Suurte reformide hakatus? Toomas Tõeleid laupäeval, 12. märtsil 2005., kell 09:48:02 Autor arvab, et eliitkoolide kaotamise plaani ja kahtede kasinaks nimetamise debatt on alles suurte "muutuste" vähene hakatus. Pseudoprobleemide tipuna päädis viimase paari päeva jooksul avalikkuse ette paisatud plaan hakata radikaalselt koolides kasutatavat hindamissüsteemi reformima. Tarkade ja vähem tarkade peade poolt hauti välja hüva nõu kahed "puudulikest" hoopistükkis "kasinateks" ümber nimetada. Selline radikaalne samm toob Eesti haridusmaastikule kahtlemata tugevate reformide eelaimdust. Seda täiesti õigustatult, sest reguleerimata on ju veel, kas klassiruumis tohib süüa või juua, samuti kas õpilased peavad kandma susse või sandaale ja muidugi veel, et millises suunas tuleb vahetundide ajal koridoris jalutada. Mõelge ise, kui ühes koolis on päripäeva ja teises vastupäeva, siis võivad kohanemisvõimetumad lapsed kooli vahetades ikka tõsise emotsionaalse trauma osaliseks saada. Parem on ikka viimane kui üks koolielu tahk seadusetähega ära reguleerida. Kõikide nende probleemide avaliku arutelu juures on veel üks hea aspekt - hoiab pööbli maitsest lugu pidava ajakirjanduse kenasti hõivatuna ja aitab tegelikest probleemidest vahedalt mööda vaadata. Päädis paari päeva jooksul avalikkuse ette Suurte reformide hakatus? ja vähem tarkade peade poolt Kirjatükki on kommenteeritud (1) kord — loe lähemalt Samast žanrist Marek Kiviselg: Vanemahüvitis ei toonud kiiret buumi, Vanemahüvitisest on viimase pooleteise aasta jooks.. (
Suurte reformide hakatus?
Autor arvab, et eliitkoolide kaotamise plaani ja kahtede kasinaks nimetamise debatt on alles suurte "muutuste" vähene hakatus.
Pseudoprobleemide tipuna päädis viimase paari päeva jooksul avalikkuse ette paisatud plaan hakata radikaalselt koolides kasutatavat hindamissüsteemi reformima. Tarkade ja vähem tarkade peade poolt hauti välja hüva nõu kahed "puudulikest" hoopistükkis "kasinateks" ümber nimetada.
Selline radikaalne samm toob Eesti haridusmaastikule kahtlemata tugevate reformide eelaimdust. Seda täiesti õigustatult, sest reguleerimata on ju veel, kas klassiruumis tohib süüa või juua, samuti kas õpilased peavad kandma susse või sandaale ja muidugi veel, et millises suunas tuleb vahetundide ajal koridoris jalutada.
Mõelge ise, kui ühes koolis on päripäeva ja teises vastupäeva, siis võivad kohanemisvõimetumad lapsed kooli vahetades ikka tõsise emotsionaalse trauma osaliseks saada. Parem on ikka viimane kui üks koolielu tahk seadusetähega ära reguleerida.
Kõikide nende probleemide avaliku arutelu juures on veel üks hea aspekt - hoiab pööbli maitsest lugu pidava ajakirjanduse kenasti hõivatuna ja aitab tegelikest probleemidest vahedalt mööda vaadata.
Päädis paari päeva jooksul avalikkuse ette Suurte reformide hakatus? ja vähem tarkade peade poolt Kirjatükki on kommenteeritud
(1) kord —
loe lähemalt Samast žanrist
Samalt autorilt
Kolmapäev, 27. jaan. 2021., kell 12:45 - parim aeg päevast