MAAILMAS on suurepäraseid ja väga halbu. Pohhuismikasvatus e. vabakasvatus kasvatusest. Kuid kõigil kasvatustel on

on palju nagu Maal inimesi ja EESTIS JA MAAILMAS Kasvatusi on suurepäraseid ja väga halbu. Kasvatusi on palju nagu Maal inimesi ja nende nägemus kasvatusest. Kuid kõigil kasvatustel on üks sarnane joon, kõik nad kuuluvad tunnusjoonte järgi ühte. Pohhuismikasvatus e. vabakasvatus EESTIS JA MAAILMAS Kasvatusi on suurepäraseid ja väga halbu. Kasvatusi on palju nagu Maal inimesi ja nende nägemus kasvatusest. Kuid kõigil kasvatustel on üks sarnane joon, kõik nad kuuluvad tunnusjoonte järgi ühte. Mina arvan, et on olemas tänapäevaks väljaarenenud ja läbi katsetatud sellised kasvatused: poliitil

Pohhuismikasvatus e. vabakasvatus sven laupäeval, 10. mail 2008., kell 21:30:24 Kasvatusi on suurepäraseid ja väga halbu. Kasvatusi on palju nagu Maal inimesi ja nende nägemus kasvatusest. Kuid kõigil kasvatustel on üks sarnane joon, kõik nad kuuluvad tunnusjoonte järgi ühte. EESTIS JA MAAILMAS Kasvatusi on suurepäraseid ja väga halbu. Kasvatusi on palju nagu Maal inimesi ja nende nägemus kasvatusest. Kuid kõigil kasvatustel on üks sarnane joon, kõik nad kuuluvad tunnusjoonte järgi ühte. Mina arvan, et on olemas tänapäevaks väljaarenenud ja läbi katsetatud sellised kasvatused: poliitiline kasvatus (minevikus kommunism ja fašism jne), orjalik kasvatus ehk sõjaväeline ja koolikasvatus - märkida tuleb ära siiski nüansid. Mõlemast kasvatusest on tänapäevaks kombineerunud uus kasvatusliik pohhuismikasvatus ehk vabakasvatus ning maailmas tuntud vabaduskasvatus. Poliitiline kasvatus erineb kõigist teistest kasvatustest peamiselt oma sunniviisilisusega ja ebaloogilisusega. Pikemalt peatumata väidan, et kõikjal toimub poliitiline kasvatus, kuigi osades riikides on see demokraatlikum kui teistel. 21. sajandil levib läänelik demokraatliku suunaga kasvatus. Orjalik kasvatus on kasvatus, mida ei tohiks sõna - sõnalt võtta, sest antud kasvatus on poliitikaga ja elu normidega muutuv kasvatusliik. Sõjaväelise distsipliini vastu ma ei ole, aga kuuletumine ilma ise mõtlemata, viib orjalikukasvatuseni. (Sõjaväe punkt on täpsustamata, sest sõjavägi on suuremalt jaolt eriklassi kuuluv õpetus, mis muudab inimest “halvaks”). Koolis olev orjalik kasvatus erine

Pohhuismikasvatus e. vabakasvatus

sven laupäeval, 10. mail 2008., kell 21:30:24
Kasvatusi on suurepäraseid ja väga halbu. Kasvatusi on palju nagu Maal inimesi ja nende nägemus kasvatusest. Kuid kõigil kasvatustel on üks sarnane joon, kõik nad kuuluvad tunnusjoonte järgi ühte.

EESTIS JA MAAILMAS

Kasvatusi on suurepäraseid ja väga halbu. Kasvatusi on palju nagu Maal inimesi ja nende nägemus kasvatusest. Kuid kõigil kasvatustel on üks sarnane joon, kõik nad kuuluvad tunnusjoonte järgi ühte. Mina arvan, et on olemas tänapäevaks väljaarenenud ja läbi katsetatud sellised kasvatused: poliitiline kasvatus (minevikus kommunism ja fašism jne), orjalik kasvatus ehk sõjaväeline ja koolikasvatus - märkida tuleb ära siiski nüansid. Mõlemast kasvatusest on tänapäevaks kombineerunud uus kasvatusliik pohhuismikasvatus ehk vabakasvatus ning maailmas tuntud vabaduskasvatus.
Poliitiline kasvatus erineb kõigist teistest kasvatustest peamiselt oma sunniviisilisusega ja ebaloogilisusega. Pikemalt peatumata väidan, et kõikjal toimub poliitiline kasvatus, kuigi osades riikides on see demokraatlikum kui teistel. 21. sajandil levib läänelik demokraatliku suunaga kasvatus.
Orjalik kasvatus on kasvatus, mida ei tohiks sõna - sõnalt võtta, sest antud kasvatus on poliitikaga ja elu normidega muutuv kasvatusliik. Sõjaväelise distsipliini vastu ma ei ole, aga kuuletumine ilma ise mõtlemata, viib orjalikukasvatuseni. (Sõjaväe punkt on täpsustamata, sest sõjavägi on suuremalt jaolt eriklassi kuuluv õpetus, mis muudab inimest “halvaks”). Koolis olev orjalik kasvatus erineb oma “vennast” sõjaväekasvatusest, ainult selle distsipliini ja õpetamise osas. Sirvides ajalooraamatuid märkame, et distsipliini osas on koolis toimunud leebumine. Orjus mis levib koolis, sarnaneb alluva ja ülemuse suhetele, kus ülemus ütleb mida tohib ja mida ei tohi. Õpilasele öeldakse ette kõigis probleemides lahenduskäik: matemaatiks - lahenduskäik valemite järgi, mis ei vaja loogikat; eesti keel ja võõrkeeled - süsteemne grammatika, mida saab õppida mehaaniliselt, vajades loogikat sidumiseks; kunstiõpetus / kunstiajalugu ja muusika / muusikaajalugu - ainekava, mis piirab loomel tegeleda loominguliselt. Ained, mida moonutatakse praeguse äranägemise järgi võimalikult palju Eesti Vabariigis mõttetuks, ei võimalda õpilastel loovalt mõelda. Siit küsimus haridusministrile: “Kas haridusminister teab / oskab lahendada keskkooli või põhikooli õppeainetes olevaid erinevaid ülesandeid?” Arvatavalt ei, sest see ei huvitagi teda. Või kui huvitab, siis ainult niipalju, et töö tehtud ja kõik. Õpiku koostajad võivad küll pakkuda head vara sisuks, aga see kuulub juba õpiku lisasse. Parimal juhul muudetakse ainekava, kui sedagi juhtub!
Tagasipöörduses teemasse, peaks Eesti vaatama rohkem teiste riikide haridussüsteeme ja vältima sealseid probleeme. Soome, mida kiidetakse palju, tundub reklaamina ja viib mõttele, et tegelikult pole see nii hea. Mina soovitaksin tutvuda Uus - Meremaa haridusprogrammiga.
Mulle meenub selle teema juures kunagine vestlus (nimed pole olulised). Vestlus puudutas kasvatust lasteaisas, kus kasvataja käskis lapsevanemal oma last õpetada “õigesti” joonistama reaalseid objekte. Antud lapsevanem palus kasvatajal rahule jätta see teema, sest “õigesti” nägemist ei saa õpetada. Sellist asja nagu õigesti joonistamine pole olemas - egas muidu poleks meil modernismi, klassikat, impovisatsiooni, futurismi jne. Samal päeval küsis laps emalt: “Mida ma joonistan?”!
Vabaduskasvatus on kavatuse üks lahedaimaid vorme, mis mõeldi välja eelmisel sajandil Saksamaal, erakoolide jaoks, et anda parimat õpet lastele. Vabaduskasvatus tähendab kasvatust, kus laps peab ise otsustama kõigi ja kõikide probleemide puhul. Lapsevanemal ja õpetajal puudub siin oma suunamise koht, kuigi arvamus on lubatud. Arvamus aga ei tohi olla paikapanev või suunav, sest muidu valitakse ikka lapsevanema varjatud soov.


21. sajandi probleemiks on pohhuismi kasvatus. Kasvatus mida kutsutakse teise nimega vabakasvatuseks. Vabakasvatus tähendab sõnasõnalt KÕIGE LUBAMIST. Samas, kui poliitika ja avalikkus propageerib läänes VABADUSKASBVATUST, millest arusaadakse kui vabakasvatus.
Vabaduskasvatus tähendab sõna - sõnalt, kui jutumärkides vabaduse andmist piiratud kujul. Peamisteks piirideks on viisakus, moraalitunnetus, sõnavabadus viisakas vormis, käitumine lugupidamisega. Samas jääb alles õigus elule, haridusele, loomele, ise mõtlemisele ja vabadusele. Vabaduskasvatuses tegeletakse rohkem loominguliselt ja humanitaarselt, kui reaalsete asjadega. Reaalseid asju püütakse anda humanitaarselt. Inimestele kellele läheb peale reaalsed ained, saavad tõsist materjali eraldi seisvalt, välistades humanitaarsed inimesed sellest.
Meie, kes tahame olla parimad, jõuda Orava kombel edasi, peaksime mõtlema mitte Pisa testide järgi, vaid sellele, kuidas pohhuismikasvatus välja ajada ühiskonnast.


MyFreeCopyRight.com 2008

MAAILMAS on suurepäraseid ja väga halbu. Pohhuismikasvatus e. vabakasvatus kasvatusest. Kuid kõigil kasvatustel on
Samast žanrist
Eelmine Järgmine
Samalt autorilt


Arvamusrubriik
Andres: Riidest kottide disainid, Riidest kott peab kilekotist keskmiselt 300 korda kauem vastu, lisaks.. [447] Sisupuu sitemap
Iga Roju: Itaalia põgenikelembuse juured, Tegelikult on illegaalsete sisserändajate vastuvõtt ja ülevalp.. (2) [16097]
Eeno Riks: Maailma spämmisõbralikum riik?, Uus e-residentsuse idee kogub tuure ja lööb laineid. Uudne ja.. [3718]
ivar: Toidu kasutamine, Oleme harjunud, et ettevõtete imago ja brändid tehakse tihtipeale ümberteiste vä.. [5814]
ivar: Baltikumi ja Skandinaavia koostöö, Sattusin täna lugema huvitavat artiklit sellel teemal, kuidas S.. [4476]
raido: On siis kinnisvarabuum või ei ole?, Üldiselt tundus, et ootamas on stagnatsioon sarnaselt Eu.. [3718]
raido: Filmimaailma ja online pokker, Mitmed online pokkeri kõneisikud on mures, et antud film võib jätt.. [4183]
rait: Sathyagraha 2.0 versus Tallinna "tasuta" ühissõit 1.0, 2013 01 20 paiku tõmmati tasuta ühissõit ni.. (1) [21604]
ericita: Jõulud., Tuli mõte kodus midagi muuta,lisada ehk mõni väike sisustus element-no mis siis muud k.. [5545]
hiireke01: Mõttetera, Tihti tundub,et elu üle järele mõeldes meenub ainult halb.....Kuigi head on olnud.. (5) [25058]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Kristo: Harjutused hantlitega, Järjest rohkem koguvad populaarsust lühikesed ning kiired treeningud. Kun.. [26] Hea kodulehe valmistamine
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [123] Korraliku kodulehe tegemine
Kristo: .. [156] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Neljapäev, 21. jaan. 2021., kell 22:09 - parim aeg päevast
või tee uus
[4327] Arvamusrubriik
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0334s