliku kirjelduse kõikide.. [133]
Casinofänn: Teeni raha, aga turvaliselt, Mängupõrgutele ei vaadata küll hästi, kuid paljud suuremad kasi.. [193]
euudised: Mis on e-smaspäev?, E-ostlemise päeva korraldab Eesti-kaubanduse Liit ja kauplevad enamasti se.. [289]
Mati: Kuidas tulla toime pühade-eelse finantsstressiga?, link kirjutab: Kuigi jõule kujutatakse kui per.. (1) [663]
euudised: Eestis toodetud lasteriided, Ainulaadset võimalus saada kokkuvõtet Eesti lastemoest ja –.. [351]
Disainikodu: Kuidas kodulehele külastusi juurde saada?, Külastajate juurde saamiseks oleks  va.. [413]
Disainikodu: Ettevõtte alustamiseks vajalikud komponendid, Asjad mille peale peaks kindlasti mõtlem.. [371]
HandM: Külastus Kõveri puhkekeskusesse, Kõveri puhkekeskus asub Kilingi-Nõmme juures. See koht on just s.. [437]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Andres: Pakendi kujundus, kas ja kui oluline?, Pakendi kujundusest kirjutasime pikemalt siinlink.. [114] Hea kodulehe valmistamine
Andres: Millist messikotti valida?, Osavõtjatele on messid heaks kohaks oma toodete tutvustamiseks ning.. [108] Korraliku kodulehe tegemine
dispak: Masinaga valmistatud paberkott versus käsitööna valmistatud kott., Põhjaliku kirjelduse kõikide.. [133] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Pühapäev, 25. veebr. 2018., kell 17:57 - parim aeg päevast
või tee uus
[2468] Blogi
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0571s