on jätkuvalt arvamusel, et Venemaalt NATO vihmavari on reaalsus sest suuremad lääneriigid lihtsalt

agressiooni korral pole Eestil NATO-lt Paljud inimesed on jätkuvalt arvamusel, et Venemaalt lähtuva agressiooni korral pole Eestil NATO-lt abi oodata, sest suuremad lääneriigid lihtsalt ei taha või ei julge venelaste massiga sõdida. Kui aga relvaabi NATO vihmavari on reaalsus Paljud inimesed on jätkuvalt arvamusel, et Venemaalt lähtuva agressiooni korral pole Eestil NATO-lt abi oodata, sest suuremad lääneriigid lihtsalt ei taha või ei julge venelaste massiga sõdida. Kui aga relvaabi jääb tulemata, siis polevat endalgi mõtet vastu hakata, see olevat vaid enesetapp. Muide, ka 1940

NATO vihmavari on reaalsus Ed Vecin neljapäeval, 3. aprillil 2014., kell 14:11:46 Me pole üksi Paljud inimesed on jätkuvalt arvamusel, et Venemaalt lähtuva agressiooni korral pole Eestil NATO-lt abi oodata, sest suuremad lääneriigid lihtsalt ei taha või ei julge venelaste massiga sõdida. Kui aga relvaabi jääb tulemata, siis polevat endalgi mõtet vastu hakata, see olevat vaid enesetapp. Muide, ka 1940. aastal leiti, et vastupanu tooks liiga palju ohvreid, aga tõi hoopis allaandmine: Eesti sõjaväelased, kes oleks võinud relv käes kodutanumal surra, surid hoopis alandatute ja hüljatutena vangilaagrites. Pluss kümned tuhanded küüditatud ja okupatsioonist muserdatud. Õnneks näitas Krimmi annektsioon, et NATO ei kavatse meid siiski üksi agressori vastu seisma jätta. Kaitseminister Urmas Reinsalu palvel saadeti meile lisasõjalennukeid, Ämari tahetakse muuta NATO lennuväljaks, oodata on sõjalaevu ja alaliseks ka bloki vägesid. See kõik on signaal Kremlile, et nood siit eemale hoiduksid. Kui meil on lisaks oma relvajõududele ka liitlaste väed, siis ei saa keegi konfliktist lihtsalt kõrvale hoiduda. Omamoodi hoiatuseks Venemaale on ka arvukate NATO liikmesmaade sõjaväelaste, diplomaatide, riigijuhtide ja poliitikute külaskäigud. Ja mõistagi meie endi üksuste aktiivsem tegutsemine õppuste raames. Eestlased on sageli kahtluse alla pannud ka välismissioonide vajaduse, kaitsekulude suurendamise ja oma armee vajaduse üldse. Sageli öeldakse Kaitseliidu kohta põlglikult: "Kari mehi mängib poisikeste kombel põõsastes sõda!" Paraku

NATO vihmavari on reaalsus

Ed Vecin neljapäeval, 3. aprillil 2014., kell 14:11:46
Me pole üksi


Paljud inimesed on jätkuvalt arvamusel, et Venemaalt lähtuva agressiooni korral pole Eestil NATO-lt abi oodata, sest suuremad lääneriigid lihtsalt ei taha või ei julge venelaste massiga sõdida. Kui aga relvaabi jääb tulemata, siis polevat endalgi mõtet vastu hakata, see olevat vaid enesetapp.
Muide, ka 1940. aastal leiti, et vastupanu tooks liiga palju ohvreid, aga tõi hoopis allaandmine: Eesti sõjaväelased, kes oleks võinud relv käes kodutanumal surra, surid hoopis alandatute ja hüljatutena vangilaagrites. Pluss kümned tuhanded küüditatud ja okupatsioonist muserdatud.
Õnneks näitas Krimmi annektsioon, et NATO ei kavatse meid siiski üksi agressori vastu seisma jätta. Kaitseminister Urmas Reinsalu palvel saadeti meile lisasõjalennukeid, Ämari tahetakse muuta NATO lennuväljaks, oodata on sõjalaevu ja alaliseks ka bloki vägesid. See kõik on signaal Kremlile, et nood siit eemale hoiduksid. Kui meil on lisaks oma relvajõududele ka liitlaste väed, siis ei saa keegi konfliktist lihtsalt kõrvale hoiduda.
Omamoodi hoiatuseks Venemaale on ka arvukate NATO liikmesmaade sõjaväelaste, diplomaatide, riigijuhtide ja poliitikute külaskäigud. Ja mõistagi meie endi üksuste aktiivsem tegutsemine õppuste raames.
Eestlased on sageli kahtluse alla pannud ka välismissioonide vajaduse, kaitsekulude suurendamise ja oma armee vajaduse üldse. Sageli öeldakse Kaitseliidu kohta põlglikult: "Kari mehi mängib poisikeste kombel põõsastes sõda!" Paraku ongi just meie osalemine missioonidel pingekolletes, Baltikumi kõrgeimad kaitsekulud ja kodanike aktiivne kaasalöömine riigikaitses toonud meile liitlaste tunnustuse ja abi.
Ilmselgelt saame me vajadusel sõjalist abi juhul, kui oleme ise valmis relvaga kodumaad kaitsma. Viimase aja massiline astumine Kaitseliitu lubab oletada, et teist korda Eestit enam lahinguta ära ei anta. Pidagem meeles ütlust: kes ei sõdi oma armees, see sõdib võõras. 1940. aastal vastupanust loobunud Eesti mehed sõdisidki ju laskurkorpuses, Afganistanis, Ungaris, Tšehhoslovakkias ja mujalgi, aga okupantidena.
Sageli peetakse relvajõudusid mittevajalikuks ja neis teenimist noortele meestele maha visatud ajaks. Tegelikult on kaitsevägi vajalik ka näiteks tsiviilkatastroofide korral, sest tegemist on mobiilseima organisatsiooniga, mida saab lühikese aja vältel paisata vajalikku kohta. Näiteks hiljutise maavärina ajal saatis Tšiili riigi põhjaossa lisaks päästjatele ka sõdurid. Eesti kaitseväelased on osalenud metsapõlengute kustutamisel.
Noorte meeste sõjalised oskused võivad lisaks vastupanule olla kasulikud ka tsiviilisikute evakueerimisel. Sõjas ei lasta kahuritest umbropsu, vaid kindla plaani järgi. Nii saab väljaõppega kaitseväelane oma lähedasedki juhatada ohupiirkonnast välja nii, et nood pääseksid tsooni, mis jääb laskepiirkonnast välja. Teadmisteta inimene võib aga põgenikud otse tule alla juhatada.
1971-72. aastal Suurbritannias valminud seriaali "Kelmid ja pühakud" peategelastel, briti aristokraadil lord Brett Sinclairil ja ameerika miljardäril Danny Wildel oli paljude ülikoolide diplomite kõrval ette näidata ka sõjaväeteenistus oma riigi relvajõududes. Norra ja Briti printsid teenivad sõjaväes, sageli lausa pingekoldes. Miks peaksid Eesti noormehed neist kehvemad olema? on jätkuvalt arvamusel, et Venemaalt NATO vihmavari on reaalsus sest suuremad lääneriigid lihtsalt
Samast žanrist
Eelmine Järgmine
Samalt autorilt


Blogid
Kristo: Harjutused hantlitega, Järjest rohkem koguvad populaarsust lühikesed ning kiired treeningud. Kun.. [20] Sisupuu sitemap
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [120]
Combipact: Make a Website With Good Design, So you need to make a site? It is an incredible approach to.. (1) [542]
Combipact: Kodulehe tegemine WordPressi ja SEO-ga on parim turundusviis aastal, Kas on õige öelda, et o.. [322]
tann: Kuidas kasiinomänge mängides võita ja jääda kasumisse, 1. Valige õige mäng   Alati, kui män.. [514]
Kristo: Kodune kõhulihaste treening, Praegu on ideaalne aeg alustamaks ettevalmistustega järgmiseks rann.. [661]
Taavi: Inimese Finantseerimise Liigid, Finantseerimine on laenatud sõna, mis eesti keeles tähendab rahas.. [658]
Martin: 5 lihtsat nippi kuidas valmistuda maratoniks, Oled näinud vaeva treeningutega, söömisega ning pi.. [705]
villum: Kasiino boonused - kui tark on neid kasutada?, Kasiino boonused on juba pikalt aega üheks parima.. [951]
sell: Mis valdkonna veebipäevaraamatut pidada?, Millest kirjutada? Ning miks kirjutada? Veebipäevikuke.. [1030]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Kristo: Harjutused hantlitega, Järjest rohkem koguvad populaarsust lühikesed ning kiired treeningud. Kun.. [20] Hea kodulehe valmistamine
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [120] Korraliku kodulehe tegemine
Kristo: .. [153] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Kolmapäev, 20. jaan. 2021., kell 11:38 - parim aeg päevast
või tee uus
[2656] Blogi
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0411s