Kui on kohustuslikust seadusega sätestatud tärminist, Puhkuseseadus ja miinimumpuhkus kokkulepete saavutamise võimalus.

välistatakse justkui automaatselt inimeste vaba tahte Huvitav, et kui juttu on kohustuslikust seadusega sätestatud tärminist, siis välistatakse justkui automaatselt inimeste vaba tahte ja inimnäolisemate kokkulepete saavutamise võimalus. Teoreetiliselt ei keela ke Puhkuseseadus ja miinimumpuhkus Huvitav, et kui juttu on kohustuslikust seadusega sätestatud tärminist, siis välistatakse justkui automaatselt inimeste vaba tahte ja inimnäolisemate kokkulepete saavutamise võimalus. Teoreetiliselt ei keela keegi igaks aastaks töölepinguga näiteks 100 kalendripäeva pikkust palgalist puhkust kokku leppida. Is

Puhkuseseadus ja miinimumpuhkus Vello Kasemets reedel, 18. juunil 2004., kell 18:32:54 Puhkuseseaduse järgi on töölepingu osapooltele kohustuslik miinimumpuhkus 28 kalendripäeva. Samas, ega keegi keela töötajatel, keda selline pisku ei rahulda, tööandjatega ka pikema puhkuse asjus kokku leppida. Huvitav, et kui juttu on kohustuslikust seadusega sätestatud tärminist, siis välistatakse justkui automaatselt inimeste vaba tahte ja inimnäolisemate kokkulepete saavutamise võimalus. Teoreetiliselt ei keela keegi igaks aastaks töölepinguga näiteks 100 kalendripäeva pikkust palgalist puhkust kokku leppida. Iseasi, kas töötaja leiab nii sirgselgseks enda huvide kaitseks piisaval määral tugevaid argumente. Tõsi küll, kui tegemist on tootmisliinil töötava, eriväljaõpet mitte vajava töötajaga, siis võib minimumidest soodsamate tingimuste väljakauplemine üsna raskeks, kui mitte võimatuks osutuda. Tööandjal on liialt pretensioonika töötaja asemel ukse tagant järjekorras olijate seast kohe uus asemele võtta. Sootuks teine lugu on aga tõeliselt unikaalseid teadmisi valdava töötajatega, kes kujundavad suures osas ettevõtte nägu ja tegu. Ettevõtte loomingulisi juhtfiguure ei takista küll miski näiteks kolmekuulist puhkust võtmast. Seda enam, et tõeliselt head mõtted, millest ettevõtte arenguks kasu, ei sünni enamasti kirjutuslaua taga sulepead imedes — need vajavadki vaba mõttelendu soodustavat keskkonda. Iseasi on, kas töötajad raatsivad enda aasta jooksul armsaks saanud tööst mitmeks kuuks loobuda. Selle juures tulevad mängu mitmed olulised psühholoogilise

Puhkuseseadus ja miinimumpuhkus

Vello Kasemets reedel, 18. juunil 2004., kell 18:32:54
Puhkuseseaduse järgi on töölepingu osapooltele kohustuslik miinimumpuhkus 28 kalendripäeva. Samas, ega keegi keela töötajatel, keda selline pisku ei rahulda, tööandjatega ka pikema puhkuse asjus kokku leppida.

Huvitav, et kui juttu on kohustuslikust seadusega sätestatud tärminist, siis välistatakse justkui automaatselt inimeste vaba tahte ja inimnäolisemate kokkulepete saavutamise võimalus.

Teoreetiliselt ei keela keegi igaks aastaks töölepinguga näiteks 100 kalendripäeva pikkust palgalist puhkust kokku leppida. Iseasi, kas töötaja leiab nii sirgselgseks enda huvide kaitseks piisaval määral tugevaid argumente. Tõsi küll, kui tegemist on tootmisliinil töötava, eriväljaõpet mitte vajava töötajaga, siis võib minimumidest soodsamate tingimuste väljakauplemine üsna raskeks, kui mitte võimatuks osutuda. Tööandjal on liialt pretensioonika töötaja asemel ukse tagant järjekorras olijate seast kohe uus asemele võtta.

Sootuks teine lugu on aga tõeliselt unikaalseid teadmisi valdava töötajatega, kes kujundavad suures osas ettevõtte nägu ja tegu. Ettevõtte loomingulisi juhtfiguure ei takista küll miski näiteks kolmekuulist puhkust võtmast. Seda enam, et tõeliselt head mõtted, millest ettevõtte arenguks kasu, ei sünni enamasti kirjutuslaua taga sulepead imedes — need vajavadki vaba mõttelendu soodustavat keskkonda.

Iseasi on, kas töötajad raatsivad enda aasta jooksul armsaks saanud tööst mitmeks kuuks loobuda. Selle juures tulevad mängu mitmed olulised psühholoogilised aspektid. Kõigepealt soov olla informeeritud — puhkuse ajal ei olda ettevõttes toimuvaga kursis ega näha tulevikuarenguid mõjutada võivaid asjaolusid nii selgelt kui pealaest jalatallani töösse mattununa. Teise olulise aspektina võib nimetada kontrollivajadust — puhkusel olles puudub ettevõttes toimuva üle täielik kontroll, paljud otsused lükkuvad kas edasi või jäävad teiste õlule.

Puhkuseseaduse muutmise debati käigus kõlas ühe huvitava argumendina just makromajandulik vajadus majanduskasvu õhutada ning riigile rohkem maksutulusid teenida. Tõsi ta on, et kui kõik Eesti 600 000 töötajat töötavad igal aastal keskmiselt paar päeva rohkem, siis tõuseb sellest tervikuna tõeline fööniksikujuline edulugu.

Hoopis iseasi on, kas igapäevaselt sõtkeveskit ringi ajavatele töötajatele on tähtsamad makromajanduslikud statistikanumbrid või perega koos veedetud suvepäevad. Kui on kohustuslikust seadusega sätestatud tärminist, Puhkuseseadus ja miinimumpuhkus kokkulepete saavutamise võimalus.
Samast žanrist
Eelmine Järgmine
Samalt autorilt


Arvamusrubriik
Andres: Riidest kottide disainid, Riidest kott peab kilekotist keskmiselt 300 korda kauem vastu, lisaks.. [105] Sisupuu sitemap
Iga Roju: Itaalia põgenikelembuse juured, Tegelikult on illegaalsete sisserändajate vastuvõtt ja ülevalp.. (2) [15542]
Eeno Riks: Maailma spämmisõbralikum riik?, Uus e-residentsuse idee kogub tuure ja lööb laineid. Uudne ja.. [3640]
ivar: Toidu kasutamine, Oleme harjunud, et ettevõtete imago ja brändid tehakse tihtipeale ümberteiste vä.. [5709]
ivar: Baltikumi ja Skandinaavia koostöö, Sattusin täna lugema huvitavat artiklit sellel teemal, kuidas S.. [4379]
raido: On siis kinnisvarabuum või ei ole?, Üldiselt tundus, et ootamas on stagnatsioon sarnaselt Eu.. [3630]
raido: Filmimaailma ja online pokker, Mitmed online pokkeri kõneisikud on mures, et antud film võib jätt.. [4105]
rait: Sathyagraha 2.0 versus Tallinna "tasuta" ühissõit 1.0, 2013 01 20 paiku tõmmati tasuta ühissõit ni.. (1) [20478]
ericita: Jõulud., Tuli mõte kodus midagi muuta,lisada ehk mõni väike sisustus element-no mis siis muud k.. [5460]
hiireke01: Mõttetera, Tihti tundub,et elu üle järele mõeldes meenub ainult halb.....Kuigi head on olnud.. (5) [24475]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Andres: Riidest kottide disainid, Riidest kott peab kilekotist keskmiselt 300 korda kauem vastu, lisaks.. [105] Hea kodulehe valmistamine
Jan12: 1, .. [163] Korraliku kodulehe tegemine
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Algirdas: .. [180] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Pühapäev, 29. nov. 2020., kell 06:15 - parim aeg päevast
või tee uus
[12383] Arvamusrubriik
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0347s