Uuele Lk 3:1-6 Tee läbi ajaloo kõrbe kui Pontius Pilaatus

1Keiser Tibeeriuse valitsemise Läbi kõrbe uuele elule Lk 3:1-6 1Keiser Tibeeriuse valitsemise viieteistkümnendal aastal, kui Pontius Pilaatus oli Judea maavalitseja ja Heroodes Galilea nelivürst, tema vend Filippus aga Iturea ja Trahhoni Tee läbi ajaloo kõrbe Läbi kõrbe uuele elule Lk 3:1-6 1Keiser Tibeeriuse valitsemise viieteistkümnendal aastal, kui Pontius Pilaatus oli Judea maavalitseja ja Heroodes Galilea nelivürst, tema vend Filippus aga Iturea ja Trahhoniitisemaa nelivürst ja Lüsaanias Abileene nelivürst, 2kui Hannas ja Kaifas olid ülempreestrid, sai

Tee läbi ajaloo kõrbe Safnat pühapäeval, 10. dets. 2006., kell 22:40:08 Ajalugu, ka meie oma, on vaid kuliss palju sügavamale ja tõelisemale loole. See algab kõrbes ja lõppeb elu õitsvas aias. Läbi kõrbe uuele elule Lk 3:1-6 1Keiser Tibeeriuse valitsemise viieteistkümnendal aastal, kui Pontius Pilaatus oli Judea maavalitseja ja Heroodes Galilea nelivürst, tema vend Filippus aga Iturea ja Trahhoniitisemaa nelivürst ja Lüsaanias Abileene nelivürst, 2kui Hannas ja Kaifas olid ülempreestrid, sai Jumala sõna Sakariase poja Johannese kätte kõrbes. 3Ta käis läbi kogu Jordani ümberkaudse maa ja kuulutas meeleparandusristimist pattude andeksandmiseks, 4nagu on kirjutatud prohvet Jesaja sõnade raamatusse: "Hüüdja hääl on kõrbes: Valmistage Issandale tee, tehke tasaseks tema teerajad! 5Kõik kuristikud täidetagu ning kõik mäed ja kingud tasandatagu, ja kõverikud saagu sirgeks, ja mis konarlik, siledaks teeks, 6siis saavad kõik inimesed näha Jumala päästet!" Suurejooneline kuliss Luukas alustab antiiksete prominentide reaga. Aga kas meist keegi üldse veel mäletab, millal elasid keiser Tibeerius, Pontius Pilaatus, Heroodes ja tema vend Filippus ning Lüsaanias? Ei. Mõnda nendest nimedest me pole isegi kunagi kuulnud. Vastus on: siis kui Johannes Sakariase poeg läks kõrbe ja hakkas kõikjal meeleparandusristimist pattude andeksandmiseks kuulutama. Me võime panna i-le täpi peale ja küsida: "Kas te teate, mis sündis ülempreestrite Hannase ja Kaifase ajal?" Samuti mitte? Väga lihtne: Sakariase poeg Johann

Tee läbi ajaloo kõrbe

Safnat pühapäeval, 10. dets. 2006., kell 22:40:08
Ajalugu, ka meie oma, on vaid kuliss palju sügavamale ja tõelisemale loole. See algab kõrbes ja lõppeb elu õitsvas aias.

Läbi kõrbe uuele elule
Lk 3:1-6

1Keiser Tibeeriuse valitsemise viieteistkümnendal aastal, kui
Pontius Pilaatus oli Judea maavalitseja ja Heroodes Galilea nelivürst, tema vend Filippus aga Iturea ja Trahhoniitisemaa nelivürst ja Lüsaanias Abileene nelivürst,
2kui Hannas ja Kaifas olid ülempreestrid, sai Jumala sõna
Sakariase poja Johannese kätte kõrbes.
3Ta käis läbi kogu Jordani ümberkaudse maa ja kuulutas
meeleparandusristimist pattude andeksandmiseks,
4nagu on kirjutatud prohvet Jesaja sõnade raamatusse:

"Hüüdja hääl on kõrbes:
Valmistage Issandale tee,
tehke tasaseks tema teerajad!
5Kõik kuristikud täidetagu
ning kõik mäed ja kingud tasandatagu,
ja kõverikud saagu sirgeks,
ja mis konarlik, siledaks teeks,
6siis saavad kõik inimesed näha Jumala päästet!"

Suurejooneline kuliss

Luukas alustab antiiksete prominentide reaga.
Aga kas meist keegi üldse veel mäletab, millal elasid keiser Tibeerius, Pontius Pilaatus, Heroodes ja tema vend Filippus ning Lüsaanias? Ei.
Mõnda nendest nimedest me pole isegi kunagi kuulnud. Vastus on: siis kui Johannes Sakariase poeg läks kõrbe ja hakkas kõikjal meeleparandusristimist pattude andeksandmiseks kuulutama.
Me võime panna i-le täpi peale ja küsida: "Kas te teate, mis sündis ülempreestrite Hannase ja Kaifase ajal?" Samuti mitte? Väga lihtne: Sakariase poeg Johannes sai kõrbes Jumala sõna.

Niisiis suur ajalugu oma säravate nimede, tiitlite ja VIP’idega on evangelist Luukase jaoks üksnes vaimse ajaloo suurejooneline dekoratsioon. Luukasele nagu meilegi on oluline, mis siis on ajaloos tõeliselt suurt? Mitte keisrid, maavalitsejad, vürstid ja ülempreestrid. See võiks olla mõtteaineks parlamendivalimiste eelsel ajal.

Tõeliselt suur on see, kes on sõnumist hämmeldunud, sest see on ta kätte saanud.

Kõrb

Kõrb on eriline koht, millest on jutustatud palju imelikke lugusid.
Kõrb on paik, kus inimene kohtub kaugel argipäeva kärast iseendaga ja avastab oma elu uusi perspektiive.
Kõrb võimaldab argielu melust ja stressist distantseeruda.
Kõrb võimaldab oma kogemustega üksi jääda. Kõrbevaikuses saab oma elusündmusi kaaluda ja neist kokkuvõtteid teha. Mitte miski siin ei sega. Kuid siit pole võimalik ka niisama lihtsalt põgeneda. Kõrb on kõrb.

Me otsime teid, kuidas muutuda. Ilmselt tuleks jalgealla võtta kõrbetee.

On imelik, et kõrb, kus pole õieti ühtegi teed, aitab leida õiget tee. Miks? Sest kõrbes pole sissesõidetud teid, ummikteid ja keelumärke. Tuul puhub kust ta tahab. Rändurit ei piira miski peale janu.

Teed

Deemonitest me kaasajal enam ei räägi. Ometi ollakse hirmu, resignatsiooni, vihkamise ja eelarvamuste, kättemaksu ja kadeduse deemonite küüsis.

Need on nagu maod, mis põimuvad inimese kaela ümber, seovad jalust ja pimestavad meeled. Seestunu hävitab omaenese ja teiste elu.

Keset seda elukõrbe kostab korraga hääl: Parandage meelt! See kes seda südamesse võtab võidab depressiooni. Usaldus muutub suuremaks kui hirm.


Pääste

Luukas tunneb Jumala lugu inimestega. Ta annab sõna külalisele, kel on rikkalikult kogemusi:

"Hüüdja hääl on kõrbes:
Valmistage Issandale tee,
tehke tasaseks tema teerajad!
5Kõik kuristikud täidetagu
ning kõik mäed ja kingud tasandatagu,
ja kõverikud saagu sirgeks,
ja mis konarlik, siledaks teeks,
6siis saavad kõik inimesed näha Jumala päästet!"

Kui Jesaja seda ütles, oli Iisrael Paabeli vangipõlves. Selle maailma suured mängisid oma võimumänge. Kuid Jesaja kõneleb vabast teest, avarast teest — ja Jumala tulekust. Kõik inimesed näevad päästet, mis tuleb. Hämmastav lõpp.

Luukas teab, miks ta Jesajale sõna annab:
Sest Jumal ise pöördub! Ta ei pea enam rikutud rahva peale viha.

Jumala esimene sõna oli armastus ja Jumala viimane sõna on armastus.

Maailm terveneb: kahtlused, lõhestatus ja hirm kaovad. Ehitagem selle uue terviku autorile oma südameis "maandumisrada".

Alguses seisavad suured nimed: Tiberius, Pilaatus, Heroodes, Herodes ja Lüsaanias, Hannas ja Kaifas. Keiser, maavalitseja, vürstid ja ülempreestrid. Ometi on selle maailma suured vaid kulissiks palju suuremale loole. Loole, mis algab kõrbes ja lõppeb õitsvas elu aias.


Pärnus,
10.detsember. 2006.a.
Uuele Lk 3:1-6 Tee läbi ajaloo kõrbe kui Pontius Pilaatus
Samast žanrist
Eelmine Järgmine
Samalt autorilt


Mütoloogiad
Ed Vecin: Atlantis ärkab ellu, ATLANTIS ÄRKAB ELLU JORYN CLARK: MEIE PÄRITOLU Me istusime kolmekesi söö.. [3590] Sisupuu sitemap
Ed Vecin: Loomana taigas,   METSLOOMANA TAIGAS Sattusin Siberisse nõukogude aja lõpus. Tegelikult k.. [4112]
Ed Vecin: Äraneetu puhastumine,    Äraneetu Ma seisin kalju külge aheldatuna koopas. Mu käed.. [4916]
Ed Vecin: Cornwalli surematu, EDUARD VECIN NÜÜDISAEGNE ÕUDUSKOGUMIK Cornwalli surematu Ma istusin Cor.. (1) [16314]
Ed Vecin: Lugu,   Vaanitarid elavad Skandinaavia mägedes Põgenen kurja kasuisa eest Kogu lugu alga.. [4429]
Ed Vecin: Noria lapsed,    Noria lapsed «Ma ei tea!» vastasin pikka aega, kui mi.. [4142]
Kokk: XIII, Ma ei tea isegi enam, kuidas edasi toimida, kahjuks ei oska ka sina mulle nõu anda. Mis siis.. [5049]
Kokk: Naine - mehe kael..., .... Mees on pea, seda toetab kael (ehk siis naine) ja kokku tulebki ütlus,.. [5692]
Willu Veel: SPORDIHUUMOR Parimad palad valitakse naljaklubi leheküljele, Kord rääkis Orissaare Keskkoli.. (2) [31372]
Kiku: ELU, Elu on rõõm. Elu on pidu. Elu on armastus. Elu on tempokas. Elu on unenägu. Elu on mäng. Elu.. (1) [35219]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Kristo: Harjutused hantlitega, Järjest rohkem koguvad populaarsust lühikesed ning kiired treeningud. Kun.. [45] Hea kodulehe valmistamine
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [139] Korraliku kodulehe tegemine
Kristo: .. [173] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Pühapäev, 24. jaan. 2021., kell 02:25 - parim aeg päevast
või tee uus
[4449] Mütoloogia
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0326s