Sõjavägi

Sõjavägi

Sõjavägi Eric Draven reedel, 17. augustil 2007., kell 16:51:56 Miks peab olema kohustuslik Ei noh tore,sain siis eile teada et oktoobris peab minema arstliku komisjoni et wtf.Milleks mulle seda krt sõjaväge vaja,just sain oma eluga alustada koolid läbi,hea töökoht,korralik korter jne.Aga nüüd mine 8k.. Loe lähemalt pühap., 19. augustil 07., kell 11:52 Marko Sellepärast ongi vaja, et distsipliini sul üldse pole, nagu jutust selgub. Lihtsalt nõrk memmepoeg oled, mitte midagi muud. pühap., 19. augustil 07., kell 12:42 Draven Mis distsipliin siia puutub,asi pole selles et ma põen 8kuud kusagil kasarmus istuda ja trenni teha selle vastu poleks mul midagi asi lihtsalt selles et tänu sellele jään ilma ju tööst ja kodust ja mille nimel. pühap., 19. augustil 07., kell 12:45 draven Veel seda et oleks mulle tulnud kas või kiri et olen arvele võetud kooli ajal,oleks võtnud aasta akateemilist puhkust ja oleks väga hea meelega seal ära käinud aga ekstra teevad nad seda siis kui olen eluga järiepeale saanud ja see ajab vihale.... reedel, 31. augustil 07., kell 16:42 Eleri ära mine sõjaväkke. Minu noormees läks ja hakkas juba teisel päeval kahetsema. Ja ära lase petta end ka sellest, et sõjavägi teeb poisist mehe. Manööverda kindlasti mööda sellest sõjaväest. Ausalt! Eleri laup., 1. sept. 07., kell 10:36 Robert Need kes ei julge sõjaväkke minna on lihtsalt nannipunnid. Kardavad enda mugavdunud elustiili muuta, uute inimestega kohtuda ja pelgavad pisukest füüsilist treeningut. Ma ei saa aru kuidas mõned saavad nii nõrgad ja hädised olla. Kõ

Sõjavägi

Eric Draven reedel, 17. augustil 2007., kell 16:51:56
Miks peab olema kohustuslik

Ei noh tore,sain siis eile teada et oktoobris peab minema arstliku komisjoni et wtf.Milleks mulle seda krt sõjaväge vaja,just sain oma eluga alustada koolid läbi,hea töökoht,korralik korter jne.Aga nüüd mine 8k.. Loe lähemalt


pühap., 19. augustil 07., kell 11:52
Marko
Sellepärast ongi vaja, et distsipliini sul üldse pole, nagu jutust selgub. Lihtsalt nõrk memmepoeg oled, mitte midagi muud.
pühap., 19. augustil 07., kell 12:42
Draven
Mis distsipliin siia puutub,asi pole selles et ma põen 8kuud kusagil kasarmus istuda ja trenni teha selle vastu poleks mul midagi asi lihtsalt selles et tänu sellele jään ilma ju tööst ja kodust ja mille nimel.
pühap., 19. augustil 07., kell 12:45
draven
Veel seda et oleks mulle tulnud kas või kiri et olen arvele võetud kooli ajal,oleks võtnud aasta akateemilist puhkust ja oleks väga hea meelega seal ära käinud aga ekstra teevad nad seda siis kui olen eluga järiepeale saanud ja see ajab vihale....
reedel, 31. augustil 07., kell 16:42
Eleri
ära mine sõjaväkke. Minu noormees läks ja hakkas juba teisel päeval kahetsema. Ja ära lase petta end ka sellest, et sõjavägi teeb poisist mehe. Manööverda kindlasti mööda sellest sõjaväest. Ausalt!

Eleri
laup., 1. sept. 07., kell 10:36
Robert
Need kes ei julge sõjaväkke minna on lihtsalt nannipunnid. Kardavad enda mugavdunud elustiili muuta, uute inimestega kohtuda ja pelgavad pisukest füüsilist treeningut. Ma ei saa aru kuidas mõned saavad nii nõrgad ja hädised olla. Kõige mornim on, et kui mõned nuiavadki enda ihuarstilt valskusega võltstõendeid välja, siis enamik ongi paraku seitsme tervisehäda käes kannatavad haiglased vedelvorstid. Ilmselt pole neist ka muudel elualadel mingeid tegijaid. Nõrgad on nõrgad.
teisip., 4. sept. 07., kell 19:12
carla
ise lähen homme arstlikku ja proovin ka ära nihverdada...tõesti kõigest peaksin muidu loobuma ...
reedel, 14. sept. 07., kell 16:56
sitaauk
krdi pederastid, kobige sõjaväkke rsk, oleks see minu teha siis mädaneksite kõik 10 a sõjaväes!!!
neljap., 20. sept. 07., kell 03:01
Kati
Eks iga inimene ise otsustab kuidas elada. Aga mina tahan küll sõjaväkke minna :) Hakkan nüüd uurima ja puurima kas kunagi ka õnnestub :P
Hoidke pöialt mulle siis ja kui mingisugust kasulikku infot teil siis andke aga teada :)
neljap., 20. sept. 07., kell 09:13
v.seersant
Lohutuseks võib öelda, et sõjaväes on äratus kell 6, mitte 5. Tükki ei võta see küljest kellelgi, tänasel päeval on noored mehed enamuses vedelad rullnokad. Distsipliin, füüsiline treening ja endast ning teistest lugupidamine ei jookse kellelgi mööda külgi maha. Kannatad ära see 8 kuud, tublimad pääsevad allohvitseri kursusele, siis saab aasta täis teenida :)
neljap., 4. okt. 07., kell 09:26
Reamees
ja veel võib lohutuseks öelda, et töökoht sul säilib!! Nii et ära hala seal midagi. Seal õpid sa elama.
pühap., 2. dets. 07., kell 19:15
Janar
Endale peaks ka t uleval suvel kiri tulema.Aga lähen alles kooli lõppu. Muide need kaheksa kuud saavad minu suhtes otsustavaks. Kas valida sõjaväeline palgaline elu kogu eluks.
neljap., 17. jaan. 08., kell 22:46
Margus
Mis see sõjavägi ikka mehele teeb, kui oled ikka mees. Ega sõjavägi pole vangilaager, seal õpid nii mõndagi juurde. Pole vaja põdeda, olen käinud sõjaväes ja isegi 12 kuud peale seda oli kodu jms alles. Veits araks löövad mõned mehed sõjaväe ees. mis seal ikka, teed selle eluetappi läbi ja prast hea meenutada. Võtke mehehakatised end lõpuks kokku!
pühap., 27. jaan. 08., kell 10:25
pärnu pati ajateenija
ou kle mine ikka sõjaväkke .. see on suht kasulik.. saad distsipliini ning natuke kohusetundlikust.. ise teenin praegu aega ja soovitan sulle ka.. saad välja õppe ning saad hiljem kunagi meid diblade eest kaitsta.
esmasp., 5. mail 08., kell 21:47
Reelika
Mõned siin halisevad,et ei taha ja vastik. Mina näiteks tahan minna. Mis sellest,et tüdrk,ikka tahan. Kutid te olete haledad,kes sellest mööda hiilida kavatsete.
teisip., 6. mail 08., kell 15:28
iiv
Päriselt sõjavägi on mõnus. Pole küll ise päris sõjaväes olnud -viibinud seal vaid 3 kuulistel kursuste, aga ikkagi on tagantjärgi tore meenutada .See sõjaline kord ja karistused ... . tagantjärele ajab naerma .
Vaata et sääl mõnusast elust paksuks ei lää.Mina jõudsin 3 kuuga 7 kilokest juurde võtta.Ikka süüdi regulaarne toit.Mis sest et trenn ja tamp oli taga.
Muide füüsis on pärast sõjaväge palju parem.
kui naised juba hakkama saavad -miks siis mitte Sina.
esmasp., 30. juunil 08., kell 17:54
Madis
Olen kuulnud, et seal makstakse mingi raha summa ka iga kuu. Kas see jutt vastab tõele ? Kui vastab siis kui suur see summa on ja kas seda saavad kõik ?
neljap., 17. juulil 08., kell 10:18
Kiisu
Aga mis saab siis kui mu elukaaslane peab minema sõjaväkke,aga ma olen umbes 7-8kuud rase sellel ajal?
kolmap., 13. augustil 08., kell 16:53
:P
kui arstliku komisjoni kutsutakse ja kõik ok , kunasest väkke peab siis astuma kohe ? võetakse vist 2 korda aastas ju
neljap., 14. augustil 08., kell 14:17
gedo
Laps pikendab aasta võrra minekut, järgmine aasta uuesti komisjoni ;)
ja nii on nagu elu käib ( tähemärke jäi puudu ) :D
teisip., 16. sept. 08., kell 11:50
Siim
Sõjaväkke võiks võtta ainult neid väntasid, kes ei oska oma eluga midagi targemat peale hakata, mul on töö, korter ja naine ja elu käib ja nüüd mine sõjaväkke. mul pole ka sõjaväe vastu midagi, aga see keerab mu elu lihtsalt perse, milleks seda persekeeramist vaja on???? las kaitseliit maksab mu naisele sama palka, mis ma praegu saan, pluss korteriüüri, nii et mul korter alles jääks, siis rõõmuga sõjaväkke,saaks trenni teha, aga neid ei koti muu, kui ainult see, et ma pean sõjaväkke minema, mis tagajärjed sellele on, see on täiesti savi. Äitähh Eesti Kaitsevägi, käige .......u
kolmap., 17. sept. 08., kell 00:50
andu
Mige noh! Söjavagi on lasteaed ja motetu ajaraiskamine! Kellel toesti pole midagi paremat teha, mingu! ja sojavaes motetu palk, tee paar paeva tööd saad sama raha! Mis ma pean soomest tagasi kolima kui ma siia elama olen kavatsend jaada?
kolmap., 17. sept. 08., kell 00:51
laur
Se haige jutt et sojavagi teeb meheks! Kui sa pole sinnani meheks saand siis sojavagi sinust meest kh ei tee!
neljap., 18. sept. 08., kell 17:43
aleksei
nu 4e v armii uvidimsja tam i posmotrik kto Dibla, ebat vseh konjom. Nahui nado ,za hatu kto platit budet!? Mne 27 let!!!
pühap., 21. sept. 08., kell 23:19
kaidi
võtke mind ka sõjaväkke;(tahax teada kuidas tüdrukuid üldse sinna võetakse ja kui saan teada lähen jooksuga.Mida te halate siin et ei taha minna,kardate wä?
esmasp., 22. sept. 08., kell 16:24
-Pisike-
Minul kutt on ka sõjaväes,on küll raske see eemal olek ja kõik see aga jh 11 kuud on ikka päris pikk aeg kuid sellest on see hea et mul lõppeb gümnaasium ja temal sõjavägi 2009 aasta juunis nii et ongi hea koos elu kuskil alustada:D
mina ülikooli tema tööle ja nii elu edasi lähebki:P
Jah Mehed olge ikka mehed ja ärge viilige sellest sõjaväest ära
ma ka arvan et teie omad naised saaksid teile õpetada kuidas teha voodit ja hommikuvõimlemist kuid las ikka see töö jääb kellegile teisele.
Olge paid ja tehke see ära see eluetapp.
Lastest kes on sündind neist on tõsiselt kahju neil jääb isa nägemata tervelt aastaks:S
aga jah proovigem probleemidele lahendus leida ja käige seal ikka ära .
esmasp., 6. okt. 08., kell 19:57
Kaidi
Nõustun eelmise kommentaariga. Muidugi võiks ära käia. Minu eluaslane on ka sõjaväes. Aga mõned aastad tagasi sai minna otse peale keskat. Enam ei saa, kohad täis. Mu vend lõpetas kevadel kooli, sõjaväkke saab 2 aasta pärast. Oma elu alustatud juba, elab teises linnas, töö olemas, korter olemas ja kui ta puhusele sealt saab siis ta tahaks ikka oma uude koju minna, aga tal üürikas.. ta peab siis uuesti vanemate koju tagasi minema, kuigi enne sõjaväge kolm aastat juba omaette. Vat see on nõme. Mul üks tuttav läks selleks ülikooli et sõjaväes ära käia. Need võeti eelisjärjekorras. Selle pärast kõik viilivadki. Saaks kohe peale keskat, oleks minejaid rohkem.
esmasp., 6. okt. 08., kell 19:59
Kaidi
Kiisule- Kui su elukaaslane suudab tõestada et ta pere ainuke sissetulekuga, ei pea minema sõjaväkke. Ja keegi küsis raha kohta. Noorteajal makstakse 2000 kr kuus pangaarvele. Edasi, vastavalt ametile aga kusil miinimum palga kanti kuus
esmasp., 20. okt. 08., kell 17:11
kõik algab algusest!
Tere, on mõningaid asju. Kindlasti annab sõjaväes käsuliini, viisakuse ja üldise distsipliini osas juurde. Kindlasti saavad mõned inimesed selle juba kodusest kasvatusest kaasa, kohati ka palju tugevamalt.
Teemasse, mina olen ka 27 ja pole tänaseni veel sõjaväkke läinud, pole kutset tulnud lihtsat.
Kui see peaks aga tulema siis on minu olukord oluliselt hullem kui eelpool kirjutajatel. Nimelt pole minul tegu üüri-elamisega, on oma kodu, pere ja kõik muud asjad mis sina juurde käivad.
Kodulaenuga on aga selline lugu, et maksepuhkuse saad võtta, intresse pead aga ikka maksma, laen on ca 5 aastat olnud ja see tähendab, et suurem osa tagasimaksest ongi täna protsent. Võrdluseks, kodulaenu kuumakse on ca 8000+kom. naise palk ca 7000eek. Riigi jaoks aga tähendab see seda, et ma ei ole ainuke rahaallikas pere jaoks ja see miinimumpalk sinna juurde (mille osas ma kindel ei ole) ei aitaks kah mitte midagi sest ka auto vajab igakuist maksmist. Minu palga juures on need kulutused aga suht-väikesed. 8 kuuga oleksi oma asjadega nii miinuses, et sõjaväeline hea füüsis aitaks mul vaid panka või inimesi röövida, et kogunenud võlgadest vabaneda.
Pole halba ilma heata ja vastupidi. Riik näeb sinus lihtsalt "veel ühte inimest" pikas inimreas, mitte indiviidi kellest sõltutakse.
Ma ei usu, et minu olukord unikaalne on aga ma tean, et sõjavägi lõhuks hoobiga kõik mida ma olen ca. 8 aastat ehitanud (minu elu).
Kõik ei ole simulandid, mõnel on tegelikult ka takistused.
Samas näitab siinsete kommentaaride sisukus, et viisakust on küll sõjaväes vähe juurde saadud v. on siin karjumas hoopis mingid inimesed kellel pole sõjaväega mingit pistmist.
esmasp., 17. nov. 08., kell 15:05
Kindral
Kle kutt sa oled täis tross. Ma loodan et su tüdruk saab aru millise m-i ta endale võtnud on ja jätab su maha. Kui ei lähe sõjaväkke siis tuleb võõras külaline- võtab su korteri endale, töökoha riigistab, vägistab su ema ja naist- kas nii on parem sõjaväkke minna???
teisip., 18. nov. 08., kell 06:57
jaaniuss
sõjavägi või asi. sinna p....e laggrise ma ei lähe.kes siis maksab minu laenud.oma naise ja sündimata lapse ma maha ei jätta.kas siis eesti riik ei saa aru et ma tahan elada nii nagu ma praegu elan.ma ei taha uuesti alustada mull on praegu enda auto,üüri korter millega olen ma väga rahul,armastav naine kes alati ootab mind koju.
ja estieks need kes on sõjaväes käinud ega need ka mingisugused mehed ei ole.tü...ad olete teie kes kirjutab et sõjaväke tuleb minna.miks
kui ei ole midagi teha siis im...ge m..i.haiged p...kad olete teie kes tahab minna.olete h...d.tunnete vastastiku armastust ja tundeid oma sugu poole vastu.
ega see eesti sõjavägi ei ole ka mingiasi nagu ma olen mõõnes kohas lugenud..ei oole isgioma tangi üksust.ja püsse ka õigeid ei ole.kummi püstul ja granaadid,mis ei tee isegi pauku.toppike õige oma sõjavägi pe..,e.
kui tahade minuga sõdida.siis seda te ka saate..sõdida oskan ma ka isegi ilma sõjaväta..minust paremat ei ole.
KÕIK KES TAHAVAD MINNA SÕJAVÄKE,VÕIVAD SAMA HÄSTI MINNA VANASSE V...U.
KAS SAITE ARU..ID...I KARI
reedel, 21. nov. 08., kell 20:26
wert
ma olin enne sõjaväge täielik munn. Peaaegu oleks narkomaaniks ja pätiks hakanud. aga siis õnneks võeti sõjaväkke. sõjavägi reguleerib asjad ära mis siis et ma seal kõik perse saatsin aga ikkagi juhtis sõjavägi mind õige tee peale. käige ära poisid ja te ei kahetse
esmasp., 24. nov. 08., kell 23:29
rahumeelne inime
isiklikult ei saa aru neist machodest, kes räägivad et kes ei lähe et kardab füüsilist koormust vms, täiesti vale jutt, vb enamuse puhul kehtib tõesti aga mitte kõigi puhul. ise tegelen juba aastaid breiktantsuga ja trenni saab rohkem kui sõjaväes ma usun, kes ei usu võib järgi proovida, ei ytleks et sellepärast sitakott olen kui ei taha teenima minna. kõige rohkem häirib see kohustus et sa pead olema seal mingi krdi kolm kuud eemal ja ei või keegi vaatama, muusikat ei või olla naq ma kuulsin sõbralt kes teenib - on keegi kysinud yldse mida see kunstimeelsete inimestega teeb...distsipliin või asi, ma suudan ise ennast väga hästi proovile panna kui tahan, milleks seda krdi yhtekuuluvust ja "korda" vaja? et kaitseks v, eesti humanitaarabiriistadega me praeguse tehnika vastu kyll kaitset ei saavuta, kui ntks Suur Sõber tahb võimu näidata siis ta seda ka teeb :D minu arvamus on et sõjavägi totaalselt palgaliseks - las siis fanatid lähevad kellel meeldib sõdida, mina isiklikult olen patsifist ja vihkan tapmist...milleks mulle sõjavägi?
kolmap., 7. jaan. 09., kell 01:43
raido
ma ei sa aru miks ei saa sõjaväkke kui ei ole põhiharidust ja oled krim korras karistatud tahaks ka nagu selle läbi teha mehed mõtlevad igasugu asju välja et pääseda ja kui üks mees tahab vaba tahtlikult sõjaväkke saadetakse ta per....e
kolmap., 21. jaan. 09., kell 21:12
Tommy
Raido räägib õiget juttu ise olen ka seda tähelepannud fuck mida te saadate mulle seda p_ _se pühkimise baberit siis kui sõijaväkke mind ei taha !!!
neljap., 22. jaan. 09., kell 00:51
hmmm
Muud ei ütle kui et see sõimav jaaniuss on üks hale tross, kes arvab et on kõigest ja kõigist üle, kuid saab arvatavasti kodus oma naiselt ka peksa.
esmasp., 27. aprillil 09., kell 21:03
ohh
Kuule jaaniuss... mul pole sõnu... sa oled masendav inimene... et nii arvad... austust võiks natuke olla... kodumaa suhtes.
esmasp., 27. aprillil 09., kell 21:07
tüdruk
jahmm tahaks ise ka sõjaväkke minna. seal oleks päris lahhee ma arvan. POISID KASVAGE SUUREKS NING MINGE SÕJAVÄKKE :DDD
teisip., 28. aprillil 09., kell 19:47
Kert
kes on käinud sõjaväes.. arvatavasti on normaalne ka, et ta ei sõima teisi selle eest, et nad pole seal käinud. sest.. kas sõjaväes polevat mitte õpitud dissipliini?
kolmap., 6. mail 09., kell 16:18
The Dark Mustang
Tere. Esiteks see jaaniussi kommentaar...ma lihtsalt ei suutnud naeru kinni hoida. Pole kaua aega saand nii mõnusalt naerda. jaaniuss paneb täiega! Woooooooooo!!!!!!!!!
Aga ok nüüd. Mul sihuke asi, et mul on kindel plaan minna politseikooli ja pärast kohe detektiiviks. Ma pole nüüd aru saand täpselt, et kas sõjaväkke peab minema, kui on plaan minna juba politseikooli? SEST MA EI TAHA MINNA SÕJAVÄKKE KUI MA JUBA LÄHEN POLITSEIKOOLI!!! Et kas keegi palun oskab öelda, kas sõjaväkke peab minema siis, kui on juba plaan minna politseikooli?
neljap., 7. mail 09., kell 19:43
sõjavägi
ma arvan, et need kes lähevad sõjaväkke, ei oska sellel hetkel oma eluga midagi paremat ette võtta või ei ole neil lihtsalt midagi teha.... ehk siis mõttetud inimesed. mina kavatsen küll peale kooli õppima minna ja saavutada midagi, miks ma peaksin sinna sõjaväkke minema???? miks te üldse tahate minna sinna? ei ole piisavalt mehed või?? sel juhul küll, kui nii arvate, vittu noh
reedel, 8. mail 09., kell 22:13
Maaja
Sõjaväest osavõtt on ääretult oluline Eesti kaitsesüsteemis. Me ju kõik armastame Eesti Vabariiki ja tahame olla iseseisvad. Mis see ühe inimlooma elu peaks morjendama, kui see tagab Eesti iseseisvuse. Ühtsuses on jõud! MEHED, lõpetage hala ja minge ükskord sõjaväkke.
reedel, 15. mail 09., kell 19:02
jaak
Minul samuti pere -juba neljandat aastat oleme koos elanud ning peres 5 aastane tütar (enne mind ning pole minu nimel) ning poeg kes alles 3 nädalane.Ma ei kujuta ette mida nad hakkavad tegema kui ma pean sõjaväkke minema. Millest nad elama hakkavad- lähevad kuuse alla elama. Ma ei karda sõjaväge, ma läheks sinna hea meelega ,aga andke andeks saatku sõjaväkke neid kellel pole perekonda seljataga kes vajavad ülalpidajat. Ma loodan tõesti et komiserjaadis saadakse sellest aru ning ei rikuta mu pere elu ära :-(. Ja sõjaväelased pole mõtet neid inimesi maha teha kes tahaks minna sõjaväkke (kuna peab), aga lihtsalt perekondlik seis ei luba sinna minna.
laup., 20. juunil 09., kell 03:22
Roland
Kohe on minek!
Hmm...Laenud kylmutatakse muide!
Nii et see pole probleem...
Asi on teie suhtumises..kui ikka tahate kyll te läbi saate ja tagasi tulles on kik alles1!
Aga kui te siin halate ja hädaldate ega teist seal vist asja ei ole ka jh!
neljap., 2. juulil 09., kell 12:54
Mul selline probleem et mulle saadeti veebruaris et ma ei saa sõjaväkke ja et mul on ainult 30päeva aega avaldus saata et mind ikka võetaksse sõjaväke!
Aga nüüd on juuli käes ja kas keegi teab kas on veel mingi võimalus sõjaväkke saada?
kolmap., 15. juulil 09., kell 15:44
to kindral
Kindral esmasp., 17. nov. 08., kell 15:05
Kle kutt sa oled täis tross...


Kui sa pole elus mitte midagi saavutanud, ei teagi sa kuidas seda teha. Töökoht "säilib" "laenud külmutatakse".
On valdkondi kus iga päev asjad muutuvad... kui ma olen hambaarst, mul on väljakujunenud klientuur ja nad on mulle lojaalsed... siis mis on minu klientuurist alles aasta pärst? Teadus ja materjalid arenevad.
Kui ma jätaksin augu sisse, peaksin nullist alustama. Rääkimata kaastöölistest kes mulle abiks on. Tegu on kabinetiga kus on 1 arst.
Loodan, et sa oskad arvutada. Kui mul on töökoht alles ja null klienti, palju ma kuus raha saan, kui tulen sõjaväest tagasi ja pean kohe tagasimakseid jätkama? Kõik ei tööta McDonaldsis!

Kui sa üleüldse oled sõjavälane, kindlasti ehid ennast valede sulgedega sest idiootidele ikka kindrali auastet ei anta, siis tekitab sellise jutuga tola veel suurema tülgastuse ja mässumeele sõjaväe vastu. Vihjeid sulle tulevikuks, parim viis ennast, kohe, mitte lolliks teha on VAIT OLLA!
kolmap., 15. juulil 09., kell 15:48
Paoagoi on Aafrikas ka papagoi
Suurem osa sõjaväepooldajatest näeb vastasleeri kui simulante. Pole mõtet vaielda. Inimeste puhul on kõik olukorrad personaalsed.
Oma arvamuse peale surumisega tulevad esmalt meelde ristisõjad.
Vaadake mis tehti ja nautige tulemusi.
esmasp., 3. augustil 09., kell 15:29
hei! üks mõte!
Eestis võiks olla asi lahendatud umbes nagu Iisraelis, nii kui 18 saad lähed sõjaväkke. Oled sa siis mees või naine, aga mingi jõukohane kasulik töö sulle leitakse(vist isegi invaliidid teevad midagi koos ma täpselt ei mäleta). Oleks hea ühine üritus riigi ning kõigi hüvangu nimel ja keegi ei peaks viilima.
kolmap., 19. augustil 09., kell 13:23
Kommentaar
Sõjaväe "kogemus" oleneb paljugi sellest kuhu teenima satud, kui mingi lebosse kohta (Tapa) tundubki kohati et on mõttetu ajaraisk see sõjavägi. Ise sattusin juhuse läbi Tapalt Pärnu teenima. Pärnu on nüüdseks küll kinni, kuid see kogemus mis sealt saadud ei unune kunagi. Elamistingimused kasinad (eriti vana hoone) hommikul enne jooksu "Valgesse majja" karge sitahais vastas ootamas. Pidevad metsalaagrid (linnaloal tõusid nii mõnigi kord öösel üles ja ei saanud aru kas oled metsas või kodus). Väljaõpe oli palju tugevamal tasemel kui mujal mida näinud, ülemad ja instruktorid väga hea distsipliini ja huumorisoonega. Enamus ei vingunud vaid teadsid et tuleb kästud tegevused ära teha ja kõik! Endal on lihtsam kui ei vingu :D . Muidugi närvi ajasid slangid ja simulandid (sibulad). Enne Kaitseväge olin just kooli lõpetanud ja teadsin mis mind ootab seetõttu ma tööle ei läinud ja peale ajateenistust jäin üleajateenijaks :D
laup., 22. augustil 09., kell 16:43
Rene
Tüdrukud võtke tuure maha, sõjavägi võib tõesti inimestel elu metsa keerata, kui elu käib ning äkki peate kõigest loobuma.
Pole ju eriti hea tunne või mis?


Kuna ma ise vist kooli ei saa paar kohta pingereas jään maha.
80 kandideerisid 20 võeti ning mina 23 vms, et siis ilmselt lähen sõjaväkke ning ei kurda midagi.

Et kellel elu käib juba siis pole mõtet minna ausalt aga kui kaotada pole midagi siis minge ikka (Y).
esmasp., 14. sept. 09., kell 12:22
sss
kari naisi, ära mine, ära tee, tra nagu mai tea kes te oleksite :S saamatud põrsad mida te ulute koguaeg? ei jää te tööst ilma, vaid seaduse järgi jäeatakse teile töökoht alles ja kõik jääb nii nagu olema peab, ainult nõrgad nutavad ja uluvad :/ neiud palun :)
esmasp., 14. sept. 09., kell 15:42
üks naine
ei maksa kõiki naisi ühte patta panna, aitäh:)
esmasp., 9. nov. 09., kell 07:59
Rs
Ei saa aru, inimesed virisevad siin, et ei taha minna ma olen juba 16 aastaselt peale väkke tahtnud saada, oled täitnud kõiksugu avaldused ja helistanud sinna aga ei võeta ja siis on üks sõber kes ei ole kunagi tahtnud sinna minna, see on väes..Imelik:D
pühap., 24. jaan. 10., kell 12:11
Meki
Minu tuttav keeras sõjaväe tõttu oma jala täiesti persse, nüüd mingi 5-6 aastat hiljem ikka ei saa suurt füüsilist sellele jalale anda.
teisip., 9. veebr. 10., kell 14:26
Siim
Aga nende sooviks on elutöö perse kõik keerata.

To sss: Korter jäetakse ka kindlasti alles jah? Selle 8 kuuga suudavad enamus naised endale 100 korda taha lasta keerata.

Kes siin räägivad , et lapsed juba jne, siis nemad ei peagi minema kui nad seaduslikud isad on.

Räägite, et kes minna ei taha on mingi äbarikud?
Teile teadmiseks , et sõjaväest saabudes et tasu liialt äss olla. Te ei õpi seal midagi peale mudas üksteisele perse panemise ja paukpadrunitega möllama.
Tean üht kes käis sõjaväes ja sittakanti kõva vend kohe, peale klubis peksa saamist ta enam ei keksind eriti. Enesekaitse või asi.

Ja kes tõesti nii meeleheitel on , siis otsige mingi eit ja tõmmake kotid sappa. Kui laps enne sõjaväkke minekut ei sünni, siis varem saate sealt tulema ikka:D

Ise ka arvele võetud, aga 4 aastat tiksun veel koolis edasi (peale seda aastat) Mingi vanus ka mis ajast ei võeta, kuskilt kuulsin midagi aga ei mäleta!
teisip., 4. mail 10., kell 00:28
ardo
krdi loll oled ... saaks läheks sinu asemel... aga kui rikud piisavalt avalikku vara siis sind sinna ei võeta ...
esmasp., 21. juunil 10., kell 17:01
Ardo
tahaks minna täiega aga sai paar aastat tagasi natuke lollusi tehtud ja saadeti kiri koju et pole vajalik jne... äkki keegi oskab aru anda kuidas ma sinna tagasi saaks :((
pühap., 12. sept. 10., kell 05:32
Petrica
ausalt mina kui naisoost ..matahan vabatahtlikult sõjavake minna kuna ma team see on see eluminu jaoks ... äkkikeegi annaksmõne lingi kus ma saaks oma soovi sõjaväkkeminna???
pühap., 14. nov. 10., kell 18:15
Annna
Tekkis selline küsimus, kuidas saab tütarlaps sõjaväkke minna? Hetkel olen 16 aastane (mõne nädala pärast 17). Siiani olen kindel olnud et tahan sõjaväest osavõtta ning peale seda sooviksin edasi õppida politseikoolis. Oskab keegi öelda, mis ma tegema peaksin, et osaleda?


Ja posisid, kes te sõjaväkke ei taha minna, või väldite seda, siis teadke,et te olete tõsiselt mõtetud mehed ! Mõelge sellele et mõni tütarlaps soovib sinna vabatahtlikult minna. Olete te tõesti siis nii memmekad? Lausa ahetus tuleb peale kui siin osade tekste lugeda .
Te teenite enda riiki, te saate siin elada.. oleks ju ilus kui midagigi oma riigile vastu annda !

Päikest kõigile !:)
reedel, 31. dets. 10., kell 01:19
Liidia
Annna...kasva suureks ja hakka siis rääkima. Ise pole elu näinudki ja tahab siin Eesti meessugu laimata. Kui sul ,plika, oleks lapsed, mees ja laenud, hakkaksid ka ehk mõtlema. Mina arvan, et igaüks võiks ise otsustada, kas minna või mitte ja kedagi ei tohi kritiseeria. On ju palju neid, kes vabatahtlikult minna tahavad, kas siis kutsumuse või selle tõttu, et midagi paremat teha pole. Võtku siis nemad ja on tulemus ka parem.
neljap., 7. aprillil 11., kell 22:47
sõdalane
minuarust on need kes seletavad et ei taha oma tugitoolist üles tõusta ja sõjaväkke mnna täielikud jobud!! ega te sõtta ei jookse ju kus iga hetk päriselt kõigest ilma jääda võite! aga tegelikult kui ikka elu on hea joone peal ja üldse nagu minna ei saa siis sellel juhul võibolla ei peaks kohe sunniviisiliselt kutsuma. aga mina ootan küll sõjaväge, just sellepärast et ma näen igapäev koolis kuidas kehalise kasvatuse tunnis mingite tite harjutuste peale juba pooltel keel ripakil nagu mingitel paksudel noliferitel. üks ei jõua isegi üht kätekäverdust ära teha(käed värisevad all siis teeb ühe ära, ise on parajat paks kaa) ja siuke ei taha ma mitte mingil juhul olla. hakkasin thai poksi trennis käima ja võimalikult palju teen kodus ka trenni (kätekõverdusi jne...) et mingiks nõrgaks tugitooli gängsteriks ei muutuks! peale sõjaväge võibolla vaatab kuskile iraaki või kus kohas praegu midagi toimub. ega ma vean kihla et kui sõda kuidagi moodi eestisse tuleks siis need paksud taunid kes sõjaväkke ei tahtnud minna saaksid esimesena surma!!! ok aga head niisama passimist siis te krdi nõrgad kaka kottid kes ei julge sõjaväkke minna!
teisip., 19. aprillil 11., kell 16:20
ss
Sõjavägi sõjaväeks.

Kui on endal elu järje peal.. siis ei näe sellel mõttet

Mõttetu ajaviit

Füüsilist treeningut ja dissipliini saab ka ise õpitud

perse minge sõjaväe surujad
kolmap., 6. juulil 11., kell 22:23
maasikas
Miks peaks üldse mingit eesti riiki teenima kui see ei hooli rahvast üldse , ainult nöögib neid iga asjaga mis võimalik. Nii, et mina küll ei lähe sõjaväkke ja kui vaja hakkan avalikult sõna võtma.
laup., 27. augustil 11., kell 14:03
hmm
Mida te seletate.. sõjavägi teeb meheks, õpetab jms.
Sittagi ta ei õpeta, liitun nendega kes arvavad et kui senimaani pole mees meheks saanud, siis sõjavägi temast ka meest ei tee,pigem keerab elu persse neil kes on juba järjepeal.
Kokkuvõttes tahaks öelda, ka neile kes praet arvavad arvatavasti seda lugedes, et selle kommentaari kirjutas nüüd mingisugune paks nolaiffer kellel tugitoolis midagi paremat teha ei ole - siis sõitke lihtsalt seenele (: - ma olen täiesti normaalne vormis noormees, liigun aktiivselt( töökoht eeldab seda) lisaks sellele treenin jne..

Lõpetuseks... tuginedes sõprade arvamusele kes praegu aega teenivad ( ja on lõpusirgel ) .olen arvamusel sõjavägi jäägu neile kes tunnevad et neil on seda vaja :) !
pühap., 4. sept. 11., kell 21:13
Junks
Kui kooli kohe lõpetan, lähen otsemaid sõjaväkke, see on fakt.
See on iga inimese otsusta, kas ta läheb sinna või ei lähe,mul kama kaks, aga ärge hakkake pärast kahetsema, et miks ma sinna ei läinud
reedel, 4. nov. 11., kell 15:16
Mirek
kes oskab kommenteerida minu juhtumit 2 aastat tagasi lükati minu ajateeniminse aeg edasi kuna sõjaväes ei olnud kohti...
nüüd siis 2 aastat hiljem elan soomes olen abielus ja naine rase kurat ma uurisin järgi ma kaotan töökoha naine üksi läbi kindlalt ei saa kõige üleval pidamisega rahalises plaanis see siis tähendab et mina kaotan töö korteri kogu elu soomes ja minul sünnib kohe kohe laps ja isa raisk teenib aega sel ajal millal peaks enda naise ja lapse kõrval olema
a ja 2 aastat tagasi millal minu aega edasi lükkati ma palusi arsti ja komisjoni et nad mind laseksid sõjaväkke ma tõesti tahtsin ja isegi tahaksin aga nüüd on hilja....!!!
laup., 7. jaan. 12., kell 18:12
Psühholoog Martin
Sõjaväge saab alati edasi lükata, kui on mingi teatud põhjus.

Sõjaväe kohustus on kuni 33 eluaastani, seega aega on.

Minu tutvusringkonnas on inimesed kes ei kahetse, et on käinud, pigem kiidavad.

Need inimesed kes sõjaväes käinud ei ole, räägivadki, et on mingi mõttetu jne ning tuginevad teiste jutule. Oma silm on kuningas ja kogemus on siiski kogemus ja selle järgi võib soovitada.

Tõsi, spordiinimesel on seal kerge.

Ja sõjavägi teeb meheks küll, mis te jahute. Esiteks see õpetab aega planeerima ja igasugune tegevus: mudas käimine, lumes suusatamine, pikad matkad jne, on siiski see, mis õpetab inimesele kohanemisvõimet, vastupidavust nagu kogu see palagan seal on ette nähtud tegutsema.

See peaks ju olema iseenesest mõistetav, et kui inimene tahab saada kellekski, siis ta peab enne seda ka nii tahtma(vihje hmm'le). Sõjavägi teeb meheks selle inimese, kes seda tahab. Kui ta läks sinna lihtsalt selleks, et lihtsalt see aeg ära olla, siis eks see annab tunda.

Julgustan inimesi minema, kui nad seda ISE tahavad.

Aga kui juba mingi pereelu püsti jne, siis niikaua kui sa ei ole 33 saamas, on sõjaväge võimalik edasi lükata kasvatades lapsed veitsa vanemaks ja tehes eelnevaid planeeringuid(nii finantsilisi või kasutades vanemate abi - kui võimalik).

Tüdrukutel on ju reaalne võimalus minna täitsa olemas, kui tollel on hea tervis ja tugevat tahet. Jääbki ossidel klapp lahti.

Need kes ei julge sõjaväkke minna, seal ei olegi midagi ju karta, lihtsalt kõik sõltub ettevalmistusest. Eelnev treening ja vaimne valmistumine aitab sellele kõvasti kaasa.

Sõjaväkke EI LÄHE ILMTINGIMATA need, kellel ei ole elu või midagi sellist, huvi millegi muu vastu on siiski see, mis ajendab(või siis sügav patriotism).

:)

kolmap., 15. veebr. 12., kell 20:09
noo nii
tere tuli kiri et pean minema arstlikule... veits vale aeg aga kui eesti riik maksaks mulle minu palga ehk 2300 euri siis laheksin hea meelega aga kui kuuled et eesti kaits.. maksab sulle kuus 100 eur midagi siis pilt selge kuhu poole saa laheksid sest kui loogiliselt moelda siis praegusel ajal mis meil siin toimub eestis
reedel, 9. märtsil 12., kell 21:40
neiu21
Mina arvan küll et võiksid selle tee läbida oma elust! Minu arust on see väga vinge ja kui on veel hea seltskond koos.. Minu poiss on praegu sõjaväes ja talle küll meeldib seal. Jääb kasvõi ilus mälestus mida vanaduses meenutada! :) Mina olen küll selle poolt, et kõik meessoost isikud võiksid selle tee läbi käija. Edu kõikidele, kes seal hetkel on ja kes on kutsutud!
reedel, 9. märtsil 12., kell 22:03
:) :)
Lausa naerma ajab kui memmemunad siin koos on :D Halavad ja vinguvad.. Isiklikult nägin pealt ühte minekut sõjaväkke kui üks nn. mina ja maailm hakkas kokku sokkima mingit teemat, et tal on midagi viga. Konkreetselt öeldi ära, et tuled meiega kaasa ja siis sõjaväes vaatame mis sust edasi saab.. Aga siis vajus küll nägu alla poole vööd kui pidi bussi minema ja sõit sõjaväe poole algas.. :D
Nagu nüüdki oli Tartus paraad väga vinge. Silm lausa puhkas :).Käisin isiklikult kohal enda musile kaasa elamas.Kindlasti muudab sõjavägi poisse ja memmekatest saavad mehed!


Arvamusrubriik
Andres: Riidest kottide disainid, Riidest kott peab kilekotist keskmiselt 300 korda kauem vastu, lisaks.. [828] Sisupuu sitemap
Iga Roju: Itaalia põgenikelembuse juured, Tegelikult on illegaalsete sisserändajate vastuvõtt ja ülevalp.. (2) [16845]
Eeno Riks: Maailma spämmisõbralikum riik?, Uus e-residentsuse idee kogub tuure ja lööb laineid. Uudne ja.. [3823]
ivar: Toidu kasutamine, Oleme harjunud, et ettevõtete imago ja brändid tehakse tihtipeale ümberteiste vä.. [5930]
ivar: Baltikumi ja Skandinaavia koostöö, Sattusin täna lugema huvitavat artiklit sellel teemal, kuidas S.. [4581]
raido: On siis kinnisvarabuum või ei ole?, Üldiselt tundus, et ootamas on stagnatsioon sarnaselt Eu.. [3829]
raido: Filmimaailma ja online pokker, Mitmed online pokkeri kõneisikud on mures, et antud film võib jätt.. [4306]
rait: Sathyagraha 2.0 versus Tallinna "tasuta" ühissõit 1.0, 2013 01 20 paiku tõmmati tasuta ühissõit ni.. (1) [23979]
ericita: Jõulud., Tuli mõte kodus midagi muuta,lisada ehk mõni väike sisustus element-no mis siis muud k.. [5671]
hiireke01: Mõttetera, Tihti tundub,et elu üle järele mõeldes meenub ainult halb.....Kuigi head on olnud.. (5) [26016]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Kodustaar.ee: Patsikummi ajalugu, Scrunchie on kerge ja lõbus aksessuaar, mis kannab endas kahte funktsi.. [74] Hea kodulehe valmistamine
Kristo: Aiakujundamine - ideed ja mõtted, Millist aiatüüpi valida?Aiatüüpe on mitmeid erinevaid aga toon.. [108] Korraliku kodulehe tegemine
Sergei: Parimad majutusasutused Eestis?, Kuidas siis valida parimaid majutusasutusi Eestis? Üks võimalus.. [185] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Teisipäev, 13. aprill 2021., kell 08:13 - parim aeg päevast
või tee uus
(69) [110898] Arvamusrubriik
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0334s