Taimetoitlaste globaalne võidukäik

Taimetoitlaste globaalne võidukäik

Taimetoitlaste globaalne võidukäik Edmund teisipäeval, 19. aprillil 2005., kell 14:38:51 Lihasööjate õgardlikkusel pole piire, see on barbaarne ja tänapäevaste ökoloogiliste põhimõtete järgi toitumisviis, millel ei tohiks olla tulevikku. Taimetoidu söömine on ühelt poolt tervislikum ja teisalt kulutatakse selleks neli korda vähem loodusressursse. Tulevik on taimetoidu päralt ja nüüdsama kohe taimetoitlaseks hakkamine on progressiivne ning planeedi ebakindlalt kõikuvat ökoloogilist tasakaalu taastav samm... Loe lähemalt teisip., 19. aprillil 05., kell 15:21 Maar Ma nägin korra ühes restos, et oli mingi seltskond taimetoidu-pedesid ja tahtsid ainult rohtu süüa. Hoolimata sellest, et ma istusin neist paar lauda edasi, läks mul kops tõsiselt üle maksa ja oleksin neile hea meelega selgitanud kui nõmedad nad enda taimetoiduga eputades tegelikult on. Lihas on energiat! Kui söömine tekitab mingit piinlikkustunnet, siis ärge sööge. Nälgige parem kohe surnuks. Globaalsele tasakaalule tuleks see palju rohkem kasuks kui mingi võltsvagadusest punnis põskedega rohumälumine iial head võiks teha. teisip., 19. aprillil 05., kell 15:37 Edmund Loomade tapmine on igal juhul väga barbaarne tegu, olgu selle põhjenduseks siis mis iganes, nende praadimise ja söömise eesmärk pole sugugi õilsam kui miskid teised motiivid . Ma arvan, et lihasööjad ei mõtle lihtsalt enda igapäevaste mälumisliigutuste vahele sellest, et kord oli nende lõuapärade vahel hekseldatav lihatükk oli kunagi elav olevus kõigi enda unistuste ja tunnetega. Lihtsalt söövad, ilma mõtlemata. teis

Taimetoitlaste globaalne võidukäik

Edmund teisipäeval, 19. aprillil 2005., kell 14:38:51
Lihasööjate õgardlikkusel pole piire, see on barbaarne ja tänapäevaste ökoloogiliste põhimõtete järgi toitumisviis, millel ei tohiks olla tulevikku. Taimetoidu söömine on ühelt poolt tervislikum ja teisalt kulutatakse selleks neli korda vähem loodusressursse.

Tulevik on taimetoidu päralt ja nüüdsama kohe taimetoitlaseks hakkamine on progressiivne ning planeedi ebakindlalt kõikuvat ökoloogilist tasakaalu taastav samm... Loe lähemalt


teisip., 19. aprillil 05., kell 15:21
Ma nägin korra ühes restos, et oli mingi seltskond taimetoidu-pedesid ja tahtsid ainult rohtu süüa. Hoolimata sellest, et ma istusin neist paar lauda edasi, läks mul kops tõsiselt üle maksa ja oleksin neile hea meelega selgitanud kui nõmedad nad enda taimetoiduga eputades tegelikult on. Lihas on energiat! Kui söömine tekitab mingit piinlikkustunnet, siis ärge sööge. Nälgige parem kohe surnuks. Globaalsele tasakaalule tuleks see palju rohkem kasuks kui mingi võltsvagadusest punnis põskedega rohumälumine iial head võiks teha.
teisip., 19. aprillil 05., kell 15:37
Loomade tapmine on igal juhul väga barbaarne tegu, olgu selle põhjenduseks siis mis iganes, nende praadimise ja söömise eesmärk pole sugugi õilsam kui miskid teised motiivid . Ma arvan, et lihasööjad ei mõtle lihtsalt enda igapäevaste mälumisliigutuste vahele sellest, et kord oli nende lõuapärade vahel hekseldatav lihatükk oli kunagi elav olevus kõigi enda unistuste ja tunnetega. Lihtsalt söövad, ilma mõtlemata.
teisip., 19. aprillil 05., kell 16:21
Mõõdukas ja taskaalustatud toitumine ei tohiks küll kelleski süütunnet tekitada. Me oleme miljoneid aastaid segatoidulistena väga edukalt hakkama saanud ja selle käigus ahvist inimeseks saanud. Ma arvan, et söömise pärast tasub umbes sama palju piinlikkust tunda kui enda eksistentsi pärast tuhka pähe raputada.

Lihas on pealegi rohkem energiat - seda süües jõuame ja jaksame hoopis rohkem kui pelgalt rohtu näsides. Verevaestele võltsvagatsejatele soovitan aga kindlasti mitte leppida poolikute kompromissidega, vaid üldse söömisest loobuda.

Kui Sa arvad, et sigadel on pea kõrgemaid mõtteid ja tundeid täis, siis ehk peaksid hakkama neile eneseväljendamisoskuse parandamiseks järeleaitamistunde andma. Täielik tropp! Get a life!
kolmap., 20. aprillil 05., kell 11:10
Minu jaoks oli taimetoitlaseks hakkamise peamisteks argumentideks ikkagi see, et loomi peetakse farmides ebainimlikes tingimustes ja nad on kogu aeg stressis. Lisaks ladestub lihasse veel palju mürkaineid barbaarsete tapmismeetodite käigus tekkiva surmahirmu tõttu.

Seega, see liha mida meie poelettidelt osta saab on tegelikult otsast lõpuni mürkainetest pungil. Lisandub veel eetiline aspekt - miks me peame elusolendeid tapma kui me saame tegelikult kõik enda organismile vajalikud ained taimsest toidust kätte.

Kõik valikud, mis me enda igapäevaelus teeme on suhteliselt jäigalt harjumustest sõltuvad. Need ei muutu aga senikaua kuni me teadvustame enda teguviisi ebapraktilisust, ebaökoloogilisust, ebaeetilisust või neid kolme korraga. Ma arvan, et kui Sa Maar kõigi nende aspektide peale suure lahmimise kõrval pisut mõelda suudad, siis hakkad pikapeale taimetoitluse tugevaid eeliseid isegi nägema.
reedel, 22. aprillil 05., kell 14:29
Nele
Kui rääkida tervislikust toitumisest, siis kas te teate, et eelmise sajandi alguses oli toorsalati maaletoojaks ja populariseejaks Eestis Naiskodukaitse.
pühap., 24. aprillil 05., kell 12:05
No taimed võivad ka mürke, näiteks pestitsiide otsast lõpuni täis olla. Tänapäeval ei või kunagi päris täpselt kindel olla - kui just ise aed- ja puuvilju ei kasvata või ökosahvri gurmaanide käest ei osta.

Tegin just köögis endale taheda hommikusöögi. Mulle maitseb väga mahlane sink ja searulaad. Lõikasin neid kohe paksude viilakatena ja sõin kõigi taimetoitlaste meelehärmiks ilma mingi salatita. Isegi ilma leivaviilakata. Ma arvan, et pestitsiidist läbiimbunud salat rikub singi maitse täielikult ära. Mõtlesin hea isuga sinki järades isegi, et võibolla peaks segatoidu söömise lõpetama ja täielikult lihatoidule üle minema.

Ja veel - kõige tähtsam on, et ma ei mõtlegi elus olemise ja aktiivselt energiaringluses osalemise pärast kübetki süütunnet tunda.
esmasp., 25. aprillil 05., kell 14:48
njah, mina olen ka pigem taimetoitlane. ja nii kahju kui mul seda tunnistada on, mitte mingil südamlikkusest tuleneval põhjusel, vaid siiski puhtalt enesetundest lähtuvalt. nimelt on minu lemmiksöökides keedetud kapsas, võis praetud kaalikas, ühepajatoit, kuumad kartulid sibula ja hapukoorega. ja kahtlemata toorsalat, mis vitamiinidest pungil (tänud Naiskodukaitse kunagistele tegijatele naistele siinkohal!).

Lihtsalt maitseb ja kõik. Viinerid ja vorstid tunduvad igal tavaliselt päeval kohutavad rasvapallid ja mõttetud jahuhunnikud. mis ei tähenda, et kord kuus mind kohutav lihahimu ei taba ja ma vaestele notsudele ja vissidele mõtlemata hunniku taist liha sisse ei keera.
Nii et enesetunde küsimus on see kokkuvõttes. organism ütleb, mida ta parasjagu vajab ja sinu ülesanne hea peremehena on kuulata ja vastavalt toimida.
reedel, 29. aprillil 05., kell 20:02
Nele
Jep, mina pooldan ka seda, et süüa tuleb seda, mida organism nõuab ja mille järgi hetkel isu on. Ma võin pool aastat mitte ühtki liha toodet süüa ja siis järsku tunnen, et vot nüüd tahan kotletti ja homme tahan kanakoiba jne. Ja siis ma sööngi kasvõi iga päev liha, sest mul on selle isu.
Ma olen muidu loomasõber ja puha, aga päris taimtoidule ka üle minna ei tahaks, sest vahel on ikka hirmus mõnus mingit lihaollust manustada:)
neljap., 16. veebr. 06., kell 21:40
Ma olen eluaeg taimetoitlane olnud,lihtsalt mu organism ja ma ise ei suuda liha vastu võtta.Ma ei leia head põhjust,miks lihasööjad peaksid hakkama taimetoitlasteks:nad ja nende kehad ei suudaks eriti hästi taimedega harjuda,sest liha on neil juba loomuses.
Liha on inimeste seas seinikaua,kuni on inimesi.
neljap., 24. augustil 06., kell 13:29
Sulev
Olen põhiliselt taimesööja. Juba umbes kakskümmend aastat. Aga ma pole väga järjekindel. Ma üldiselt ei taha süüa enese sarnaseid olendeid. No me ei söö ju näiteks teisi inimesi, ega ka koeri-kasse ega hobuseid. Nende söömine tundub enamusele meie maailmajao inimestest vastuvõetamatu. Minule ka. Aga minu jaoks pole vastuvõetamatu mitte ainult inim-, koera- jm kultuuriliselt väljakujunenud mittesöödavate olendite söömine, vaid üldse imetajate loomade söömine. Niisiis on minuga nii läind, et ma hea meelega ei söö imetajaid loomi: sigu, lambaid, lehmi ja muid selliseid, mida meil harilikult ikka isukalt süüakse. Ma ei taha neid süüa täpselt samuti nagu teised ei taha süüa koeri. Ma ei taha ka linde süüa. Kuid ma söön siiski mune ja kalu. Ja piima ja mett. Aga ma pole väga põhimõttekindel ka ses mõttes, et kui ikka muud sööki ei pakuta, kui sealihasuppi, siis nälga kannatama või kuiva leiba järama ma ei hakka. Olen meie piirkonna "karmi elu" sunnil õppind üsna hea isuga ka sellist sööki sööma, mida ma tavaliselt ei puutu. Nii et kui ikka tõesti midagi muud ei ole, siis võin küll süüa, mida iganes pakutakse, isegi kui see on sea- või koeraliha. Lihasöömise juures häirib mind mitu asja. Esiteks füüsiline ebamugavus: mul on kitsad hambavahed ja lihakiud jäävad vastikult hammaste vahele kinni ja neid on vahel päris aeganõudev, raske ja vastik, isegi valus sealt välja urgitseda. Taimetoitudega juhtub taolist asja palju vähem. Teiseks, ja tegelikult põhiliseks põhjuseks on aga ikkagi see, et loomi peetakse nagu koonduslaagrites, neid kasvatatakse tööstuslikult nagu lihamassi ja tapetakse ilma, et keegi nende pärast nutaks. Selline käitumine meile bioloogiliselt lähedaste olenditega on mulle vastuvõtmatu. Ma ei tahaks meeleldi selles osaleda. Ma ei tahaks, et minu söögilaua täitmiseks midagi sellist toimuks. Seepärast söön pigem taimetoitu, kui seda vähegi pakutakse ja ka mune ja kalu proovin tarbida vähem. Kui vanasti maal siga, lammas, lehm või vasikas tapeti, siis juhtus tihti, et lapsed ja perenaine kallist elajat taga nutsid, mehed võtsid süütunde leevendamiseks viina. Loomad olid ikkagi rohkemal või vähemal määral pereliikmed. Neist oli kahju. Tapatöö halvast mõjust vabanemiseks olid ka omad rituaalid. Selle kõige pärast oli meie maa traditsiooniline lihasöömine hoopis teine asi kui tänapäevane külm ja kahjutundeta koonduslaagrites meile lähedastest tunnetega elusolendeist tapalihamassi kasvatamise süsteem. Mina ei söö heameelega kumbagi sorti tapatöö vilju, kuid selle esimese, loomulikuma, tundlikuma ja looduslähedasema süsteemi võiksin tingimisi heaks kiita, kaasaegset loomade tööstuslikku massimõrva aga mitte kuidagi. Lõpuks veel niipalju, et ma pole taimesöömise tõttu küll mingi verevaene äbarik. Kõhn olen olnud kogu aeg, ka varases nooruses, siis kui veel väga palju liha sõin. Ma olen küll kerge kondiga ja kõhn, kuid väga tugev ja sitke sell. Ja mulle ei meeldi muide üldse lahjad söögid. Ikka mõnusad rasvased taimetoidud: rohkes võis või õlis küpsetatud ja hästi vürtsitatud kõiksugused taimsed asjad, mida aga maailmas leida on - mmmm :)
kolmap., 1. nov. 06., kell 15:53
ella
Liha söömine on kahjulik ökosüsteemile. Kuna rahvastik kasvab, siis süüakse liha maailmas järjest enam. Et nõudlust rahuldada, kasvatatakse rohkem loomi. Loomade toitmiseks, jootmiseks ja ülalpidamiseks kulub aga vett, elektrit ja muid ressursse. Mida rohkem liha (s.t. toitu), seda enam elu- ja sigimisvõimelisi inimesi. Loogiline lõpp sellisele asjade käigule on, et meil tuleb valida, kes meie pinnale ära mahtuma peavad - kas meie toit või meie ise, sest maakera võimalused ei ole lõputud.
kolmap., 1. nov. 06., kell 18:12
Juhtusin nägema ühte Rakvere lihakombinaadi reklaami, mis näitas väga näitlikustavalt haledal moel, et lihasöömiseks tuleb sigu pussitada. Siga, kes laulab härdal häälel: "Las jääda nii kuis oli, las jääda nii kuis on. Las jääda saladuseks, et Sind ma armastan.," tuletab kõigile väga sirgjooneliselt vaimusilma manatud assotsiatsioonide abil meelde, et sööme ju elavaid ja mõtlevaid olendeid, kellel on ehk ka oma rikas tundemaailm... Selle meeldetuletamine on minu arvates väga õilis tegu. Samas on pisut naljakas, et sedalaadi sõnumiga tuli välja ise sigade tapmise ja tükeldamisega tegelev ettevõte. Ma ei ole küll väga kindel, et just lihasöömise pahupoole näitlikustamine paneb inimesi rohkem liha sööma ja RLK tooteid ostma.

Tegelikult on võimalik hoopis vastupidine — sööjad saavad aru, et loomade tapmine on barbaarne ja alatu tegu, ning otsustavad, et ei soovi selliste toidutootjate toodangut osta ja tarbida. Hakkavad liha asemel hoopis idandatud teri ja muud sellelaadset taimetoitu sööma.
esmasp., 13. nov. 06., kell 18:19
Küll Sa Edmund oled sellest söömise-asjast ikka õieti aru saanud. Siiski, ei maksa tõde poolikuks jätta — ka idandatud terad on mõnes mõttes elus. Mõtle, kui Sa neid ära ei sööks, siis võrsuksid need ju suurteks taimedeks ja elaksid segamatult enda elu. Võibolla isegi rikast tundeelu.

Valasin täna enda riisiroa peale ohtralt soojaubadest pressitud ja kääritatud soojakastet. Et tegemist oli tumeda kastmega, siis nägi see välja täpselt, nagu oleksid Guadung Foodstuff'is töötavad hiinlased selle valmistamiseks kellegi verd valanud. Mitte nii väga kirjanduslikus mõttes lõpetasid nad ju väikeste süütute soojaubade eluküünla, pressides neist elajalikult viimsed kui elumahlad välja.

Tegelikult peaksid Sa Edmund ka taimede söömisest loobuma, sest ka need on elusad. Tuletan Sulle Su enda sõnu meelde, tõsi küll pisut parafraseeritult: "Taimede tapmine on igal juhul väga barbaarne tegu, olgu selle põhjenduseks siis mis iganes, nende ... söömise eesmärk pole sugugi õilsam kui miskid teised motiivid . Ma arvan, et taimesööjad ei mõtle lihtsalt enda igapäevaste mälumisliigutuste vahele sellest, et kord oli nende lõuapärade vahel hekseldatav taim kunagi elav olevus kõigi enda unistuste ja tunnetega. Lihtsalt söövad, ilma mõtlemata." Mulle tundub, et oleme selle vaidlusega enam-vähem algusesse tagasi jõudnud. Selles mõttes, et igasugune söömine oleks justkui looduse vastu toime pandav kuritegu. Sõna otseses mõttes sööd ja tunned iga suutäie peale suurt süükoormat rõhumas. Tjahh, selline see õhtumaine süümoraal juba kord on.

neljap., 4. jaan. 07., kell 12:00
meie sööme liha ja toorelt, ega me mingid jänesed pole krdi affid sööge banaane edasi meile jääbki rohkem liha
teisip., 3. juulil 07., kell 12:45
tari
minul pole küll ka inimliha vastu midagi, kui muud võimalust pole sobiks seegi.
pühap., 18. nov. 07., kell 18:53
Malle
Mina söön liha küllaltki harva. Mõtlen ka, kas tasub seda üldse suust sisse ajadagi. Siinkohal ei mõtle ma loomakeste toreda elu peale aasal või stressist, mis nende lihasse tekib kui neid tapetakse. Minu organism näiteks ei suuda liha hästi seedida. Kui ma selle avastasin ja nö mõneks ajaks maha jätsin oli vahet tunda küll, palju elujõulisem ja rõõmsam tunne valdas mind pärast seda. Taimetoitlane ma pole ja liha söön vahel kui tahan aga mitte palju. Peale selle armastan tohutult kala ja kana. Minu arvates näiteks eestlased söövad liiga palju liha, arvate küll, et jõle raud ja mis sealt tuleb aga siis te ei saagi aru, mis õllekõhud teil ees on ja kust need kll tulid. Valetoitumine + kolestorool..liha on rasva täis.

Teine variant seedimise parandamiseks on trenn, see aitab, aga mitte piisavalt. Mina usun ikka, et kui su keha ütleb, et tahan liha siis söögi aga kui ei ütle, siis ei söö ka sellepärast et emme ütleb, et liha peab sööma. Kas tema tõesti teab mida sinu organism vajab? MIna ei saa sinna mitte midagi parata, et ei saa süüa kõike puhtalt oma kõhu pärast. Ma lihtsat ei taha vaevleda nendes lõpututes kõhuvaludes, tunda nagu mul oleks kivi kõhus, gaasid ja massiivne tuju ja energialangus, mis sellega kaasneb.
Ma ei mõista, miks inimesed on kurjad taimetoitlaste peale, kui nad on terved siis miks te neid torgite ? Igaüks otsustagu ikka ise, mismoodi elab ja mida tema enda toiduks valib.


Arvamusrubriik
Andres: Riidest kottide disainid, Riidest kott peab kilekotist keskmiselt 300 korda kauem vastu, lisaks.. [425] Sisupuu sitemap
Iga Roju: Itaalia põgenikelembuse juured, Tegelikult on illegaalsete sisserändajate vastuvõtt ja ülevalp.. (2) [16073]
Eeno Riks: Maailma spämmisõbralikum riik?, Uus e-residentsuse idee kogub tuure ja lööb laineid. Uudne ja.. [3715]
ivar: Toidu kasutamine, Oleme harjunud, et ettevõtete imago ja brändid tehakse tihtipeale ümberteiste vä.. [5805]
ivar: Baltikumi ja Skandinaavia koostöö, Sattusin täna lugema huvitavat artiklit sellel teemal, kuidas S.. [4458]
raido: On siis kinnisvarabuum või ei ole?, Üldiselt tundus, et ootamas on stagnatsioon sarnaselt Eu.. [3716]
raido: Filmimaailma ja online pokker, Mitmed online pokkeri kõneisikud on mures, et antud film võib jätt.. [4180]
rait: Sathyagraha 2.0 versus Tallinna "tasuta" ühissõit 1.0, 2013 01 20 paiku tõmmati tasuta ühissõit ni.. (1) [21460]
ericita: Jõulud., Tuli mõte kodus midagi muuta,lisada ehk mõni väike sisustus element-no mis siis muud k.. [5535]
hiireke01: Mõttetera, Tihti tundub,et elu üle järele mõeldes meenub ainult halb.....Kuigi head on olnud.. (5) [25002]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Kristo: Harjutused hantlitega, Järjest rohkem koguvad populaarsust lühikesed ning kiired treeningud. Kun.. [7] Hea kodulehe valmistamine
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [104] Korraliku kodulehe tegemine
Kristo: .. [133] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Esmaspäev, 18. jaan. 2021., kell 00:54 - parim aeg päevast
või tee uus
(16) [40339] Arvamusrubriik
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0385s