REmixitud "Nimed marmortahvlil" Vallo Sinisalu reedel, 25. veebr. 2005., kell 12:36:03 Filmi tõi hordide kaupa vaatajaid kinno ühelt poolt ürgisamaalise teemavalikuga, teisalt hästiõlitatud PR masinavärgi poolt ajakirjandusele osavalt ettesöödetud teemade kaudu. Arvan, et hoolimata spin-doktorite ja nende poolt tasku pistetud ajakirjanike kiidukõminast on tegemist ühe viimaste aastate suurima läbikukkumisega. Lumeta ja lumega kaadrite hüplev vaheldumine lammutas narratiivse kulgemise pilbasteks. Kivikase loo "ilustamine" irrelevantsete süþeeliinidega lõhkus romaani poolt loodud harmoonilist tervikut. Panoraamvaadetes trooniv nõukaaegne silikaatkivist ja tuhaplokkidest arhitektuur riivas aga juba tõsiselt silma. Vastandlikud tunded. Hea et filmiloojate silm lõpuks ometi vabadussõja teemale peatuma jäi. Jõuliselt patriotismist pungil lood on rahvuslikuks rikkuseks ja nende jutustamine üheks oluliseks ajaloomälu kandjaks. Siiski on mul kahju, et Kivikase romaan niisama labaselt ära lörtsiti. Kõige hullem, et pretensioonika trummilöömise saatel kinolinale jõudnud keskpäraselt lavastatud film loob järgnevateks aastakümneteks vabadussõjast rahva ajaloomällu algupärast tundmatuseni moondunud pildi. Hoolimata ja nende poolt tasku pistetud REmixitud "Nimed marmortahvlil" Lumeta ja lumega kaadrite hüplev Kirjatükki on kommenteeritud (14) korda — loe lähemalt Samast žanrist Maar: Michael Moore naudib tähelendu täiega, Moore retoorika on suhteliselt tugevalt emotsioonidele rõhu.. (2) [72163] Vihmas ja päikeses:
REmixitud "Nimed marmortahvlil"
Filmi tõi hordide kaupa vaatajaid kinno ühelt poolt ürgisamaalise teemavalikuga, teisalt hästiõlitatud PR masinavärgi poolt ajakirjandusele osavalt ettesöödetud teemade kaudu.
Arvan, et hoolimata spin-doktorite ja nende poolt tasku pistetud ajakirjanike kiidukõminast on tegemist ühe viimaste aastate suurima läbikukkumisega. Lumeta ja lumega kaadrite hüplev vaheldumine lammutas narratiivse kulgemise pilbasteks. Kivikase loo "ilustamine" irrelevantsete süþeeliinidega lõhkus romaani poolt loodud harmoonilist tervikut. Panoraamvaadetes trooniv nõukaaegne silikaatkivist ja tuhaplokkidest arhitektuur riivas aga juba tõsiselt silma.
Vastandlikud tunded. Hea et filmiloojate silm lõpuks ometi vabadussõja teemale peatuma jäi. Jõuliselt patriotismist pungil lood on rahvuslikuks rikkuseks ja nende jutustamine üheks oluliseks ajaloomälu kandjaks.
Siiski on mul kahju, et Kivikase romaan niisama labaselt ära lörtsiti. Kõige hullem, et pretensioonika trummilöömise saatel kinolinale jõudnud keskpäraselt lavastatud film loob järgnevateks aastakümneteks vabadussõjast rahva ajaloomällu algupärast tundmatuseni moondunud pildi.
Hoolimata ja nende poolt tasku pistetud REmixitud "Nimed marmortahvlil" Lumeta ja lumega kaadrite hüplev Kirjatükki on kommenteeritud
(14) korda —
loe lähemalt Samast žanrist
Samalt autorilt
Teisipäev, 13. aprill 2021., kell 07:46 - parim aeg päevast