Mõttemaailm ma siis olen.. mõtlesin ja Siin ma siis olen selline tüüp, kes kohe kirjandit

et..võiks midagi kirjutada.. olgu, ma ei                            Minu mõttemaailm Siin ma siis olen.. mõtlesin ja mõtlesin, Siin ma siis olen                            Minu mõttemaailm Siin ma siis olen.. mõtlesin ja mõtlesin, et..võiks midagi kirjutada.. olgu, ma ei ole mingi selline tüüp, kes kohe kirjandit paneb ,eks? Jah

Siin ma siis olen Piret laupäeval, 18. sept. 2010., kell 01:50:22 See võib tunduda naljakas... imelik... kuid ma tahaksin, et keegi seda ikkagi loeks.                            Minu mõttemaailm S iin ma siis olen.. mõtlesin ja mõtlesin, et..võiks midagi kirjutada.. olgu, ma ei ole mingi selline tüüp, kes kohe kirjandit paneb ,eks? Jah, need on need minu väärakad laused. Tegelikult tahaksin kirjutada kõike, mida mõtlen. Mitte nüüd kõike nagu, et hmm, huvitav, mida mu naabrid hetkel teevad? Kuna kell on praegu 23:39 siis OFC nad magavad. Ma vähemasti loodan seda. Aga see selleks. See, mida ma siin nüüd teen ei ole nagu blogi   jaoks mõeldud vms..aga võib-olla et on ka..aga suva. Millestki ma tahan kirjutada aga eks homme näeb. O lgu.. väga raske on nüüd ilusasti alustada, et millest ma räägin jne.. no.. proovime.. võiks kirjutada sellest, milline on minu mõtemaailm. See kõik tundub väga imelik..kuid ma koguaeg üritan mõelda, mida..mõtleb samal ajal mõni teine inimene. Kui ma just küsisin tema käest midagi..võibolla midagi väga imelikku, ma kohe aiman, mida sel hetkel mõtleb. Ega ma õieti arva muidugi aga neid variante on väga palju. Ma võin samal ajal mõelda väga paljudele asjadele, väga erinevates kaugustes. (Mis ma homme teen? Kes ma olen? Miks mu sõbrale ei meeldi roheline värv? Miks kana ei oska lennata?) Et väga erinevad teemad samal ajal. M a räägin veel endast.. olen selline väärakas ja selline..

Siin ma siis olen

Piret laupäeval, 18. sept. 2010., kell 01:50:22
See võib tunduda naljakas... imelik... kuid ma tahaksin, et keegi seda ikkagi loeks.

                           Minu mõttemaailm

Siin ma siis olen.. mõtlesin ja mõtlesin, et..võiks midagi kirjutada.. olgu, ma ei ole mingi selline tüüp, kes kohe kirjandit paneb ,eks? Jah, need on need minu väärakad laused. Tegelikult tahaksin kirjutada kõike, mida mõtlen. Mitte nüüd kõike nagu, et hmm, huvitav, mida mu naabrid hetkel teevad? Kuna kell on praegu 23:39 siis OFC nad magavad. Ma vähemasti loodan seda. Aga see selleks. See, mida ma siin nüüd teen ei ole nagu blogi  jaoks mõeldud vms..aga võib-olla et on ka..aga suva. Millestki ma tahan kirjutada aga eks homme näeb.

Olgu.. väga raske on nüüd ilusasti alustada, et millest ma räägin jne.. no.. proovime.. võiks kirjutada sellest, milline on minu mõtemaailm. See kõik tundub väga imelik..kuid ma koguaeg üritan mõelda, mida..mõtleb samal ajal mõni teine inimene. Kui ma just küsisin tema käest midagi..võibolla midagi väga imelikku, ma kohe aiman, mida sel hetkel mõtleb. Ega ma õieti arva muidugi aga neid variante on väga palju. Ma võin samal ajal mõelda väga paljudele asjadele, väga erinevates kaugustes. (Mis ma homme teen? Kes ma olen? Miks mu sõbrale ei meeldi roheline värv? Miks kana ei oska lennata?) Et väga erinevad teemad samal ajal.

Ma räägin veel endast.. olen selline väärakas ja selline.. ok ok, ma ei tahaks teid kohe hirmutada. Ma olen selline, tavaline inimene . Minu miinuseks on see, et mind suudetakse väga kiiresti närvi ajada kuid ma ei lähe kohe kellelegi kallale vaid kannatan. Üle poole oma elust olen kannatanud. Ning siis tuleb üks inimene ja ütleb, et miks ma midagi välja ei ütle. Sellepärast Mina olengi Mina ja Sina oledki Sina. Me oleme kõik erinevad. Me mõtleme teisiti. Ja nüüd mõtlete, et mida kuradit ma siin kirjutan.. üritan eesti keeles kirjandit teha. Ei, ma kirjutan.. enda.. mõttemaailmast.                             Ma lihtsalt ei taha, et kõik alati teaksid, miks mulle midagi ei meeldi. Ma ei oskaks seda seletada nii, et ei tekiks arusaamatusi. Et ei oleks mingeid lisaküsimusi. Ma ei taha seda. Kui ma selle jura siin ükskord valmis saab ja kellelegi lugeda annan, ma tean küll, kes kõige esimesena loeb, siis ta mõtleb, et oh jeerum! Või noh, umbes niimoodi. Erilist vahet ju ei ole.

Ma ei ütleks, et minul on maailmas kõige raskem elu. Eks kõigil teismelistel on nii aga kuna ma olen noor ning kõike veel ei tea, siis tekivad konfliktid. See on see nooruki iga. Meie, teismelised, noorukid, väga tihti ei mõista seda, mida räägivad meile vanemad inimesed. Ning ka vastupidi. Me vaidleme ja vaidleme ning lõpuks juhtub see, et nooruk läheb vihaga oma tuppa ning lööb ukse pauguga kinni. Ning vanem ohkab paar korda, anub midagi Jumalast, ütleb veel, et ,,Oh, see pubekaiga on ikka raske küll!’’ ning siis läheb oma tuppa telekat vaatama. No mida veel. Täiesti igapäevane asi. Mis mind veel häirib on see, et kui ma saan tuttavaks mõne tüdrukuga siis on vanematel süda rahul, nad on rõõmsad. Aga kui ma tutvun mõne poisiga..no siis see lähebki lahti. ,,Kes ta on? Kus ta elab? Mis ta nimi on? Kui vana ta on? Kust sa teda tead? ’’Tüüpiline asi. No issand! Seda soga on nii vastik kuulata lihtsalt. Ma saan aru, et vanemad muretsevad minu pärast aga nad pingutavad üle. Ning kui ma ütlen neile, et nad ei pea niipalju pärima, siis oleksin mina see, kes ei räägi oma vanematele üldse mitte midagi. Kõik kardavad, et midagi juhtub. No kui juhtub, siis juhtub! Aga ma ikka tean ka natuke, kellega ma suhtlen. Midagi ikka. Aga see ei aita, kui võõrustada suhteid vastassoost inimesega, et ei lubata isegi enam interneti teel rääkida, rääkimata kokkusaamisest.

Olen saanud kolme poisiga kokku, kellest vanemad ei ole kuulnudki. Üht poissi nägid nad pildi pealt, kus me koos olime. Ning siis need küsimused tulidki. Ega seda eriti mõnus kuulata ei olnud aga selle elasin ma ka üle.

Ma ei oska kohe niimoodi uuele teemale hüpata aga eks ma tasapisi üritan. Ma ei tahaks siia paha juttu kirjutada, et elus on raske jne. Loomulikult on. Aga võiks rääkida hoopis millestki lõbusamast. Olen siis selline toredus, kellel on ka lahe huumorimeel. Jah, see olen mina. Kord ma teen nalja ning siis kõik naeravad. Kord olen kuskil üksinda emotsemas. Oi, küsige mu venna käest mida tähendab ,,emo’’ ning ta läheb kohe närvi. Aga jah, selline ma olen. Õnneks neid mossitamishetki on väga vähe, kui ma välja näitan. Tavaliselt ma ei näita. Kõik valud olen nagu alla neelanud, mida keegi ei tea ning siis tuleb jälle keegi ning küsib, et mis sinu elul veel viga on. Ega ei ütlegi, et see nüüd nii sitt on ning ei ütle, et see on nagu lillepidu. Jah, mul on raske. Sest ma alahindan ennast väga palju, see ei meeldi minu vanematele ning sõpradele. Kuid mis ma teha saan. Ma ise tean miks ma niimoodi mõtlen. Näiteks : ma tean, et ma ei hakka iialgi keemiat oskama, sest ma tean, et seda ei juhtu, kuna ma juba praegu ei saa midagi sellest ainest aru, siis miks te tulete ütlema, et õpi ja siis oskad. Selline asi nagu arusaamine ja on selline asi nagu meeldejäämine. Need on need minu halvad küljed, muidugi ka keskendumine/süvenemine. Kui ma midagi mõtlen, siis peab olema täielik vaikus, sest mu mõtted lendlevad sel ajal kuskil lambi all. Ja kui üksainuke häälitsus mu kõrvus kumisema hakkab siis need eelmised mõtted lihtsalt pühitakse peast.

Tahaksin rääkida armastusest. Jah, sellest raskest asjast. Sellest tundest. Varem oli nii, et ma koguaeg otsisin ja otsisin seda õiget. Kedagi, kes saaks minust aru, see keegi, kellega me saaks suurepäraselt läbi, see keegi, kes ei oleks minust koguaeg nii kaugel. Aga ma ei ole teda veel leidnud. Eks mõne aja möödudes ma leian selle ,,keegi’’. Olen väga palju saanud haiget ning sellepärast ma eriti ei julge enam armuda. See on valus. Valus on see, kui näed, et poiss, kes on sulle juba väga kaua meeldinud, on kellegi teisega. Jah, seda tuleb ka väga palju ette. Minul oli nii, et see poiss, kes mulle meeldis, käis minuga samas koolis. Ta oli meeldinud mulle vist 3-4 aastat. Ma kartsin seda, et kui ta lõpetab, ei näe ma teda enam iialgi, kahjuks läksin mina ise enne koolist minema. Vahetasin kooli. Eluesimest korda. Aga ma ei ütleks, et ma kellelegi ei meeldi. Meeldin küll, aga, mul ei ole neid samu tundeid tema vastu.  Kuid räägiks sellest poisist edasi. Ta on minust 2 aastat vanem. Ta oli alati selline vaikne koolis, ilusate, pikkade blondide juustega. Ma lihtsalt sulasin, kui temast möödusin vahetundides. Mäletan, et käisime sõbrannaga teda vahetunni ajal piilumas. Tema klassiõde oli mu sõbranna, kelle käest ma siis küsisin selle poisi kohta telefoni teel. Kui sain teada ta nime, olin väga õnnelik. Kõik oli väga ilus. Internetis vaatasin tema pilte. See oli imeline. Kuid siis juhtus see..kohutav asi. Sõbranna ütles mulle, et tal on keegi teine. Sel ajal, kui ma seda teksti lugesin, oleksin olnud nagu teisel planeedil, noh kuskil Veenusel. Kuid ma lootsin, et see poiss ja tema see ,,keegi teine’’ on niisama head sõbrad. Kuid ma eksisin. Ma nägin pilti, kus nad olid koos. Ehk siis nagu suudlesid. Ja siis ma kohe tundsin, kuidas mu süda purunes tuhandeks killuks. Ma nutsin. Väga valus oli. Kuid ma sain sellest üle, kuigi see võttis kaua aega. Ma isegi suhtlesin selle poisiga läbi interneti kuid ma ei olnud tema ,,tüüpi’’. Olen leidnud väga palju selliseid nunnusid poisse kuskilt internetist aga see ei ole see. Neid isegi ei huvita mu tunded. Ning nüüd ma ei taha armastusele mõeldagi. Pole mõtet otsida kui ei leia. Kuid öeldakse, kes ei otsi, see ei leia. Ma olen otsinud umbes 5 aastat ning ei ole leidnud. Ma tahaksin kasvõi üks kord tunda seda armastust. Piisaks kasvõi ühest korrast. Tõeline armastus tuleb muidugi hiljem kuid noored käivad koos. Ma sooviksin ka seda, kohe väga. No mida teha. Ma ei ole see iludus, kes kõigile kohe meeldib. Tahaksin olla, kuid ei ole. Mul veab sõpradega palju rohkem kui nendega, kes mulle väga meeldivad.

Kõik mu sõbrad on toredad. Ei oskagi kuskilt alustadagi. Alustaks tüdrukutest. Mul on 2 sellist parimat sõpra, kelleta ma lihtsalt elada ei suudaks. Me lähme palju riidu omavahel kuid me lepime kiiresti ära, kuna..ma ei pea pikka viha. Ma unustan selle. Mu parim sõber on selline, kellega saab kõigest rääkida. Olen juba harjunud temaga, et vahest ta on natuke hajameelne, kõik on korras, elan ka selle üle. Kui me veel samas koolis käisime, siis me läksime iga hommik koos kooli nii, et mina ootasin kuni tema bussiga kohale jõuab ning siis läksime jala edasi, kooli poole. Me jagame saladusi ning ei räägi neid välja. Mu teine parim sõbranna on selline, rõõmsameelne ning väga tore tüdruk. Me teeme koguaeg nalja ning lollitame. See ongi meie põhiline teema. Me tülitseme tihti kuid kes siis ei tülitseks omavahel. Nüüd me käime koos uues koolis ning samades klassides. Kohe, kui midagi vaja on, küsime üksteise käest abi. Ma ei oska midagi lahedat ise enam öelda aga kui te neid inimesi kohtaksite, oleksite sama õnnelikud kui mina. Ja nüüd poistest. Neid on kuidagi rohkem kui tüdrukuid. Mul on sõpru igalt maalt, kui naljaga öelda. Kuid on üks, see kõige toredam inimene. Ta elab kahjuks kaugel ning me ei näe teineteist kuid õnneks on loodud just minu jaoks arvuti ning MSN, kus me saame iga kell omavahel suhelda. Ta on selline inimene, kes mõistab üpris hästi mind. Me aitame teineteist. Meil sellised naljakad teemad, et sõimame üksteist. Kuid mitte vihaga, kõik on väga lõbus ning muret pole. Ta on lihtsalt laheduskuubis. Olen tema pärast ka nutnud kuid see oli üks teine põhjus. Ma ei tea, mida tema minust arvab, et kas ma olen liiga igav või liiga tore või liiga naljakas isiksus, et naera ribadeks. Mingisugune ma igatahes olen. Ma ei ole veel temaga kokku saanud kuid ma olen kindel, et tema mulle juba haiget ei teeks niimoodi, et ma eluaeg kahetsen temaga tuttavaks saamist. Pole sellist juttugi. Ma usaldan teda. Kuid, kui midagi säärast peaks juhtuma siis see haav jääks minusse igaveseks. Kui ta vajab abi, olen mina alati olemas. Vähemalt üritan endast parima anda. Ta võibolla ei tea seda. Aga ma kahtlen selles. Mul on väga hea meel, et ta olemas on.

Jah, selline on siis jutt minu parimatest sõpradest. Ma suhtlen teistega ka loomulikult. Kuid parimaid ei asenda keegi. Ma ei tea missugune sõber mina olen kuid ma loodan, et midagi väga halba minust ei räägita. Sest kui ma hakkaksin ennast iseloomustama lühidalt siis seda oleks natukene õudne kuulata. Siis kõik arvaksid, et ma olen mingi väga paha inimene. Kuid ma sain aru, et ma ei ole. Seda on mulle korduvalt öeldud, sõprade poolt.

Vahest tekivad sellised hood, kus ma süüdistan ennast igas asjas. Kõige rohkem solvab mind minu ema. Jah, ema. Ma tean, et tal on õigus, ma tean seda. Me vaidleme tihti ka selliste asjade üle, et kas ma olen sale või mitte. Tavaliselt  on õudne see, kui keegi teine seda ütleb, muide, mu enda sõber on seda teinud ning see on mind nutma ajanud kuid seda ütleb minu enda ema. Ta korrutab ja korrutab seda, lõpuks ongi nii, et ma arvan endast teab mida ning alahindan ennast koguaeg. Ema mõtleski, et miks ma alahindan ennast, et ta on andnud endast parima minu kasvatamisel. Noh, võib-olla, aga kes selles süüdi on. Kes mulle koguaeg hõõrus seda nina all. Olen ise ka süüdi, et olen enda käest lasknud. Ma olen meelega enda elu perse keeranud, ega mind see ei huvitagi. Ma parema meelega ei elakski siin maailmas aga kurat küll, Jumal, sa tegid vale otsuse, et mind siis ilma tõid. Olgu, tänu sellele, et ma siin elan, olen leidnud oma hobi. Selle õige. See on selline õrn, ilus, mille abil saab väljendada oma mõtteid ning tundeid – see on muusika. Muusika on pool minust endast. Ma ei oskakski seletada, mis see täpsemalt on. Kui keegi räägib mulle rütmist või helist siis ma kohe tean, millega on tegu. See on muusika. Ma võin rääkida, mis on dünaamika, mis on rütm.

Tegelikult mu pea kärssab otsas hetkel. Selg valutab nagu vanainimesel, no mõtelge,16 aastat elanud..päris pikk iga ikka.
 ------------------------------------------------------------------------

Nii, uus päev, pea on ka selgem. Aga nüüd on mureks see, et millest kirjutada.

Miks ma selle muusikaga siis nii palju jaman? Eks me kõik tahame olla tuntud inimesed. Kuid ma tahaksin, et inimene, kes mulle väga meeldib, näeks minu annet. Või üldse keegi, kes mängib mõnda pilli, tahaks minuga bändi teha. Ma väga tahaksin seda. Tahan ka bändis olla. Ma tahaksin, et ka kõik teised kuuleksid ning kuulaksid minu teoseid. Kuid kahjuks ei anta mulle sellist võimalust. Öeldakse, et ah, kes ma ikka selline olen. Täiesti tavaline laps, mingu käigu koolis, kurat! No olgu, käin koolis, ühe lõpetasin läbi raskuste. Nüüd olen spetsiaalses muusikakoolis, kus ma saaksin enda võimeid teistele näidata. Mitte neid võimed, mis Supermannil on kuid neid teisi võimeid. Mul on hea kuulmine noorest saadik. Olen väga palju lugusid kirjutanud, kuid keegi ei tea neid. No põrgusse, ma ei saa ju kohe kellegi juurde minna karglema, et ,,õu, kuule, vaata, mis mina tegin!'' Aga kui ma üldse midagi ei räägiks kellelegi, siis ei hakkagi mu unistused täituma. Kõige parem on nii teha, et lähen mängin kuskil üksinda klaveril ja siis äkki keegi kogemata kuuleb. Tuleb ja ütleb võib-olla paar sooja sõna.

Ma loodan, et ei ole väga igav seda lugeda siin. Tekst on pikk ja võivad tekkida arusaamatused. Aga see mind ei huvita hetkel. Mina tahan oma jutud ja mõtted kõik avalikustada. Ma olen seda plaaninud juba varem kuid ikka mõtlesin, et pole vajalik seda teha. Kuid .. nagu pealkirjast saab lugeda, et siin ma siis olen. Nüüd jääks jälle mulje nagu ma hakkaksin oma jutuga otsast peale.

Ega see jutt siin ... lõpu poole enam päris nii ei lähe, et kirjutan täpselt nii, nagu mõtlen. Noh, peaaegu. Oh appike, kui raske on kirjutada kui üleval naabrite juures, mängib muusika ning väga valjult. Ma ei talu seda enam. Pea müriseb otsas. Kass lendleb mööda tube ringi, kurat! Kätte ka ei saa. Siis üks inimene arvab, et ta on tüütus. No mina ei saa aru. Kui te arvate, et olete tüütud, siis.. kõigepealt rääkige minuga ning siis vaatama, mis teha annab.  Naabrite bass on nii tugevasti, et terve keha tunneb seda. Terve keha hüpleb kaasa. Mu kass üritab magama jääda kuid ei saa..nende pärast. Ega ma ise ka ei saa pärast. Aga naabritele ei saa midagi öelda. Ei, nemad ei ole ju süüdi. Nemad kuulavad ilusat muusikat. Tavaliselt on nii. Ja see ajab närvi ning vihaseks. Ning kui mina olen vihane siis te lihtsalt kusete kõik kordamööda püksi. Tagajärjed on sellised, et peate lihtsalt uued püksid endale hankima. Ning siis te küsite, et miks riietepoodides kaupa pole. No muidugi, kõik on ära ostetud, teie poolt, minu pärast. On veel küsimusi? Ei ole, selge, väga hea, ma ei oleks niikuinii neile vastanud, sest see ei ole võimalik. Noh jutu sees saate oma kõikidele küsimustele vastuse. Ma loodan.

Mulle tuli mõte, millest edasi rääkida. V               õiksin rääkida mu lemmikteemast---enesekaitsest. Kuidas mina ennast kaitseksin, õnneks ei ole midagi vaja läinud. Kas te seda teate, et iga asjaga, absoluutselt iga asjaga saab vaenlast surmata või siis haavata niikauaks, et saaks ise ära põgeneda? Ma ei ole midagi ise kasutanud aga kui mõelda loogiliselt siis see on ju võimalik. Tavaliselt tapetakse inimesi relvadega. Pommid, püssid, noad jms. Aga võtke näiteks kustutuskumm või joonlaud. Noh joonlauaga saab väga hästi vigastata inimest. Kuid just sellised väiksemad asjad.. nagu öeldud, kustutuskumm, paber, kasvõi mingisugune, kuradima maasikas. Kõige nõrgem koht on silm, mida saab väga lihtsalt haavata. Mõelge natuke ise edasi ning ongi valmis. Nuge ja püsse ei ole kusagilt võtta näiteks minusugusel koolilapsel. Noh, kui ma just ei võtnud kodust kaasa ühte. Aga ei tea ju ette, millal sind keegi ründab. Ning muidugi ei ole alati käepärast maasikat. Nonoh, leiad ühe puulehe siis .. kohe teada, mis sellega teha. Ei, sa ei nuuska sinna sisse, vaid ründad just sellesama lehega vaenlast. Sa võid ise viga saada kuid sa vähemalt pääsed. Kui on vaenlasi palju, siis oleks kõige targem karjuda täiest kõrist. Ega see pole igakord aidanud, sest tavaliselt ei tule mitte keegi appi. Keegi lihtsalt ei julge kuid need samad inimesed helistavad kohe politseisse kui arvavad, et midagi kahtlast on toimumas. Jeerum, ma olen jälle nii palju kirjutanud, et mu silmad ei seisa lahtigi. Noh, ma kasutan natuke teipi ning jutt läheb edasi. Võib-olla ma tänaseks lõpetan.

Mõttemaailm ma siis olen.. mõtlesin ja Siin ma siis olen selline tüüp, kes kohe kirjandit
Samast žanrist
Eelmine Järgmine
Samalt autorilt


Blogid
Kodustaar.ee: Patsikummi ajalugu, Scrunchie on kerge ja lõbus aksessuaar, mis kannab endas kahte funktsi.. [60] Sisupuu sitemap
Kristo: Aiakujundamine - ideed ja mõtted, Millist aiatüüpi valida?Aiatüüpe on mitmeid erinevaid aga toon.. [93]
Sergei: Parimad majutusasutused Eestis?, Kuidas siis valida parimaid majutusasutusi Eestis? Üks võimalus.. [169]
Kristo: Harjutused hantlitega, Järjest rohkem koguvad populaarsust lühikesed ning kiired treeningud. Kun.. [398]
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [457]
Combipact: Make a Website With Good Design, So you need to make a site? It is an incredible approach to.. (1) [1262]
Combipact: Kodulehe tegemine WordPressi ja SEO-ga on parim turundusviis aastal, Kas on õige öelda, et o.. [578]
tann: Kuidas kasiinomänge mängides võita ja jääda kasumisse, 1. Valige õige mäng   Alati, kui män.. [671]
Kristo: Kodune kõhulihaste treening, Praegu on ideaalne aeg alustamaks ettevalmistustega järgmiseks rann.. [766]
Taavi: Inimese Finantseerimise Liigid, Finantseerimine on laenatud sõna, mis eesti keeles tähendab rahas.. [764]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Kodustaar.ee: Patsikummi ajalugu, Scrunchie on kerge ja lõbus aksessuaar, mis kannab endas kahte funktsi.. [60] Hea kodulehe valmistamine
Kristo: Aiakujundamine - ideed ja mõtted, Millist aiatüüpi valida?Aiatüüpe on mitmeid erinevaid aga toon.. [93] Korraliku kodulehe tegemine
Sergei: Parimad majutusasutused Eestis?, Kuidas siis valida parimaid majutusasutusi Eestis? Üks võimalus.. [169] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Laupäev, 10. aprill 2021., kell 22:22 - parim aeg päevast
või tee uus
[2912] Blogi
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0363s