Aastalõpuaeg on kokkuvõtete tegemise aeg. Sellest mõttes, et kuidas aasta kulgenud ja mis on juhtunud. Valitakse parimaid sportlasi, heatahtlikumaid heategijaid ja muid sääraseid. Meediategelastele meeldib meenutada aasta jooksul kõige enam kõmu tekitanud lugusid.
Aastalõpuaeg on traditsiooniliselt äärmiselt uudistevaene, siis sisustatakse meediaruumi vanade uudiste ülekordamisega. Tühja täiteks korraldatakse kõige-kõige paremate sportlaste valimisi, nimetatakse aasta sõ..
kolmap., 11. jaan. 06., kell 14:41
Seda Sa kirjutasid küll paganama õieti, et "kui kõik need sada tuhat lotokaotajat kirjutaksid ... [enda elust], siis oleks pilt kokkuvõttes palju adekvaatsem kui praegu,..." Ma arvan ka, et tänapäeval on ajakirjanikest saamas mõttetud suuvoodrid, kes ei anna uudisteagentuuridest voogavale katkematule infovoole suuremat lisaväärtust.
Mis pagana lisaväärtust andsid eesti päevalehtede ajakirjanikud näiteks neile Vaikse ookeani tsunamilugudele? Hiirekliki kaugusel olevates rahvusvahelistes väljaannetes oli näiteks saadaval palju detailsemat ja palju vahetumat infot, sest suurmeediahiidudel olid oma reporterid kohapeal lugusid tegemas.
Sellest veel samm edasi olid kohalike, katastroofipiirkonnas elavate inimeste blogid, mis olid tunduvalt kõrgema kultuurikompetentsuse ja vahetuma lähenemisega kui mingid teiselt poolt maakera kohale sõitnud ajakirjanike soigumised.
Kuidas kusagil pärapõrgus elavate inimeste blogidele jälile saada? Hmm, blogsearch.google.com
blogsearch.goog...e.com abil võib juba preagu päris head lugemist leida. Mis siis veel, kui blogimine massidesse jõuab ja blogijad omavahel tihedamat koostööd tegema hakkavad! Alternatiivne ajakirjandus missugune.