Ja päeva kuma andis oma värske Mõtted ainult mulle möödus unedeta ja rahutu hing

varajase ärkaja padjapehmele põsele. On varahommik ja uue päeva kuma andis oma värske suudluse varajase ärkaja padjapehmele põsele. Lühike öö möödus unedeta ja rahutu hing igatses juba tegudele terekäe ulatamist. Kõik veel magasid, ainult linnud õues Mõtted ainult mulle On varahommik ja uue päeva kuma andis oma värske suudluse varajase ärkaja padjapehmele põsele. Lühike öö möödus unedeta ja rahutu hing igatses juba tegudele terekäe ulatamist. Kõik veel magasid, ainult linnud õues andsid häälekalt märku, et nemad on kõige töökamad olevused terves maailmas. Õuest tulevad helid in

Mõtted ainult mulle maiken laupäeval, 18. juunil 2005., kell 05:48:08 sest saan neist ise aru ja lugeja ei pruugi saada. -------Foto valikuga oli keerulisem, et kas saatan või luik? Saatan on seekord võitnud. On varahommik ja uue päeva kuma andis oma värske suudluse varajase ärkaja padjapehmele põsele. Lühike öö möödus unedeta ja rahutu hing igatses juba tegudele terekäe ulatamist. Kõik veel magasid, ainult linnud õues andsid häälekalt märku, et nemad on kõige töökamad olevused terves maailmas. Õuest tulevad helid inspireerisid. Mis siis ikka, lasen mõtted lendu. Ah et milline lind ma ise võiksin olla? Kägu on meessoost ja vaid üksikud naisisendid teevad omad lapsed valmis ja jätavad need siis isa kasvatada, nii et kägu ma kindlasti ei ole. No kes veel nii palju ja häälekalt iseendast räägib? Eks ikka varblane. Kas ma olen varblane? Välimus tema möötu küll välja ei anna. Pigem olen rahutu linavästrik, kuid ega ma nii palju ei keksle ringi küll. Lõokeseks ei pürgi ma selle pärast, et ma vist ei lõõrita ikka nii ilusasti nagu nemad. Üks ööbik meil juba on, Emajõe Ööbik, ent mina võiksin ju olla blogide ööbik. Sobiksin ju küll ööbikute klanni. Luulegi mul selline lihtne ja kõikidele arusaadav, kuid ma ainult ei ülista Eestimaad. Mis tast ikka ülistada! Armastan teda, olgu ta või põrgu, aga ülistama küll ei hakka. Koidula oli üldse üks erandlik eestlane - eelmises elus küllap vist lausa venelane, sest ta on kõige patriootlikum rahvas maailmas. Mis iseloomustab eestlasi? Minu jaoks kahjuks esmalt orjalikkus. Orjalik töörügamine, orjalik va

Mõtted ainult mulle

maiken laupäeval, 18. juunil 2005., kell 05:48:08
sest saan neist ise aru ja lugeja ei pruugi saada. -------Foto valikuga oli keerulisem, et kas saatan või luik? Saatan on seekord võitnud.

On varahommik ja uue päeva kuma andis oma värske suudluse varajase ärkaja padjapehmele põsele.
Lühike öö möödus unedeta ja rahutu hing igatses juba tegudele terekäe ulatamist. Kõik veel magasid, ainult linnud õues andsid häälekalt märku, et nemad on kõige töökamad olevused terves maailmas. Õuest tulevad helid inspireerisid.
Mis siis ikka, lasen mõtted lendu.

Ah et milline lind ma ise võiksin olla? Kägu on meessoost ja vaid üksikud naisisendid teevad omad lapsed valmis ja jätavad need siis isa kasvatada, nii et kägu ma kindlasti ei ole.
No kes veel nii palju ja häälekalt iseendast räägib?
Eks ikka varblane. Kas ma olen varblane? Välimus tema möötu küll välja ei anna. Pigem olen rahutu linavästrik, kuid ega ma nii palju ei keksle ringi küll. Lõokeseks ei pürgi ma selle pärast, et ma vist ei lõõrita ikka nii ilusasti nagu nemad. Üks ööbik meil juba on, Emajõe Ööbik, ent mina võiksin ju olla blogide ööbik. Sobiksin ju küll ööbikute klanni. Luulegi mul selline lihtne ja kõikidele arusaadav, kuid ma ainult ei ülista Eestimaad. Mis tast ikka ülistada! Armastan teda, olgu ta või põrgu, aga ülistama küll ei hakka. Koidula oli üldse üks erandlik eestlane - eelmises elus küllap vist lausa venelane, sest ta on kõige patriootlikum rahvas maailmas. Mis iseloomustab eestlasi? Minu jaoks kahjuks esmalt orjalikkus. Orjalik töörügamine, orjalik vaatamine läände ja sõltumine materialismist ning tsivilisatsiooni hüvedest, sest inimeseks arvatakse vaid teatava palganumbri ja positsiooniga inimesi. Lugesin eile Sakalast vapustavalt mõtlemapanevaid ridu, et meie pensionärid saavad eurooplastest kõige vähem pensioni. Kui isegi kereeklased saavad 102% , siis eestlased vaid 26% mingi näitajaga võrreldes (pole meeles, millisega). Millest see kõneleb? Eks ikka otsustajate ahnusest, sest enda palgad küünivad ju küll juba kõrgele, nii et saab priskelt ära elada. Kui marjamaa-inimesed tuleksid lagedale väitega, et me võimalused on veel kesised, siis miks nad on iseendale head palgad teinud? Leppigu ka koos massidega kartulikoorte söömisega.
Ah, mõte kisub vastikuks.
Lugemislaul olevast Popperi raamatust lugesin, et maailma suurim pahe olevat ahnus, et sellest tulenevad ülejäänud pahed. Olen täiesti nõus. Ahnus ajab upakile, ütleb vanasõna. No kas ei ole ajanud siis või?

Nii. Ahneks linnuks ma ennast ei pea, kuigi eilne Sirp väidab, et voorus on vaid pahe kilp. MIhkel Mutt kirjutab :

"Seepärast on tõeline kurjus alati seesmine, ta varjab ennast, ei loo midagi ega lase enda üle avalikult arutledagi. Muidu ta ei oleks kurjus, vaid just see osa jõust, mis kõikjal tõstab pead, mis kurja kavatseb, kuid korda saadab head, nagu Fausti Mefisto. Kurjus ei ole olemas selleks, et headust kuidagimoodi tasakaalustada, ei ole lihtsalt dialektika pärast. Kurjus elab täiesti häbitult, autonoomselt ja ehedalt, tal ei ripu kaelas kaalupommikesed mingi universumikaalu tarvis.

Kurjuse personifitseerimine läheb maailmas järjest enam moodi. Üks põhjusi, miks näiteks uued evangelistlikud kirikud murendavad isegi katoliikluse jalgealust Lõuna-Ameerikas, on just see, et nemad ei karda kurja nimepidi nimetada. Nad hõiskavad: saatan on olemas, tema on süüdi! Aga katoliku kirik räägib pehmemat ümaramat juttu, et oh ei me tea, pole asi nii hull ühti. Inimene aga tahab, et kurat oleks olemas."
Märt Väljataga samas ütleb:
XVII sajandi prantsuse moralisti La Rochefoucault’ kõige kuulsam maksiim kirjutab : "Meie voorused ei ole midagi muud kui hästi varjatud pahed.See tähendab, et inimeste sõnad ja teod ei ole kunagi nõnda healoomulised, nagu esmapilgul paistavad, vaid neis avalduvad peidetud ajed, võimutahe, klassihuvid jne. Igasugune tõlgendamine ja mõistmine on sel juhul ühtlasi maskide maharebimine, demüstifitseerimine ja lõpuks ehk ka demüstifitseerimise demüstifitseerimine. "
"Omakasu motiveerivat isegi kõige altruistlikumaid või idealistlikumaid tegusid. Miljonär, kes rajab haigla või kooli, on lihtsalt avaliku imetluse peal väljas. Näljahädaliste abistajat motiveerib soov parandada oma enesetunnet. Isegi oma eluga riskimist teiste päästmiseks saab seletada sellega, et päästja samastub ideaalidega, mida ta peab oma elust tähtsamaks, ning seega on tema tähtsaimad huvid nende ideaalidega identsed. Niisiis, ka märtrid lähtuvat omakasust.

Millised on aga need voorused, mis meie pahesid varjavad? Enamasti eristatakse nelja klassikalist põhivoorust: õiglus, mõistlikkus, vaprus ja mõõdukus. Aga keegi pole keelanud neile lisamast ka näiteks suuremeelsust, tagasihoidlikkust, sõbralikkust, ausust jne. Arvatavasti ausus, tõearmastus ongi see voorus, mis paneb meid muude vooruste tagant hästi varjatud pahesid otsima. Kuid vooruste niisugune äraseletamine võib need pikemas perspektiivis ka ära hävitada. On ju vaesemehe aususel ka üks teine nimi — küünilisus. Mõlemad on hea rohi kõrkuse, edevuse ning ennasttäis suurte sõnade vastu. Kuid iga rohi liiga suures annuses on mürk. Ah, kuidas küll neil vahet teha!"

Vaesemehe ausus? Vale, Märt väljataga! Küüniline on rikas, kes arvab, et ta on oma varad ära teeninud. Küüniline oled lõppude-lõpuks sina, kes sa arvad, et sinu maitse, sinu tõde on ainuõige. Aga seda näid sa arvavat, kuna sa ei anna oma ajakirja veergudel sõna vaesemehe aususele.
Sirp, Looming, Vikerkaar - kõik ühe klanni väljaanded! Uhkelt teatavad nad, et kõrgkultuur on väheste privileeg, millest massid ei peagi aru saama.
Kuid massid saavad.
Ja ei loe, sest nende hingekeeled on näljas. Mina olen ka näljas ja seega ma loen end automaatselt massi hulka kuuluvaks. Härrastel ei teeks paha endki vahel sinna hulka kuuluvaks lugeda. Ehk oleks maailmas vähem kurjust?

Kui nüüd lindude juurde tagasi minna, siis rähn ma juba olen eos, ent elus tahab inimene mängida mitmeid rolle. Kana roll on mul kindlasti ka, aga ise armastan kõige enam inetu pardipoja oma. Kunagi saan kindlasti valgeks luigeks!

Ja päeva kuma andis oma värske Mõtted ainult mulle möödus unedeta ja rahutu hing


Kirjatükki on kommenteeritud (2) korda — loe lähemalt
Samast žanrist
Eelmine Järgmine
Samalt autorilt


Blogid
Kristo: Harjutused hantlitega, Järjest rohkem koguvad populaarsust lühikesed ning kiired treeningud. Kun.. [51] Sisupuu sitemap
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [145]
Combipact: Make a Website With Good Design, So you need to make a site? It is an incredible approach to.. (1) [577]
Combipact: Kodulehe tegemine WordPressi ja SEO-ga on parim turundusviis aastal, Kas on õige öelda, et o.. [341]
tann: Kuidas kasiinomänge mängides võita ja jääda kasumisse, 1. Valige õige mäng   Alati, kui män.. [520]
Kristo: Kodune kõhulihaste treening, Praegu on ideaalne aeg alustamaks ettevalmistustega järgmiseks rann.. [665]
Taavi: Inimese Finantseerimise Liigid, Finantseerimine on laenatud sõna, mis eesti keeles tähendab rahas.. [665]
Martin: 5 lihtsat nippi kuidas valmistuda maratoniks, Oled näinud vaeva treeningutega, söömisega ning pi.. [710]
villum: Kasiino boonused - kui tark on neid kasutada?, Kasiino boonused on juba pikalt aega üheks parima.. [957]
sell: Mis valdkonna veebipäevaraamatut pidada?, Millest kirjutada? Ning miks kirjutada? Veebipäevikuke.. [1038]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Kristo: Harjutused hantlitega, Järjest rohkem koguvad populaarsust lühikesed ning kiired treeningud. Kun.. [51] Hea kodulehe valmistamine
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [145] Korraliku kodulehe tegemine
Kristo: .. [177] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Esmaspäev, 25. jaan. 2021., kell 11:43 - parim aeg päevast
või tee uus
(2) [13502] Blogi
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0349s