Või Lk 21,25 — Pessimism, optimism või realism? ja kuus ja tähtedes on

Pessimism, optimism või realism? Lk 21,25 — 36 25Ja päikeses ja kuus ja tähtedes on siis tunnustähti ja maa peal on rahvastel kitsikus ja nõutus merekohina ja veevoogude pärast. 26Inimesed jäävad hinge Pessimism, optimism või realism? Pessimism, optimism või realism? Lk 21,25 — 36 25Ja päikeses ja kuus ja tähtedes on siis tunnustähti ja maa peal on rahvastel kitsikus ja nõutus merekohina ja veevoogude pärast. 26Inimesed jäävad hingetuks maailma peale tulevate sündmuste kartuses ja ootuses, sest taeva vägesid kõigutatakse. 27Ja s

Pessimism, optimism või realism? Safnat pühapäeval, 3. dets. 2006., kell 22:33:14 Mida siis adventaja esimese pühapäeva evangeelium meile tegelikult püüab öelda. Kas me peaksime tuleviku suhtes olema pessimistid, optimistid või realistid... Pessimism, optimism või realism? Lk 21,25 — 36 25Ja päikeses ja kuus ja tähtedes on siis tunnustähti ja maa peal on rahvastel kitsikus ja nõutus merekohina ja veevoogude pärast. 26Inimesed jäävad hingetuks maailma peale tulevate sündmuste kartuses ja ootuses, sest taeva vägesid kõigutatakse. 27Ja siis nad näevad Inimese Poega tulevat pilve sees väega ja suure hiilgusega. 28Aga kui kõik see hakkab sündima, siis tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb!" 34Aga hoidke end, et teie süda ei oleks koormatud liigsöömise ega purjutamise ega argielu muredega ja et see päev ei tuleks teie peale äkitselt 35otsekui linnupael, sest see tuleb kõikide peale, kes maa peal asuvad! 36Valvake siis igal ajal, paludes, et te oleksite väärilised põgenema kõige selle eest, mis tuleb, ja seisma Inimese Poja ees!" Pessimism või optimism Nii me ütleme: "Elu läheb hullemaks!" "Maailm läheb halvemaks!" "Noorus on hukas.""Poliitikud on alatud ja äraostetavad." Neid ja sarnaseid ütlemisi kuuleme iga päev. Me võime nõnda ütlejaid päris hästi mõista, sest vahel on meie oma meeleolu sama mürgine. Sellel, kes mõtleb pessimistlikult ja maalib oma elu pilti üksnes mustades värvides, on kindlasti negatiivseid kogemusi. Võib-olla pole tal kunagi olnud seda, kes teda julgustaks. Pessimismil on aga se

Pessimism, optimism või realism?

Safnat pühapäeval, 3. dets. 2006., kell 22:33:14
Mida siis adventaja esimese pühapäeva evangeelium meile tegelikult püüab öelda. Kas me peaksime tuleviku suhtes olema pessimistid, optimistid või realistid...

Pessimism, optimism või realism?
Lk 21,25 — 36

25Ja päikeses ja kuus ja tähtedes on siis tunnustähti ja maa peal on rahvastel kitsikus ja nõutus merekohina ja veevoogude pärast. 26Inimesed jäävad hingetuks maailma peale tulevate sündmuste kartuses ja ootuses, sest taeva vägesid kõigutatakse.
27Ja siis nad näevad Inimese Poega tulevat pilve sees väega ja suure hiilgusega.
28Aga kui kõik see hakkab sündima, siis tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb!"

34Aga hoidke end, et teie süda ei oleks koormatud liigsöömise ega purjutamise ega argielu muredega ja et see päev ei tuleks teie peale äkitselt 35otsekui linnupael, sest see tuleb kõikide peale, kes maa peal asuvad!
36Valvake siis igal ajal, paludes, et te oleksite väärilised
põgenema kõige selle eest, mis tuleb, ja seisma Inimese Poja ees!"

Pessimism või optimism
Nii me ütleme: "Elu läheb hullemaks!" "Maailm läheb halvemaks!" "Noorus on hukas.""Poliitikud on alatud ja äraostetavad." Neid ja sarnaseid ütlemisi kuuleme iga päev. Me võime nõnda ütlejaid päris hästi mõista, sest vahel on meie oma meeleolu sama mürgine.
Sellel, kes mõtleb pessimistlikult ja maalib oma elu pilti üksnes mustades värvides, on kindlasti negatiivseid kogemusi. Võib-olla pole tal kunagi olnud seda, kes teda julgustaks. Pessimismil on aga see omadus, et see kisub meid alla, halvab, võtab julguse.
On huvitav, et ootuse (advent) aja sõnum algab samuti pessimistlike nootidega:
25Ja päikeses ja kuus ja tähtedes on siis tunnustähti ja maa peal on rahvastel kitsikus ja nõutus merekohina ja veevoogude pärast. 26Inimesed jäävad hingetuks maailma peale tulevate sündmuste kartuses ja ootuses, sest taeva vägesid kõigutatakse.
Kuid on ka teistsuguseid aegu. Siis me vaatame oma elule optimistlikult. Kõik tundub kõitev ja lootusrikas.
Mõlemad vaateviisid kuuluvad elu juurde. Sest elus on palju rõõmustavat, aga kindlasti ka palju murettekitavat.

Kristlastena on meid kutsutud andma selle maailma ja elu kujundamisse oma panus. Siin ei aita elu ühekülgne mustades värvides nägemine ega ka naiivne optimism, et kõik läheb lõpuks nagu muinasjuttudes hästi.
Mida ütleb I adventpüha sõnum selle olukorra kohta?
Adventaeg on ootuse ja lootuse aeg. Siin kõneldakse Jumala tulekust ajastu pimedusse. Kuid siingi kõlab nii pessimistlikke kui optimistlikke hääli. Ühed ütlevad, et elame postkristlikul ajastul, kus Jumalal ja Tema sulastel on inimeste elule üha väiksem mõju. Ja nii arvavad mõned, et Jumal pole mitte tulemas, vaid minemas.
Tänane evangeelium ütles meile, et adventaeg ei ole ilustamise, vaid realistliku valvsuse aeg.
Jeesus ütleb: 28Aga kui kõik see hakkab sündima, siis tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb!" See on aeg tõsta oma pea ja vaadata üles! Sest Jeesus ütles: "Ma lähen ära", kuid lisas samas: "ja tulen tagasi teie juurde" (Joh14,28).

Jeesus oli realist

Jeesus oli realist. Mina isiklikult tahaksin maailma näha Tema silmadega. Ühest küljest kõneleb Ta maailma lõpust. Kuid samas on just tänane sõnum meid julgustamas. See ütleb, et selles maailmas, kus toimub üha enam ja suuremaid looduskatastroofe, kus sõjakirves tõuseb üha kõrgemale, kus ebaõiglus ja häda kisendavad üha valjemini, ei tohiks me meelt heita.
Kristlastena ei ole meiegi vabad isiklikest muredest ja küsimustest. Me elame nendega nagu teisedki. Kuid mitte selleks, et nendesse uppuda.
Tõstame pea teadmises, et Kõigekõrgem lõpetab maailma ajaloo parima tulemusega.
Jeesus tuleb taas

Me seisame alles adventaja alguses. Kristlastena ei oota me adventaja alguses mitte niivõrd jõulusid, kuivõrd Jumala sekkumist.
Kui järjekord on vastupidine, siis on Jeesuse hoiatus meile igati kohane: 34Aga hoidke end, et teie süda ei oleks koormatud liigsöömise ega purjutamise ega argielu muredega..."

Usun, et Jeesus ütleks täna meile kõigile: hoidke end välise melu ja pühade stressi eest... Vaadake maailma realistlikult ja kinkige oma lähedastele midagi, millel on igavene väärtus.

Mis kingitus see siis olla võiks? See on usust ja lootusest lähtuv elu.
Selleks, et midagi kinkida, peab meil kõigepealt see endal olemas olema.
Vaatame hetkeks oma isiklikku elu. Kas meie elus on midagi igavikulist? Mida tähendab meie jaoks õiglus ja halastus? Kuidas ma suhtun oma ligimestesse? Kas ma ehitan oma eluhoonet üksnes maisele varale või on Jumal tõepoolest minu elu suurim varandus ja eesmärk?

Meie lootus on Jumalas ja Tema sõnumis

Ära ole pessimist. Ela adventaja lootuses. See annab meile kindluse: ei ole pimedust, kus Jumal ei suudaks end ilmutada. Olgu selleks Petlemma koobas või karjaste öö. Ei ole katastroofe, mis suudaks katkestada Jumala plaane. Seda ei suuda isegi mitte inimkonna suurim katastroof: uskmatus.


Raplas, 3. detsember, 2006.a.
Või Lk 21,25 — Pessimism, optimism või realism? ja kuus ja tähtedes on
Samast žanrist
Eelmine Järgmine
Samalt autorilt


Blogid
Kristo: Harjutused hantlitega, Järjest rohkem koguvad populaarsust lühikesed ning kiired treeningud. Kun.. [20] Sisupuu sitemap
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [120]
Combipact: Make a Website With Good Design, So you need to make a site? It is an incredible approach to.. (1) [539]
Combipact: Kodulehe tegemine WordPressi ja SEO-ga on parim turundusviis aastal, Kas on õige öelda, et o.. [320]
tann: Kuidas kasiinomänge mängides võita ja jääda kasumisse, 1. Valige õige mäng   Alati, kui män.. [510]
Kristo: Kodune kõhulihaste treening, Praegu on ideaalne aeg alustamaks ettevalmistustega järgmiseks rann.. [661]
Taavi: Inimese Finantseerimise Liigid, Finantseerimine on laenatud sõna, mis eesti keeles tähendab rahas.. [658]
Martin: 5 lihtsat nippi kuidas valmistuda maratoniks, Oled näinud vaeva treeningutega, söömisega ning pi.. [705]
villum: Kasiino boonused - kui tark on neid kasutada?, Kasiino boonused on juba pikalt aega üheks parima.. [951]
sell: Mis valdkonna veebipäevaraamatut pidada?, Millest kirjutada? Ning miks kirjutada? Veebipäevikuke.. [1030]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Kristo: Harjutused hantlitega, Järjest rohkem koguvad populaarsust lühikesed ning kiired treeningud. Kun.. [20] Hea kodulehe valmistamine
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [120] Korraliku kodulehe tegemine
Kristo: .. [152] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Kolmapäev, 20. jaan. 2021., kell 08:27 - parim aeg päevast
või tee uus
[5133] Blogi
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.034s