Puhul tavapärane tekstirohkus, samas võiks ette Nagu teile meeldib, Vanemuine selles osas mingiks erandiks olnud.

tegevuse suhtelist puududst. Ega Nagu teile Shakespeare näidenditekstide puhul on tavapärane tekstirohkus, samas võiks ette heita tegevuse suhtelist puududst. Ega Nagu teile meeldib 'ki selles osas mingiks erandiks olnud. Hoolimata varasemate eestinduste olem Nagu teile meeldib, Vanemuine Shakespeare näidenditekstide puhul on tavapärane tekstirohkus, samas võiks ette heita tegevuse suhtelist puududst. Ega Nagu teile meeldib 'ki selles osas mingiks erandiks olnud. Hoolimata varasemate eestinduste olemasolust, telliti Peeter Volkonskilt ja Hannes Villemsonilt uus tõlge. Värske ümberpanek oli tekstina

Nagu teile meeldib, Vanemuine Vallo Sinisalu kolmapäeval, 9. veebr. 2005., kell 13:02:37 Jaanuari keskpaigas Vanemuises esilinastunud William Shakespeare "Nagu teile meeldib" on teatrikriitikute poolt mõõdukalt hävitava kriitika osaliseks saanud. Arvan, et kõik materdused on asja eest ja annan järgnevalt veel ise hea meelega lisagi. Shakespeare näidenditekstide puhul on tavapärane tekstirohkus, samas võiks ette heita tegevuse suhtelist puududst. Ega "Nagu teile meeldib 'ki" selles osas mingiks erandiks olnud. Hoolimata varasemate eestinduste olemasolust, telliti Peeter Volkonskilt ja Hannes Villemsonilt uus tõlge. Värske ümberpanek oli tekstina iseenesest põnev, lavastuses aga paraku lihtsalt lohisev ja verevaene. Siit sobib suuremaid kive lavastaja kapsaaeda loopida. Vanemuisesse lavastust "Nagu teile meeldib" lavastama kutsutud Finn Poulsen on mitmete kriitikute arvates tuntud-teatud Shakespeare tõlgitseja. Sellest konkreetsest tükist sellistele kiiduarvamustele küll kinnitust ei jagunud. Küll jäid meelde venivad, ülemäära massiivsed sõnalised lõigud, mida kuulates jäid laud raskeks ning silmad vajusid vägisi kinni. Mitmesaja aasta tagust näitekirjanikku lavastades võiks ehk näitlejate mehhaaniliselt teksti üles ütlema paneku kõrval olla ka pisuke lavastajapoolne sõnum või kontseptsioon, mis looks põnevaid interkultuurilisi seoseid ning aitaks vaatajail vana lugu värskena näha. Saalist vaadates jäi lavastajapoolne sõnum igal juhul aarmiselt häguseks, kui seda üleüldse oligi. Lavastust reklaamiti komöödia kategooriasse kuuluvana. T

Nagu teile meeldib, Vanemuine

Vallo Sinisalu kolmapäeval, 9. veebr. 2005., kell 13:02:37
Jaanuari keskpaigas Vanemuises esilinastunud William Shakespeare "Nagu teile meeldib" on teatrikriitikute poolt mõõdukalt hävitava kriitika osaliseks saanud. Arvan, et kõik materdused on asja eest ja annan järgnevalt veel ise hea meelega lisagi.

Shakespeare näidenditekstide puhul on tavapärane tekstirohkus, samas võiks ette heita tegevuse suhtelist puududst. Ega "Nagu teile meeldib 'ki" selles osas mingiks erandiks olnud. Hoolimata varasemate eestinduste olemasolust, telliti Peeter Volkonskilt ja Hannes Villemsonilt uus tõlge. Värske ümberpanek oli tekstina iseenesest põnev, lavastuses aga paraku lihtsalt lohisev ja verevaene.

Siit sobib suuremaid kive lavastaja kapsaaeda loopida. Vanemuisesse lavastust "Nagu teile meeldib" lavastama kutsutud Finn Poulsen on mitmete kriitikute arvates tuntud-teatud Shakespeare tõlgitseja. Sellest konkreetsest tükist sellistele kiiduarvamustele küll kinnitust ei jagunud. Küll jäid meelde venivad, ülemäära massiivsed sõnalised lõigud, mida kuulates jäid laud raskeks ning silmad vajusid vägisi kinni.

Mitmesaja aasta tagust näitekirjanikku lavastades võiks ehk näitlejate mehhaaniliselt teksti üles ütlema paneku kõrval olla ka pisuke lavastajapoolne sõnum või kontseptsioon, mis looks põnevaid interkultuurilisi seoseid ning aitaks vaatajail vana lugu värskena näha. Saalist vaadates jäi lavastajapoolne sõnum igal juhul aarmiselt häguseks, kui seda üleüldse oligi.

Lavastust reklaamiti komöödia kategooriasse kuuluvana. Transvestiitsete riietumistrikkidega osaliste alttõmbamine on siingi maanurgas tiibu laiutava eurokorrektsuse mõõtmes täna pigem nutma kui naerma ajav.

Lavastust ilmestavaks ja vähese tegevusega leiget sõnasuppi inimlikumaks muutvad olid ehk vaid muusikalised vahepalad. Laulud ilmestasid rohmakalt tuimavõitu lavastuse dünaamikat ja tegid muidu masendava etenduse pisutki rõõmsamaks. Muusikaliseks kujundajaks oli Toomas Lunge, kes ei kohkunud ka ise kitarri kätte haaramast ega laval laululugu üles võtmast.

Tekstist oli juba varem juttu, seda oli tõesti ilma kärbeteta liig ohtralt saali voogamas. Kahjuks pahatihti sellise voona, milles raske sõnu üksteisest eristadagi. Marika Barabanštšikova poolt mängitud Rosalindi sõnad ei jõudnud kehvapoolse lavalise kõne tõttu rõdu esimesse rittagi kohale. Kas siis tõesti ülemeremaalt toodud lavastaja ei osanud ometigi noori näitlejaid paremate sõnarõhkude või õige kõnetempo leidmiseks piisavalt juhendada?

Ehk oli üheks kehva helilevi põhjuseks ka asjaolu, et suurema piletimüügi huvides, jäljendamisvajaduse, moeröögatuse või mille iganes sunnil olid lavale vaatajaile lisatribüünid ehitatud. Siililegi selge, et parimal juhul ebalevalt mõlema publikuleeri poole küljega mängides, ei saanud hääle jõulisest saalisuunamisest juttugi olla.

Ehk ajaloolist konteksti silmas pidades tegi lavastuse kunstnik vajalikuks kostüümidele kõvasti rõhku panna. Riiet ja niiti kulus sellise, arvukate näitlejate osavõtul aset leidnud kostüümikarnevali tarbeks tõesti kümnete meetrite kaupa. Kurb tõdeda, kuid "Nagu teile meeldib" lavastust võib järjekordseks näiteks tuua, et näidendi headus ei sõltu kahjuks päris otseselt kulutatud riidemeetritest, näitlejate arvust või proovisaalis veedetud töötundidest.

Vanemuise veebilehel etendusele hosiannat kirjutanud spin doktorid lubasid klassikalist näitemängu, mis oleks ühtlasi ka särtsakas komöödia ja vaimukas romantiline lugu. Ehk just üles köetud ootuste ja lootuste purunemise tõttu oli mul etenduse lõppedes nii vaatajate kui tegijate raisatud ajast ja vaimuenergiast tuliselt kahju. Puhul tavapärane tekstirohkus, samas võiks ette Nagu teile meeldib, Vanemuine selles osas mingiks erandiks olnud.


Kirjatükki on kommenteeritud (2) korda — loe lähemalt
Samast žanrist
Eelmine Järgmine
Samalt autorilt


Teatrikriitika
saara: Naine kesk Kassiraba, Vooremaa Kassinurme mäed olid minu jaoks veel avastamata. Sõitsin soojal au.. [7706] Sisupuu sitemap
Tim Nopper: Rokkiv Ruja elustus taas teatrilaval, Käisin Ruja vaatamas eile õhtul. Mitte seda päris ansa.. (1) [67324]
R.: Rakvere Teater-"Siiralt Valetades", Etendus jättis päris hea mulje,kuigi midagi oleks nagu ikkagi pu.. (1) [84724]
ahtipoiss: Unistaja soovikontsert., Soovitan! Olen ise ikka vist lootusetu teatriarmastaja, täiesti kül.. (1) [61960]
Marek Kiviselg: Suur kuri hunt üllatas muhedusega, See tempokas ja lustlik lavastus mõjus vabakutselise.. (3) [60597]
Vallo Sinisalu: Nagu teile meeldib, Vanemuine, Shakespeare näidenditekstide puhul on tavapärane tekstiro.. (2) [78198]
Marek Kiviselg: Vladimiri väljak kujutab hädaorgu, Septembri lõpus esietendunud "Vladimiri väljak" on aj.. (3) [60542]
Herman Haak: Going up kutsus noori jumala rüppe, Seekordse Going Up kavva kuulusid vaatajamängud, amatöö.. (17) [82371]
Marek Kiviselg: Mesiselt alandlik vaade universumile, Vaadates lavastust ilma stsenaariumit lugemata jää.. (1) [66044]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Kindlustushind: Kasko- ja liikluskindlustuse ostmisega toetad Lastefondi!, link portaalis on võimalik võ.. [35] Hea kodulehe valmistamine
digiuudised: Sportlased, raha ja tehnoloogia, Suuremat pilti vaadates ei ole tegemist NFL-is millegi era.. [51] Korraliku kodulehe tegemine
digiuudised: Mis juhtus Inglismaa jalgpallis?, Inglismaa jalgpall on võtnud vastu otsuse, et see nädalav.. [28] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Reede, 7. mai 2021., kell 16:26 - parim aeg päevast
või tee uus
(2) [78198] Teatrikriitika
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0372s