Hästi sõnamänge hariduse ja harituse erinevuste Teadmised ei tähenda innovatsiooni kaks täiesti erinevat asja. Tõenäoliselt

polemiseerimiseks. Kõige tavalisemad postulaadid on, et Käibel on hästi palju sõnamänge hariduse ja harituse erinevuste üle polemiseerimiseks. Kõige tavalisemad postulaadid on, et need on kaks täiesti erinevat asja. Tõenäoliselt ei tohiks esimene komponent - hariduse mõi Teadmised ei tähenda innovatsiooni Käibel on hästi palju sõnamänge hariduse ja harituse erinevuste üle polemiseerimiseks. Kõige tavalisemad postulaadid on, et need on kaks täiesti erinevat asja. Tõenäoliselt ei tohiks esimene komponent - hariduse mõiste eriti vastakaid kujutelmi tekitada. Sootuks teine lugu on aga haritusega. Seda mõistetakse

Teadmised ei tähenda innovatsiooni Toomas Tõeleid reedel, 18. juunil 2004., kell 19:14:24 Viimasel ajal on palju räägitud teadmistepõhise majanduse fööniksilaadsest tõusust. Käibele on lastud särav illusioon sellest, kuidas haridusele suuremate rahaeraldiste kaudu saame investeeringud mustmiljonkordselt tagasi ja võime juba paari aasta pärast kullameres supelda. Käibel on hästi palju sõnamänge hariduse ja harituse erinevuste üle polemiseerimiseks. Kõige tavalisemad postulaadid on, et need on kaks täiesti erinevat asja. Tõenäoliselt ei tohiks esimene komponent - hariduse mõiste eriti vastakaid kujutelmi tekitada. Sootuks teine lugu on aga haritusega. Seda mõistetakse umbes samamoodi sajal erineval moel kui näiteks ütlust "tal on hea süda." Kõige tavalisemalt tuleb nende kahe võrdlusest välja, et harituse näol ei ole tegemist mitte formaalsete, vaid sisuliste teadmistega. Tõenäoliselt nõustuvad paljud lugejad, et sellised arhetüübid nagu rullnokk, jõmm, Kaval Ants või mõni muu ühiselu reegleid äärmise loomingulisusega võttev tegelane ei saa olla eriti haritud. Seda isegi siis kui neil on näiteks bakalaureusediplom tagataskust ette näidata. Jajahh, kuidas nad küll selle said? Kas inimesed kes ei käitu ega mõtle täpselt nagu meie saavad ikka olla haritud? Peida enda rassisimi kuidas tahad - kui nad ikka ei mõtle nagu meie ei saa nad ikka kuidagi eriti haritud olla. Haritus hõlmab seega siis üsna ideoloogilist "meie teadmisi jagavat" tähendusvälja. Hariduse funktsioonide üle arutlemine ei ole selle kirjatüki peamiseks tuumaks. Küll aga tasub m

Teadmised ei tähenda innovatsiooni

Toomas Tõeleid reedel, 18. juunil 2004., kell 19:14:24
Viimasel ajal on palju räägitud teadmistepõhise majanduse fööniksilaadsest tõusust. Käibele on lastud särav illusioon sellest, kuidas haridusele suuremate rahaeraldiste kaudu saame investeeringud mustmiljonkordselt tagasi ja võime juba paari aasta pärast kullameres supelda.

Käibel on hästi palju sõnamänge hariduse ja harituse erinevuste üle polemiseerimiseks. Kõige tavalisemad postulaadid on, et need on kaks täiesti erinevat asja. Tõenäoliselt ei tohiks esimene komponent - hariduse mõiste eriti vastakaid kujutelmi tekitada.

Sootuks teine lugu on aga haritusega. Seda mõistetakse umbes samamoodi sajal erineval moel kui näiteks ütlust "tal on hea süda." Kõige tavalisemalt tuleb nende kahe võrdlusest välja, et harituse näol ei ole tegemist mitte formaalsete, vaid sisuliste teadmistega.

Tõenäoliselt nõustuvad paljud lugejad, et sellised arhetüübid nagu rullnokk, jõmm, Kaval Ants või mõni muu ühiselu reegleid äärmise loomingulisusega võttev tegelane ei saa olla eriti haritud. Seda isegi siis kui neil on näiteks bakalaureusediplom tagataskust ette näidata. Jajahh, kuidas nad küll selle said?

Kas inimesed kes ei käitu ega mõtle täpselt nagu meie saavad ikka olla haritud? Peida enda rassisimi kuidas tahad - kui nad ikka ei mõtle nagu meie ei saa nad ikka kuidagi eriti haritud olla. Haritus hõlmab seega siis üsna ideoloogilist "meie teadmisi jagavat" tähendusvälja.

Hariduse funktsioonide üle arutlemine ei ole selle kirjatüki peamiseks tuumaks. Küll aga tasub mainida, et haridusinstitutsioonid on noortele peamiseks sotsiaalsete väärtuste õppimise kohaks. Ühiste sotsiaalsete väärtuste jagamine tekitab aga samal ajal nähtamatuid niite, mis pärsivad nende samade väärtuste vastu üles astumist.

Tegelikkuses on haridusasutused üsna konservatiivsed paigad. Vaadelge või neis töötavaid õpetajaid ja õppejõude. Elust võõrdunud, kuiva kanoonilist raamatutarkust õpetavad mentorid külvavad suurel hulgal konformismi. Stabiilsetel aegadel on see ju ühiskonna kooshoidmiseks väga "kasutuskõlblik" liim, kuidas aga muutuvas ajas?

Naastes kirjutise põhiteema juurde, siis paraku ei pruugi pelgast raamatutarkusest suuremat innovatsioonimootorit tulla. Leiutamine sisaldab endas siiski asjade teisiti, uut moodi tegemist. Konservatiivseid klassikuid kummardades on aga väga raske imekspandavate hiigelleiutisteni jõuda.

Alustades praegusel hetkel maailmamajanduses "nõutavate" ja "kuumade" alade arendamist, jääme paraku samamoodi järellohisejateks kui 1999/2000 aastal tehnoloogiaturul laineid löönud ideid jäljendades. Ehk on aeg leida päris oma nish, mille arendamine ei oleks pelgalt suurte ja edukate teadusriikide sabas sörkimine, vaid järjepidev enda rahvuslike teaduste toetamine? Küll siis jõuab innovatiivne õnn ka meie õuele. Hästi sõnamänge hariduse ja harituse erinevuste Teadmised ei tähenda innovatsiooni kaks täiesti erinevat asja. Tõenäoliselt
Samast žanrist
Eelmine Järgmine
Samalt autorilt


Arvamusrubriik
Andres: Riidest kottide disainid, Riidest kott peab kilekotist keskmiselt 300 korda kauem vastu, lisaks.. [413] Sisupuu sitemap
Iga Roju: Itaalia põgenikelembuse juured, Tegelikult on illegaalsete sisserändajate vastuvõtt ja ülevalp.. (2) [16057]
Eeno Riks: Maailma spämmisõbralikum riik?, Uus e-residentsuse idee kogub tuure ja lööb laineid. Uudne ja.. [3707]
ivar: Toidu kasutamine, Oleme harjunud, et ettevõtete imago ja brändid tehakse tihtipeale ümberteiste vä.. [5802]
ivar: Baltikumi ja Skandinaavia koostöö, Sattusin täna lugema huvitavat artiklit sellel teemal, kuidas S.. [4456]
raido: On siis kinnisvarabuum või ei ole?, Üldiselt tundus, et ootamas on stagnatsioon sarnaselt Eu.. [3713]
raido: Filmimaailma ja online pokker, Mitmed online pokkeri kõneisikud on mures, et antud film võib jätt.. [4175]
rait: Sathyagraha 2.0 versus Tallinna "tasuta" ühissõit 1.0, 2013 01 20 paiku tõmmati tasuta ühissõit ni.. (1) [21382]
ericita: Jõulud., Tuli mõte kodus midagi muuta,lisada ehk mõni väike sisustus element-no mis siis muud k.. [5531]
hiireke01: Mõttetera, Tihti tundub,et elu üle järele mõeldes meenub ainult halb.....Kuigi head on olnud.. (5) [24974]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [96] Hea kodulehe valmistamine
Kristo: .. [125] Korraliku kodulehe tegemine
Erki: .. [107] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Laupäev, 16. jaan. 2021., kell 02:33 - parim aeg päevast
või tee uus
[3394] Arvamusrubriik
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0316s