Vaatamas õhtul. Mitte seda päris ansamblit, Rokkiv Ruja elustus taas teatrilaval vaatajate ees lahti rullunud lugu.

1988. aasta paiku laiali läks, vaid Käisin Ruja vaatamas eile õhtul. Mitte seda päris ansamblit, mis 1988. aasta paiku laiali läks, vaid hoopis teatrilaval vaatajate ees lahti rullunud lugu. Kunsti ja tõeväärsuse tasakaalu kohta ma küll suuremat arvat Rokkiv Ruja elustus taas teatrilaval Käisin Ruja vaatamas eile õhtul. Mitte seda päris ansamblit, mis 1988. aasta paiku laiali läks, vaid hoopis teatrilaval vaatajate ees lahti rullunud lugu. Kunsti ja tõeväärsuse tasakaalu kohta ma küll suuremat arvata ei oska, kuid muusika oli küll väga ehedalt rujalik. Ma mõtlesin etenduse algupoolel, et Rannap

Rokkiv Ruja elustus taas teatrilaval Tim Nopper laupäeval, 16. augustil 2008., kell 13:58:20 Rokkooper Ruja elustas omaaegse ansambli sünni, õilmitsemise ja hävingu loo. Kaheksakümnendate Eesti hitte esitav ja legendaarse bändi liikmete eluolust pajatav etendus tõi ilmselt paljudelegi keskikka jõudnutele nostalgilise klombi kurku. Käisin Ruja vaatamas eile õhtul. Mitte seda päris ansamblit, mis 1988. aasta paiku laiali läks, vaid hoopis teatrilaval vaatajate ees lahti rullunud lugu. Kunsti ja tõeväärsuse tasakaalu kohta ma küll suuremat arvata ei oska, kuid muusika oli küll väga ehedalt rujalik. Ma mõtlesin etenduse algupoolel, et Rannap võttis kätte ja kirjutas täispika rokkooperi, milles kõik uued originaalsed laulud sees. Ilmselt oli selline kujutelm varmas tekkima just varase Ruja laulude suhtelise tundmatuse tõttu. Osasid neist polnud isegi 1999. aastal ilmunud Ruja muusikakomplekti viiendal, "Tundmatu Ruja" plaadil. Pärastpoole selgus kavalehte lugedes siiski, et originaalset muusikat poldud etenduse jaoks suuremat loodud, pigem oli tegemist ikka vanade lugude uues esituses taassoojendamisega. Noored näitlejad tegid head tööd, eriti säravalt suutis enda Rannapi rolliga silma paista Priit Võigemast. Tema esitus oli isegi niivõrd tõetruu, et sundis etenduse alguses küsima: "mis, kas tõesti otsustas Rannap iseennast mängida?" Paljuski käiski mäng tuntud muusikute äratuntavuse ja publiku mälukeelte helisema panemise nimel. Ruja näol oli ju tegemist kaheksakümnendate alguse vaieldamatu publiku lemmikuga, kelle muus

Rokkiv Ruja elustus taas teatrilaval

Tim Nopper laupäeval, 16. augustil 2008., kell 13:58:20
Rokkooper Ruja elustas omaaegse ansambli sünni, õilmitsemise ja hävingu loo. Kaheksakümnendate Eesti hitte esitav ja legendaarse bändi liikmete eluolust pajatav etendus tõi ilmselt paljudelegi keskikka jõudnutele nostalgilise klombi kurku.

Käisin Ruja vaatamas eile õhtul. Mitte seda päris ansamblit, mis 1988. aasta paiku laiali läks, vaid hoopis teatrilaval vaatajate ees lahti rullunud lugu. Kunsti ja tõeväärsuse tasakaalu kohta ma küll suuremat arvata ei oska, kuid muusika oli küll väga ehedalt rujalik.

Ma mõtlesin etenduse algupoolel, et Rannap võttis kätte ja kirjutas täispika rokkooperi, milles kõik uued originaalsed laulud sees. Ilmselt oli selline kujutelm varmas tekkima just varase Ruja laulude suhtelise tundmatuse tõttu. Osasid neist polnud isegi 1999. aastal ilmunud Ruja muusikakomplekti viiendal, "Tundmatu Ruja" plaadil.

Pärastpoole selgus kavalehte lugedes siiski, et originaalset muusikat poldud etenduse jaoks suuremat loodud, pigem oli tegemist ikka vanade lugude uues esituses taassoojendamisega.

Noored näitlejad tegid head tööd, eriti säravalt suutis enda Rannapi rolliga silma paista Priit Võigemast. Tema esitus oli isegi niivõrd tõetruu, et sundis etenduse alguses küsima: "mis, kas tõesti otsustas Rannap iseennast mängida?" Paljuski käiski mäng tuntud muusikute äratuntavuse ja publiku mälukeelte helisema panemise nimel.

Ruja näol oli ju tegemist kaheksakümnendate alguse vaieldamatu publiku lemmikuga, kelle muusika tekitab paljudes keskikka jõudnutes nostalgilisi tundeid. Seda viimast ilmselt mitte niivõrd muusika enda, kuivõrd pigem just muusikast läbi imbunud ammuununenud nooruspäevade ja toonaste kontserdimälestuste kirgastumise tõttu.

Lavastus üllatas äärmiselt põneva videokasutusega. Lava kohale püstitatud ekraanilt sai tänu kolmele lavalt lähivõtteid püüdvale kaameramehele näha näitlejate tegemisi tunduvalt suuremalt kui see 2990 kohalise tribüüni viimastest ridadest muidu võimalik oleks olnud. Staadionikontserditelt tuttavlik suure ekraani kasutusviis sobis rokkbändi tegemistest pajatava legendi esitamiseks suurepäraselt. Ekraanilt paistev otsepilt, mis tõi vaatajani ka lava taga ja kõrval toimuva, laiendas etenduse hõlmavusala vaatajate jaoks märkimisväärselt ruumilisemaks. Juba lõigu alguses mainitud makroesitus tipnes vannitoa peeglisse peidetud piilukaamera pildiga.

Ruja lagunemine ja selleteemalised stseenid etenduse lõpus ei olnud just kõige meeliülendavamad. Sellest hoolimata mõjus toonaste telekaadrite põimimine ja videomontaa¾ tänaste näitlejatega küllaltki värske ning originaalsena.

Ilmselt oleks etenduse teise poole viimase kolmandiku tihendamine kogumuljele ainult kasuks tulnud. Kolme tunni jagu mängitud etendust on augustikuu pilkases öös küllaltki jahe vaadata. Kella kaheksase algusaja asemel oleks olnud tunduvalt mõistlikum alustada tavapärasel teatriajal.

Tubli teatritegu igal juhul! Vaatamas õhtul. Mitte seda päris ansamblit, Rokkiv Ruja elustus taas teatrilaval vaatajate ees lahti rullunud lugu.


Kirjatükki on kommenteeritud (1) kord — loe lähemalt
Samast žanrist
Eelmine Järgmine
Samalt autorilt


Teatrikriitika
saara: Naine kesk Kassiraba, Vooremaa Kassinurme mäed olid minu jaoks veel avastamata. Sõitsin soojal au.. [7706] Sisupuu sitemap
Tim Nopper: Rokkiv Ruja elustus taas teatrilaval, Käisin Ruja vaatamas eile õhtul. Mitte seda päris ansa.. (1) [67324]
R.: Rakvere Teater-"Siiralt Valetades", Etendus jättis päris hea mulje,kuigi midagi oleks nagu ikkagi pu.. (1) [84720]
ahtipoiss: Unistaja soovikontsert., Soovitan! Olen ise ikka vist lootusetu teatriarmastaja, täiesti kül.. (1) [61960]
Marek Kiviselg: Suur kuri hunt üllatas muhedusega, See tempokas ja lustlik lavastus mõjus vabakutselise.. (3) [60597]
Vallo Sinisalu: Nagu teile meeldib, Vanemuine, Shakespeare näidenditekstide puhul on tavapärane tekstiro.. (2) [78196]
Marek Kiviselg: Vladimiri väljak kujutab hädaorgu, Septembri lõpus esietendunud "Vladimiri väljak" on aj.. (3) [60542]
Herman Haak: Going up kutsus noori jumala rüppe, Seekordse Going Up kavva kuulusid vaatajamängud, amatöö.. (17) [82370]
Marek Kiviselg: Mesiselt alandlik vaade universumile, Vaadates lavastust ilma stsenaariumit lugemata jää.. (1) [66042]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Kindlustushind: Kasko- ja liikluskindlustuse ostmisega toetad Lastefondi!, link portaalis on võimalik võ.. [35] Hea kodulehe valmistamine
digiuudised: Sportlased, raha ja tehnoloogia, Suuremat pilti vaadates ei ole tegemist NFL-is millegi era.. [51] Korraliku kodulehe tegemine
digiuudised: Mis juhtus Inglismaa jalgpallis?, Inglismaa jalgpall on võtnud vastu otsuse, et see nädalav.. [28] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Reede, 7. mai 2021., kell 16:05 - parim aeg päevast
või tee uus
(1) [67324] Teatrikriitika
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0331s