Muuseumi läbi viidud hansameisterduste ja — Tartus tehakse kokkuvõtteid Hansapilt 2006 konkursile laekunud tööd

võistlusele laekus mõne kuu jooksul kokku Eesti Rahva Muuseumi poolt läbi viidud hansameisterduste ja — joonistuste võistlusele laekus mõne kuu jooksul kokku 65 tööd. Konkursi võitjad kuulutatakse välja 11. juulil, keskaegseid väärikaid tunniskir Tartus tehakse kokkuvõtteid Hansapilt 2006 konkursile laekunud tööd Eesti Rahva Muuseumi poolt läbi viidud hansameisterduste ja — joonistuste võistlusele laekus mõne kuu jooksul kokku 65 tööd. Konkursi võitjad kuulutatakse välja 11. juulil, keskaegseid väärikaid tunniskirju jagatakse parimaile eksootiliste hansapäevade raames 16. juulil, kell 13.00 Pealaval. Kõige

Tartus tehakse kokkuvõtteid Hansapilt 2006 konkursile laekunud tööd Katrin Mesilane neljapäeval, 6. juulil 2006., kell 14:00:44 Alates 5. juulist saab Tartus, Eesti Rahva Muuseumis vaadata näitust "Hansapilt 2006", kus on välja pandud Tartu eksootilistele hansapäevadele pühendatud joonistus- ja meisterdamisvõistlusele laekunud keskaja- ning eksootikateemalisi töid. Need, kes konkursile pilti saata ei jõudnud, saavad seda teha mõnes Hansapäevade töötoas Eesti Rahva Muuseumi poolt läbi viidud hansameisterduste ja — joonistuste võistlusele laekus mõne kuu jooksul kokku 65 tööd. Konkursi võitjad kuulutatakse välja 11. juulil, keskaegseid väärikaid tunniskirju jagatakse parimaile eksootiliste hansapäevade raames 16. juulil, kell 13.00 Pealaval. Kõige nooremad joonistajad on 5 aastased lapsed lasteaiast Krõll, kõige vanem 46 aastane. Lisaks keskaegsetele linnasiluettidele, hansalaevadele ja inimestele oli palju ka eksootika-teemalisi töid. Esindatud on lasteaed Krõll, Tartu Kesklinna Kool, Parksepa Keskkool, Tartu Annelinna Gümnaasium, Juhan Liivi nim. Alatskivi Keskkool, Tartu Puškini Gümnaasium, Suure-Jaani Gümnaasium, Konguta Kool ja Tartu Raatuse Gümnaasium. Kõige rohkem hansapilte saatis Tartu Annelinna Gümnaasium. Saabunud konkursitöödega on võimalik tutvuda Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas kuni 10. juulini. Kuni augustikuu lõpuni eksponeeritakse võistlustöid Tartu Püssirohukeldris ning alates septembrist Tartu E-kaubamajas. Võistluse korraldust toetavad Tartu Linnavalitsus ja E-kaubamaja. Püssirohukelder paneb või

Tartus tehakse kokkuvõtteid Hansapilt 2006 konkursile laekunud tööd

Katrin Mesilane neljapäeval, 6. juulil 2006., kell 14:00:44
Alates 5. juulist saab Tartus, Eesti Rahva Muuseumis vaadata näitust "Hansapilt 2006", kus on välja pandud Tartu eksootilistele hansapäevadele pühendatud joonistus- ja meisterdamisvõistlusele laekunud keskaja- ning eksootikateemalisi töid.

Need, kes konkursile pilti saata ei jõudnud, saavad seda teha mõnes Hansapäevade töötoas
Eesti Rahva Muuseumi poolt läbi viidud hansameisterduste ja — joonistuste võistlusele laekus mõne kuu jooksul kokku 65 tööd.

Konkursi võitjad kuulutatakse välja 11. juulil, keskaegseid väärikaid tunniskirju jagatakse parimaile eksootiliste hansapäevade raames 16. juulil, kell 13.00 Pealaval.

Kõige nooremad joonistajad on 5 aastased lapsed lasteaiast Krõll, kõige vanem 46 aastane. Lisaks keskaegsetele linnasiluettidele, hansalaevadele ja inimestele oli palju ka eksootika-teemalisi töid.

Esindatud on lasteaed Krõll, Tartu Kesklinna Kool, Parksepa Keskkool, Tartu Annelinna Gümnaasium, Juhan Liivi nim. Alatskivi Keskkool, Tartu Puškini Gümnaasium, Suure-Jaani Gümnaasium, Konguta Kool ja Tartu Raatuse Gümnaasium. Kõige rohkem hansapilte saatis Tartu Annelinna Gümnaasium.

Saabunud konkursitöödega on võimalik tutvuda Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas kuni 10. juulini. Kuni augustikuu lõpuni eksponeeritakse võistlustöid Tartu Püssirohukeldris ning alates septembrist Tartu E-kaubamajas. Võistluse korraldust toetavad Tartu Linnavalitsus ja E-kaubamaja. Püssirohukelder paneb võitjatele välja toeka hansasöögi.

Konkurss Hansapilt toimub kuuendat aastat ning on üle-eestiline joonistus- ja meisterdamisvõistlus, mis on pühendatud Tartu hansapäevadele ja hansaliikumisele. Eelnevatel aastatel on võistlusel osalenud nii lasteaiad, koolid, huviklubid kui ka üksikisikud ja pered. Hansapilte on saadetud üle Eesti — kõige enam Saaremaalt, Paidest, Ida-Virumaalt, Tallinnast ja Tartust. 2005. aastal võitis Kairi Rohtla pildiga "Tants läbi sajandite" ja 2004 aasta esimese koha sai Tartust pärit Annika Nilson töö eest "Keskaegne Tartu" .


Lisainformatsioon:

Terje Puistaja
Tartu eksootiliste hansapäevade programmijuht
7 350 428
terjepuistaja@hot.ee

Marietta Aardam
Tartu eksootiliste hansapäevade Maalinna ülem
5 656 9425
marietta@erm.ee

Katrin Mesilane
Tartu eksootiliste hansapäevade meediajuht
51 69139
katrin@konverentsikeskus.ee


Muuseumi läbi viidud hansameisterduste ja — Tartus tehakse kokkuvõtteid Hansapilt 2006 konkursile laekunud tööd
Samast žanrist
Eelmine Järgmine
Samalt autorilt


Kultuuriuudised
Iti Teder: Veljo Tormise Virtuaalkeskuse kujunduskonkurss, Käesoleval aastal tähistavad kogu maailma koo.. [1516] Sisupuu sitemap
Marko Kaldur: Algas Teeliste Kirikute uus hooaeg, "Teeliste kirikud" eesmärk on tutvustada nii.. [3175]
tteater: "Sõnadeta mäng" - T-TEATER, Kõrb. Pimestav valgus.Inimene paiskub lavale. Ta kukub, tõuseb, puh.. [4460]
Kaire Papp: Oktoobris toimub esmakordselt uus festival ÜLE HELI, Esimesel aastal on festivali teemaks.. [4231]
Raske Raud: Tuunitud, mehiste masinate show, Juulikuus saab Tallinna lauluväljakul näitusel Baltic Truck.. [5043]
Maale elama: Maal on avarust ja mulda, Kindlasti tead, et maal on palju tühjalt seisvaid talusid, mis oo.. (2) [33526]
Tall Ships Races: Saaremaad väisanud suursugune purjelaevastik peatub nädalalõpul Riia, „Tall Ship.. [4162]
Piia: Linna Pea Rock 2012, Sellel aastal juba neljateistkümnendat korda toimuv Linna Pea Rock toob laval.. (2) [17174]
Monika Lell: Tudengite Talvepäevad 2012, Tudengite Talvepäevad on 14. korda Pärnus toimuv pidu ja möll,.. [5050]
Eleny: Vesiroosivisioon 2012, Visioon hakkab rokkima laupäeval, 25. Veebruaril kell 18.00. PILET 2 &euro.. [4550]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Kristo: Harjutused hantlitega, Järjest rohkem koguvad populaarsust lühikesed ning kiired treeningud. Kun.. [37] Hea kodulehe valmistamine
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [132] Korraliku kodulehe tegemine
Kristo: .. [164] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Reede, 22. jaan. 2021., kell 11:28 - parim aeg päevast
või tee uus
[3368] Kultuuriuudis
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0326s