Nafta nappus toob nägelusi

Nafta nappus toob nägelusi

Nafta nappus toob nägelusi Sally neljapäeval, 18. nov. 2004., kell 14:31:46 Fossiilsete kütuste üliagar põletamine tekitab juba nüüd maailma majanduses tõsiseid pingeid. Nafta hind on viimase paari aasta jooksul pea kaks korda tõusnud. Kütuse kättesaadavuse pärast tekkinud konfliktides on hukkunud tuhandeid inimesi. Rooma klubi poolt välja pakutud arvutuste poolest ei ole naftavarud ammendamatud ja lõppevad lähema paarikümne aasta pärast sootuks otsa. Samas ei ole tarbimisühiskonna simulaakrumist kantud meedial eriti .. Loe lähemalt laup., 20. nov. 04., kell 10:58 Karabas Barabas Tegelikult on hoopis nii, et kui naftat pealmistest kihtidest ära pumbata, siis voolab altpoolt jälle juurde. Muretsemiseks ei ole põhjust. Ostsin endale just kuueliitrise mootoriga Chrysleri. No, kui te oleksite eile näinud kuidas siresäärsed beibed mulle ja mu autole tänaval järgi vaatavad, siis te ei jahuks siin mingist nafta otsalõppemisest. Mina küll selle pärast ei muretse! esmasp., 22. nov. 04., kell 14:41 Eleri Vuuk Just sellise mõtteviisi pärast maailm praegu katastroofi äärele jõudnud ongi. Kujutelm, et võimas auto on cool ja et kõik kadestavad sellega sõitjaid on autotootjate ja naftaärikate poolt meile meedia vahendusel pähe istutatud suur vale. Eneseväljendus ja identiteediotsingud on hea asi aga kui selle tagajärjel jõuab maailm katastroofile lähemale, siis on tegu küll pisut vildakate tegudega. Selle nafta juurdevoolamise jutu peale ei oskagi midagi öelda. Kust see müüt küll tulnud on? teisip., 23. nov. 04., kell 15:06 Sirja Tegelikult

Nafta nappus toob nägelusi

Sally neljapäeval, 18. nov. 2004., kell 14:31:46
Fossiilsete kütuste üliagar põletamine tekitab juba nüüd maailma majanduses tõsiseid pingeid. Nafta hind on viimase paari aasta jooksul pea kaks korda tõusnud. Kütuse kättesaadavuse pärast tekkinud konfliktides on hukkunud tuhandeid inimesi.

Rooma klubi poolt välja pakutud arvutuste poolest ei ole naftavarud ammendamatud ja lõppevad lähema paarikümne aasta pärast sootuks otsa. Samas ei ole tarbimisühiskonna simulaakrumist kantud meedial eriti .. Loe lähemalt


laup., 20. nov. 04., kell 10:58
Tegelikult on hoopis nii, et kui naftat pealmistest kihtidest ära pumbata, siis voolab altpoolt jälle juurde. Muretsemiseks ei ole põhjust. Ostsin endale just kuueliitrise mootoriga Chrysleri. No, kui te oleksite eile näinud kuidas siresäärsed beibed mulle ja mu autole tänaval järgi vaatavad, siis te ei jahuks siin mingist nafta otsalõppemisest. Mina küll selle pärast ei muretse!
esmasp., 22. nov. 04., kell 14:41
Eleri Vuuk
Just sellise mõtteviisi pärast maailm praegu katastroofi äärele jõudnud ongi. Kujutelm, et võimas auto on cool ja et kõik kadestavad sellega sõitjaid on autotootjate ja naftaärikate poolt meile meedia vahendusel pähe istutatud suur vale. Eneseväljendus ja identiteediotsingud on hea asi aga kui selle tagajärjel jõuab maailm katastroofile lähemale, siis on tegu küll pisut vildakate tegudega.

Selle nafta juurdevoolamise jutu peale ei oskagi midagi öelda. Kust see müüt küll tulnud on?
teisip., 23. nov. 04., kell 15:06
Sirja
Tegelikult on naftaga nii, et kõik räägivad selle otsa saamisest, aga keegi ei tea, millal see reaalselt otsa saab. Peagi lõppevate naftavarude jutt on küll väga kasulik naftatootjatele, et hindu järjest üles kruvida. Kuid vaevalt nemadki nii täpselt teavad, millal varude lõppemist oodata.

Inimene, kes pisutki mõtleb oma isikust kaugemale, saab aru, et ükski ressurss pole igavene, on ju nafta kõrval ka muid maavarasid, mis ilmutavad ammendumise märke. Omale autot muretsedes võiks küll rohkem masina kütusekulu peale mõleda kui sellele, kas beibed järgi vaatavad. Ei tasu vast istuda ja põnevusega oodata, millal nafta otsa saab, parem mõelda iga päev, kuidas teha nii, et seda kauemaks jätkuks. Ma usun, et siin saab igaüks oma väikese panuse anda.
neljap., 25. nov. 04., kell 13:52
Eric Manila
Harjumustel ja kultuuris sügavalt juurdunud tõekspidamistel on kange jõud. Tänases majandussüsteemis on igal üksikul autoomanikul lihtsam ja odavam paar krooni kütuseliitri eest rohkem maksta kui hakata autot alternatiivkütusega liikuri vastu välja vahetama.

Samas, ega bensiini või diiselmootoritele ei olegi ju massitootmises mingeid väga tõsiselt võetavaid alternatiive. Seega, neil kellel on vaja sõita või kaupa vedada pole ju millegi vahel valida.

Makrotasemel ei ole peale kütuseaktsiisi tõstmise ja tavatarbijat vähe puudutavate saastemaksude kehtestamise midagi ära tehtud. Needki on pigem riigieelarve täitmise motiivist kui tõsisest loodushoidlikust mõtteviisist ajendatud teguviisid.
esmasp., 29. nov. 04., kell 15:32
Tuule ja hüdroenergia ning maasoojus on selgelt säästlikuma loomuga kui fossiilsete kütuste üliagar põletamine. Samas tuleb tuulegeneraatori püsti panekuks või maasoojusagregaadi ehitamiseks ka suhteliselt palju metalli sulatada või plaste sünteesida. Alternatiivenergia on minu kujutelmas tunduvalt kallim ka.

Samas eks see kujutelm alternatiivenergia kallidusest võib olla mingite nafta- või põlevkivimagnaatide poolt meedia vahendusel mulle pähe istutatud. Kust siis tõde teada saada?
esmasp., 29. nov. 04., kell 22:44
Marju Akv
Kui nafta või põlevkivitöösturid on head reklaamitellijad, siis tõenäoliselt fossiilsete kütuste kasutamise kohta ajakirjandusest väga tõest pilti küll ei leia.
Ma arvan, et sõltumatut ajakirjandust ei olegi olemas. Need, mis liiga sõltumatuna paistavad lämmatatakse konkurentide poolt ära või pannakse heaoluühiskonna alustalade õõnestamise pärast kinni.
Lähen parem enda akvaariumikalu toitma, need ei valeta mulle kunagi. Võibolla ehk selle pärast, et need saavad ainult suud maigutada.
neljap., 2. dets. 04., kell 13:36
Peeter Tuuma
Imelikul kombel pole Eestis tuumaenergia kasutuselevõtu üle suuremat debatti tõusnud. Pikemas perspektiivis peaks just see olema kõige efektiivsem ja jätkusuutlikkum energia tootmise viis.
neljap., 2. dets. 04., kell 19:52
Tartus tehakse juba ühte segu. Kui Nobel välja pakkuda, küll siis kütus saab olema.
kolmap., 22. dets. 04., kell 17:40
Meri-Liis
Igasuguseid alternatiive on siin juba mainitud aga merelainete kasutamine elektri tootmiseks on veel kahe silma vahele jäänud. Ma arvan, et sellega lööks kohe mitu kärbest ühe hoobiga. Kõigepealt saaks väga palju ökoloogiliselt puhast elektrit ja siis võivad kaldarajatised veel ka sellist merekallast kindlustada, mis muidu lainete poolt ära uhutaks.

Ma ütleks Peetrile vastu, et tuumaenergia võib küll väga efektiivne ja odav olla, aga tänapäeval kui terroristid kõikjale horrorit külvavad, on see ka väga ohtlik.

Vaat mis näiteks Tšehhis juhtus - voolas natuke boorhapet maha ja kohe tuleb pool riiki enda kodudest ära evakueerida.
esmasp., 1. mail 06., kell 15:13
Lenna
nähh ikke rääkitakse et saab ja saab otsa aga millal??
see et see nafta ei võikski otsa saada..


Reisikirjad
egne: Seiklused Krimmis, Meie reis sai alguse 6.septembri varahommikul, mil startisime Tartust Poola poo.. (1) [15550] Sisupuu sitemap
ake: Viimane suvepäev Saksamaal, Niisiis käes ongi minu viimane päev siin. See j6udis mulle kohale päevi.. [3908]
ake: Hamburg, Ma pole j6udnud siia pikemat aega kirjutada, juhtunud on päris palju, et ma teen liiga lüh.. (2) [14419]
ake: Viimased päevad Stralsundis, Paraku on see 15-s august lähenemas ning ma pean siit linnast lahkuma... (2) [12420]
ake: Veel 7 päeva, Noniii. Nüüdseks on siis jäänud 7 päeva siit lahkumiseni, mis aga ei tähenda, et ma s.. [3781]
ake: 01.08 Autos6it, grill, vein, Rasvav6ileiva söömisest on juba palju aega möödas ning mul tekkis isu.. [3898]
ake: 29.07 Mu armas elu, Nüüdseks ma v6in täiesti kindlalt öelda, et ma naudin oma praegust olukorda ja.. [3970]
ake: 25.07 Areng, Nüüdseks siis olen juba sisse elanud ja harjunud nii m6negi asjaga. Nt k6ik sakslased.. (3) [15243]
ake: 17.07 Toit,   Alustan sellesma kirjatüki kirjutamist nüüdseks siis juba neljandat korda. Kirju.. [3764]
ake: 21.08. Taani viimane päev, Niisiis. Olen oma paar viimast päeva veetnud Taanis, kuskil saarel asuva.. [3731]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
villum: Kasiino boonused - kui tark on neid kasutada?, Kasiino boonused on juba pikalt aega üheks parima.. [344] Hea kodulehe valmistamine
sell: Mis valdkonna veebipäevaraamatut pidada?, Millest kirjutada? Ning miks kirjutada? Veebipäevikuke.. [435] Korraliku kodulehe tegemine
Chris: Koroonakriis - mis seis on laenude ja finantseerimisega?, Käesolev blogipostitus räägib sellest,.. [516] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Neljapäev, 6. august 2020., kell 04:25 - parim aeg päevast
või tee uus
(10) [24571] Reisikiri
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0282s