palve jõud mari reedel, 9. dets. 2005., kell 19:38:54 ehk kõige ilusam altarikivi hommikul pooleunes tuli millegipärast meelde, kus olen näinud maailma kõige ilusamat altarit. altar teadupärast peaks sümboliseerima kaljut, millele kirik on rajatud, aga enamasti on see tänapäeval mingi marmorist tahukas, mis kaetud tikitud linakesega ja sillä sipuli nagu soomlane ütleb. maailma kõige ilusamat altarit nägin bornholmi saarel. olime seal mõned head aastatd tagasi rahvaülikooliga tutvumas. igati lahe kool, mida vedas tore abielupaar ja igati lahe saar. eriti ranniku maalilised väikelinnad. meile näidati kaljujooniseid ja muu hulgas tuli jutuks, et saarel asub ka trapistide ordu klooster. kooli kontorineiu elas kloostri naabruses ja seletas, et elab metsas. kohale jõudes selgus, et mets oli hoopis suhteliselt tihe ja madal võsa. kloostris elas viis munka, kes teenisid elatist raamatute köitmisega. kloostrile kuulusid ka mõned kaunikesti umbrohused põllud, mida munkade vabatahtlikud ja lõbusad sõbrad parasjagu harisid. mungaga, kes meid vastu võttis, tuli jutuks vendade eluviis, raha ja palve jõud. ta kurtis, kui raske on kloostrivendadel pidada vaesuse tõotust. vennad palvetasid päevas mitu korda. neil oli tõsiseid raskusi kasina eluviisi säilitamisel, sest klooster kippus kiiresti rikastuma. neil tuli ka ära öelda piiskopile, kes pakkus neile uut autot. ühesõnaga, nad palusid ja neile anti rohkemgi, kui neil hädapärast vaja läks. päikeseloojangu aegsele missale võisime kaasa minna. missa toimus kloostri kirikus, mis oli tibatilluke lubjatud võlvidega kamber ja selle
palve jõud
mari reedel, 9. dets. 2005., kell 19:38:54
ehk kõige ilusam altarikivi
hommikul pooleunes tuli millegipärast meelde, kus olen näinud maailma kõige ilusamat altarit. altar teadupärast peaks sümboliseerima kaljut, millele kirik on rajatud, aga enamasti on see tänapäeval mingi marmorist tahukas, mis kaetud tikitud linakesega ja sillä sipuli nagu soomlane ütleb.
maailma kõige ilusamat altarit nägin bornholmi saarel. olime seal mõned head aastatd tagasi rahvaülikooliga tutvumas. igati lahe kool, mida vedas tore abielupaar ja igati lahe saar. eriti ranniku maalilised väikelinnad. meile näidati kaljujooniseid ja muu hulgas tuli jutuks, et saarel asub ka trapistide ordu klooster. kooli kontorineiu elas kloostri naabruses ja seletas, et elab metsas. kohale jõudes selgus, et mets oli hoopis suhteliselt tihe ja madal võsa. kloostris elas viis munka, kes teenisid elatist raamatute köitmisega. kloostrile kuulusid ka mõned kaunikesti umbrohused põllud, mida munkade vabatahtlikud ja lõbusad sõbrad parasjagu harisid. mungaga, kes meid vastu võttis, tuli jutuks vendade eluviis, raha ja palve jõud. ta kurtis, kui raske on kloostrivendadel pidada vaesuse tõotust. vennad palvetasid päevas mitu korda. neil oli tõsiseid raskusi kasina eluviisi säilitamisel, sest klooster kippus kiiresti rikastuma. neil tuli ka ära öelda piiskopile, kes pakkus neile uut autot. ühesõnaga, nad palusid ja neile anti rohkemgi, kui neil hädapärast vaja läks.
päikeseloojangu aegsele missale võisime kaasa minna. missa toimus kloostri kirikus, mis oli tibatilluke lubjatud võlvidega kamber ja selles kambris seisiski altar, mille oli neile valmistanud naabrimees - jaapani skulptor. altar oli sõna otseses mõttes altarikivi ehk see oligi väga suur, aga madal kivi, mida jaapanlane oli väga-väga maitsekalt õige veidi kujundanud, kuid mis oli ikkagi täiesti looduslik kivi ja sobis sellesse väikesesse valgesse ruumi tohutult hästi.
mis siis on lookese moraal: et kõige ilusam asi ongi loomulik/looduslik. ja paluge ning teile antakse.
Tuli meelde, kus olen näinud maailma palve jõud kirik on rajatud, aga enamasti Kirjatükki on kommenteeritud
(1) kord —
loe lähemalt Samast žanrist
Samalt autorilt
Reede, 15. jaan. 2021., kell 17:01 - parim aeg päevast