Nagu teile meeldib, Vanemuine Vallo Sinisalu kolmapäeval, 9. veebr. 2005., kell 13:02:37 Jaanuari keskpaigas Vanemuises esilinastunud William Shakespeare "Nagu teile meeldib" on teatrikriitikute poolt mõõdukalt hävitava kriitika osaliseks saanud. Arvan, et kõik materdused on asja eest ja annan järgnevalt veel ise hea meelega lisagi. Shakespeare näidenditekstide puhul on tavapärane tekstirohkus, samas võiks ette heita tegevuse suhtelist puududst. Ega "Nagu teile meeldib 'ki" selles osas mingiks erandiks olnud. Hoolimata varasemate eestindus.. Loe lähemalt kolmap., 9. veebr. 05., kell 19:28 Edmund Imestan ikka ja jälle, et mis küll sunnib teatrite repertuaarijuhte millegi uue katsetamise asemel nürimeelselt ikka ja jälle mingit kaugelt üle 400 aastat tagasi kusagil kaugetel sajusaartel elanud kirjanikku torkima. Hirm oma rahva lugude lihtsakoelisuse ees? Orjahingeline respekt võõrapäraste klassikute ees? Urmas Lennuk lendas jaanuarikuises TMK's Shakespearele otse ja ilustamata turja ning ütles nagu asjad vana Williamiga tegelikult olid. Kui mõnda nime järelejätmatult põlvkondade kaupa korrutada, jääb ka imbetsillidele hästi meelde. Pole vist vaja siinsetele tublidele lugejatele palju nina alla hõõruda, et egas nime tuntus ja loomingu headus pruugi alati mestis käia. Vanemuise "Nagu teile meeldib" on just parajaks proovikiviks, et kas teatritegijatel õnnestub tänasel internetiajastul pööblit kõlava näitekirjaniku nime abil keskpärasest kaugele maha jäävat tükki vaatama meelitada või ei lähe see neil mitte teps korda. teisip., 15. ve
Nagu teile meeldib, Vanemuine
Jaanuari keskpaigas Vanemuises esilinastunud William Shakespeare "Nagu teile meeldib" on teatrikriitikute poolt mõõdukalt hävitava kriitika osaliseks saanud. Arvan, et kõik materdused on asja eest ja annan järgnevalt veel ise hea meelega lisagi.

Shakespeare näidenditekstide puhul on tavapärane tekstirohkus, samas võiks ette heita tegevuse suhtelist puududst. Ega "Nagu teile meeldib 'ki" selles osas mingiks erandiks olnud. Hoolimata varasemate eestindus..
Loe lähemaltkolmap., 9. veebr. 05., kell 19:28
Imestan ikka ja jälle, et mis küll sunnib teatrite repertuaarijuhte millegi uue katsetamise asemel nürimeelselt ikka ja jälle mingit kaugelt üle 400 aastat tagasi kusagil kaugetel sajusaartel elanud kirjanikku torkima. Hirm oma rahva lugude lihtsakoelisuse ees? Orjahingeline respekt võõrapäraste klassikute ees?
Urmas Lennuk lendas jaanuarikuises TMK's Shakespearele otse ja ilustamata turja ning ütles nagu asjad vana Williamiga tegelikult olid. Kui mõnda nime järelejätmatult põlvkondade kaupa korrutada, jääb ka imbetsillidele hästi meelde. Pole vist vaja siinsetele tublidele lugejatele palju nina alla hõõruda, et egas nime tuntus ja loomingu headus pruugi alati mestis käia.
Vanemuise "Nagu teile meeldib" on just parajaks proovikiviks, et kas teatritegijatel õnnestub tänasel internetiajastul pööblit kõlava näitekirjaniku nime abil keskpärasest kaugele maha jäävat tükki vaatama meelitada või ei lähe see neil mitte teps korda.
teisip., 15. veebr. 05., kell 12:15
aga see ongi ju teater, mida valdav enamus teatrikülastajaid ootab. kerge, mõtlema mittesundiv jalaga persse huumor, natuke meloodilist muusikat ja algusest peale kergelt jälgitav ja üllatusteta sisu. ma usun samas, et see toob eelarvesse kõvasti sisse ja kujuneb menulavastuseks. kahjuks on minu maitse erinev ja teatrist ootan pigem ootamatusi ja üllatusi. mõtteid, mille peale ma ise tulnud ei ole ja huumorit, mis oma tervameelsuses argipäevast välja toob.
mind üllatas dvinjaninovi tegelaskuju, pole ta ju ammu tartust mänginud, mõjus seetõttu värskelt ja eristus teistest ka oma hea diktsiooni poolest. nõustus suuresti pal pahapilliga, enamuse ülejäänute diktsioon oli tõepoolest kohutav. pean "vanemuise" teatrit üldjuhul üheks kõrgema tasemega teatriks eestis, käesoleva etenduse tahaks selles kontektsist lihtsalt maha vaikida :)
Laupäev, 23. jaan. 2021., kell 00:07 - parim aeg päevast