Lääneliku kuuluvates riikides kõige suuremaks sõltuvuspaheks. Tõrva hingamine on tervisele kahjulik on inimeste elule ohtlik.

suurtel kasumitel on ka varjukülg - Suitsetamine on lääneliku kultuuriareaali kuuluvates riikides kõige suuremaks sõltuvuspaheks. Tubakafirmade suurtel kasumitel on ka varjukülg - tõrva sissehingamine on inimeste elule ohtlik. Kanada vähihaiguste Tõrva hingamine on tervisele kahjulik Suitsetamine on lääneliku kultuuriareaali kuuluvates riikides kõige suuremaks sõltuvuspaheks. Tubakafirmade suurtel kasumitel on ka varjukülg - tõrva sissehingamine on inimeste elule ohtlik. Kanada vähihaiguste assotsiatsiooni andmetel on kopsuvähk tõeline tapja - 87% kopsuvähi diagnoosiga haigeid sureb viie

Tõrva hingamine on tervisele kahjulik Toomas Tõeleid teisipäeval, 18. jaan. 2005., kell 14:37:58 Autor hirmutab sõltuvusorjuses olijaid kurjalt kõrge suremusstatistikaga ja viitab, et tervis ning pikem eluiga on igaühe enda kätes. Suitsetamine on lääneliku kultuuriareaali kuuluvates riikides kõige suuremaks sõltuvuspaheks. Tubakafirmade suurtel kasumitel on ka varjukülg - tõrva sissehingamine on inimeste elule ohtlik. Kanada vähihaiguste assotsiatsiooni andmetel on kopsuvähk tõeline tapja - 87% kopsuvähi diagnoosiga haigeid sureb viie aasta jooksul. Pisut julgustavamana võiks kõlada, et sellesse tapjatõppe haigestumine või sellest pääsemine sõltub eestkätt eluviisidest - 85% kopsuvähi juhtudest on põhjustatud suitsetamisest. Kinnitust tõsiasjale, et kopsuvähki haigestumine sõltub kõige enam suitsusõltuvusest, annab ka ajalooline meditsiinistatistika. Saksamaalt pärinevad andmed viitavad, et 1852. aastal oli sakslaste kopsuvähki haigestumise risk vaid 0,3%. Saja aasta jooksul oli haigestumise risk tõusnud enam kui kaheksateist! korda ulatudes 1952. aastal 5,66%. Viimane poolsajand näitab haigestumise riski edasist tõusu. 2003. aastal oli kanadalaste kopsuvähki haigestumise risk 8,33%, mis moodustas ühtlasi ka 30% kõigist diagnoositud vähihaigustest. Tõrva sissehingamise kahjulikkuse kohta netist Eesti kohta käivat statistikat kahjuks silma ei hakanud. Loodan, et ei üldista ülemäära, kui arvan, et enamik suhtarve on Kanadas, Saksamaal või Eestis sarnased. Eesti riigieelarvesse pidi 2004. aastal laekuma 980 miljonit krooni tubakaaktsii

Tõrva hingamine on tervisele kahjulik

Toomas Tõeleid teisipäeval, 18. jaan. 2005., kell 14:37:58
Autor hirmutab sõltuvusorjuses olijaid kurjalt kõrge suremusstatistikaga ja viitab, et tervis ning pikem eluiga on igaühe enda kätes.

Suitsetamine on lääneliku kultuuriareaali kuuluvates riikides kõige suuremaks sõltuvuspaheks. Tubakafirmade suurtel kasumitel on ka varjukülg - tõrva sissehingamine on inimeste elule ohtlik.

Kanada vähihaiguste assotsiatsiooni andmetel on kopsuvähk tõeline tapja - 87% kopsuvähi diagnoosiga haigeid sureb viie aasta jooksul. Pisut julgustavamana võiks kõlada, et sellesse tapjatõppe haigestumine või sellest pääsemine sõltub eestkätt eluviisidest - 85% kopsuvähi juhtudest on põhjustatud suitsetamisest.

Kinnitust tõsiasjale, et kopsuvähki haigestumine sõltub kõige enam suitsusõltuvusest, annab ka ajalooline meditsiinistatistika. Saksamaalt pärinevad andmed viitavad, et 1852. aastal oli sakslaste kopsuvähki haigestumise risk vaid 0,3%. Saja aasta jooksul oli haigestumise risk tõusnud enam kui kaheksateist! korda ulatudes 1952. aastal 5,66%.

Viimane poolsajand näitab haigestumise riski edasist tõusu. 2003. aastal oli kanadalaste kopsuvähki haigestumise risk 8,33%, mis moodustas ühtlasi ka 30% kõigist diagnoositud vähihaigustest.

Tõrva sissehingamise kahjulikkuse kohta netist Eesti kohta käivat statistikat kahjuks silma ei hakanud. Loodan, et ei üldista ülemäära, kui arvan, et enamik suhtarve on Kanadas, Saksamaal või Eestis sarnased.

Eesti riigieelarvesse pidi 2004. aastal laekuma 980 miljonit krooni tubakaaktsiisi. Arvata on, et tervisekahjustused massilisest tõrva sissehingamisest ja nende ravimine olid tublisti kulukamad. Iseasi, kas mõttetult varajasi surmi saab üleüldse rahas mõõta. Lääneliku kuuluvates riikides kõige suuremaks sõltuvuspaheks. Tõrva hingamine on tervisele kahjulik on inimeste elule ohtlik.


Kirjatükki on kommenteeritud (4) korda — loe lähemalt
Samast žanrist
Eelmine Järgmine
Samalt autorilt


Arvamusrubriik
Andres: Riidest kottide disainid, Riidest kott peab kilekotist keskmiselt 300 korda kauem vastu, lisaks.. [416] Sisupuu sitemap
Iga Roju: Itaalia põgenikelembuse juured, Tegelikult on illegaalsete sisserändajate vastuvõtt ja ülevalp.. (2) [16061]
Eeno Riks: Maailma spämmisõbralikum riik?, Uus e-residentsuse idee kogub tuure ja lööb laineid. Uudne ja.. [3709]
ivar: Toidu kasutamine, Oleme harjunud, et ettevõtete imago ja brändid tehakse tihtipeale ümberteiste vä.. [5802]
ivar: Baltikumi ja Skandinaavia koostöö, Sattusin täna lugema huvitavat artiklit sellel teemal, kuidas S.. [4456]
raido: On siis kinnisvarabuum või ei ole?, Üldiselt tundus, et ootamas on stagnatsioon sarnaselt Eu.. [3714]
raido: Filmimaailma ja online pokker, Mitmed online pokkeri kõneisikud on mures, et antud film võib jätt.. [4175]
rait: Sathyagraha 2.0 versus Tallinna "tasuta" ühissõit 1.0, 2013 01 20 paiku tõmmati tasuta ühissõit ni.. (1) [21406]
ericita: Jõulud., Tuli mõte kodus midagi muuta,lisada ehk mõni väike sisustus element-no mis siis muud k.. [5532]
hiireke01: Mõttetera, Tihti tundub,et elu üle järele mõeldes meenub ainult halb.....Kuigi head on olnud.. (5) [24980]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Kristo: Füsioteraapia lastele, Mis see füsioteraapia üldse on? Füsioteraapia on vigastuste, erinevate h.. [99] Hea kodulehe valmistamine
Kristo: .. [128] Korraliku kodulehe tegemine
Erki: .. [110] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Laupäev, 16. jaan. 2021., kell 13:58 - parim aeg päevast
või tee uus
(4) [34477] Arvamusrubriik
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0331s