Vladimiri väljak kujutab hädaorgu

Vladimiri väljak kujutab hädaorgu

Vladimiri väljak kujutab hädaorgu Marek Kiviselg teisipäeval, 16. nov. 2004., kell 18:45:12 Autor arvab, et "Vladimiri väljak" on vaadatav just tänu südamlikele stseenidele, mis võidavad vanemaealiste vaatajate empaatia. Septembri lõpus esietendunud "Vladimiri väljak" on ajakirjanduses juba üksjagu tähelepanu võitnud. Sellest hoolimata sain "Vladimiri väljakust" kirjutatud kaheteistkümnest artiklist risti üle käies siiski piisa.. Loe lähemalt kolmap., 17. nov. 04., kell 13:21 Jaana K. Iga jutustatud lugu või lavastatud näidend muudab ühiskonda. Sellised näidendid, mis jutustavad tegelaste allaheitlikkusest, orjalikkusest, sõltuvusest või kellelegi teisele lootmisest kasvatavad vaatajates just sedasama sõltuvust ja abitust. Millegipärast pole ma eriti kohanud Eesti originaallugusid teemadel "liftipoisist miljonäriks." Samas, kui meie kirjanikud või lavastajad on ise toimetulekupiiril virelemas, siis ei ole kedagi neid edulugusid kirjutamas-lavastamas. Sotsioloogilises käsitluses on seda kirjeldatud kui vaesuskultuuri levikut. Silmatorkaivamate elementidena on selles figureerimas just allaheitlikkus, abitus ja kannatuste õilistamine. teisip., 23. nov. 04., kell 15:29 Gea Vladimiri väljaku üks märksõna oli kindlasti südamlikkus. Vanapaarist näitlejate liigutav mäng ei jätnud küll vist kedagi ükskõikseks ja oli etenduse tugevaim osa. Lavastaja töö oli aga sedapuhku nõrk. Tundus kohati, et näitlejatele oli lavastaja poolt suhteliselt palju mänguruumi jäetud, teiselt poolt aga kippus lavastaja enda eesmärk kaduma jääma. Või ei suutnud t

Vladimiri väljak kujutab hädaorgu

Marek Kiviselg teisipäeval, 16. nov. 2004., kell 18:45:12
Autor arvab, et "Vladimiri väljak" on vaadatav just tänu südamlikele stseenidele, mis võidavad vanemaealiste vaatajate empaatia.

Septembri lõpus esietendunud "Vladimiri väljak" on ajakirjanduses juba üksjagu tähelepanu võitnud. Sellest hoolimata sain "Vladimiri väljakust" kirjutatud kaheteistkümnest artiklist risti üle käies siiski piisa.. Loe lähemalt


kolmap., 17. nov. 04., kell 13:21
Jaana K.
Iga jutustatud lugu või lavastatud näidend muudab ühiskonda. Sellised näidendid, mis jutustavad tegelaste allaheitlikkusest, orjalikkusest, sõltuvusest või kellelegi teisele lootmisest kasvatavad vaatajates just sedasama sõltuvust ja abitust.

Millegipärast pole ma eriti kohanud Eesti originaallugusid teemadel "liftipoisist miljonäriks." Samas, kui meie kirjanikud või lavastajad on ise toimetulekupiiril virelemas, siis ei ole kedagi neid edulugusid kirjutamas-lavastamas. Sotsioloogilises käsitluses on seda kirjeldatud kui vaesuskultuuri levikut. Silmatorkaivamate elementidena on selles figureerimas just allaheitlikkus, abitus ja kannatuste õilistamine.
teisip., 23. nov. 04., kell 15:29
Gea
Vladimiri väljaku üks märksõna oli kindlasti südamlikkus. Vanapaarist näitlejate liigutav mäng ei jätnud küll vist kedagi ükskõikseks ja oli etenduse tugevaim osa.

Lavastaja töö oli aga sedapuhku nõrk. Tundus kohati, et näitlejatele oli lavastaja poolt suhteliselt palju mänguruumi jäetud, teiselt poolt aga kippus lavastaja enda eesmärk kaduma jääma. Või ei suutnud ta seda näitlejatele selgeks teha. Selle läbi aga jäi see suhteliselt segaseks ka vaatajale.

Minu arvates oli etenduse põhiline läbiv sõnum, et me kõik teeme elus valikuid ja paraku teeme mõnikord ka valesid valikuid. Kõne all oleva etenduse peategelased vaevlesidki peamiselt valede valikute tagajärgede käes. Kurb ongi aga see, et keegi ei tule ütlema, et mingi valik on vale, see tuleb ikka hiljem välja.
teisip., 8. märtsil 05., kell 11:14
Maris
"mis Euroopalikus kultuuriruumis õlgu kehitavalt ükskõikseks jätavad. Olgu need siis läbi mõtlemata ja kergemeelselt tehtud otsused,"

Etendus jättis mulle sügava mulje. See oli inimlikkus ise. Kui noor kriitik Marek kirjutab euroopalik kultuuriruum suure tähega, tundub, et tegu on veel kibedalt arenguruumi vajava isiksusega. Edu teele!


Teatrikriitika
saara: Naine kesk Kassiraba, Vooremaa Kassinurme mäed olid minu jaoks veel avastamata. Sõitsin soojal au.. [7706] Sisupuu sitemap
Tim Nopper: Rokkiv Ruja elustus taas teatrilaval, Käisin Ruja vaatamas eile õhtul. Mitte seda päris ansa.. (1) [67323]
R.: Rakvere Teater-"Siiralt Valetades", Etendus jättis päris hea mulje,kuigi midagi oleks nagu ikkagi pu.. (1) [84717]
ahtipoiss: Unistaja soovikontsert., Soovitan! Olen ise ikka vist lootusetu teatriarmastaja, täiesti kül.. (1) [61958]
Marek Kiviselg: Suur kuri hunt üllatas muhedusega, See tempokas ja lustlik lavastus mõjus vabakutselise.. (3) [60597]
Vallo Sinisalu: Nagu teile meeldib, Vanemuine, Shakespeare näidenditekstide puhul on tavapärane tekstiro.. (2) [78196]
Marek Kiviselg: Vladimiri väljak kujutab hädaorgu, Septembri lõpus esietendunud "Vladimiri väljak" on aj.. (3) [60542]
Herman Haak: Going up kutsus noori jumala rüppe, Seekordse Going Up kavva kuulusid vaatajamängud, amatöö.. (17) [82368]
Marek Kiviselg: Mesiselt alandlik vaade universumile, Vaadates lavastust ilma stsenaariumit lugemata jää.. (1) [66042]
Kultuuriuudised
Arvamusrubriik
Kirjandusest
Filmiarvustus
Teatrikriitika
Muusikaelamus
Blogid
Kindlustushind: Kasko- ja liikluskindlustuse ostmisega toetad Lastefondi!, link portaalis on võimalik võ.. [35] Hea kodulehe valmistamine
digiuudised: Sportlased, raha ja tehnoloogia, Suuremat pilti vaadates ei ole tegemist NFL-is millegi era.. [51] Korraliku kodulehe tegemine
digiuudised: Mis juhtus Inglismaa jalgpallis?, Inglismaa jalgpall on võtnud vastu otsuse, et see nädalav.. [27] kodulehe valmistamine Optimist formula
Reisikirjad
Novellid
Luuletused
Mütoloogiad
Portaalist
RSS
Uue blogi avamine
blogi saab avada siit
some top website hosting site providers for both transparently and technically are website design in developing well working in uk top web hosting companies to consider look uk web hosting compare service of top web site hosting providers in the uk and find best site host for your website. Pole kahtlust, et kodulehe tegemine on üheks efektiivsemaks võimaluseks luua uut väärtust ja kodulehe tegemine kiiresti, loe kodulehe tegemine aitab muuta kodulehe tegemine hoopis lihtsamaks kui varem. Teiseks, kodulehe valmistamine toob kliendid lähemale ja aitab kodulehekülje sisu paremini uuendada, vaata lähemalt kodulehe valmistamisest Mõjusa veebilehe 5 olulist elementi sest kodulehekülje loomine on kompleksne ja keerukas tegevus. Kodulehel kasvava metsa ost Eestis metsa ost pakub ka metsamaa ostu võimalust, professionaalne metsa ostumaakler. Safe data backup helps to keep data forever, for example blu-ray is safe for data archiving, see blu-ray discs for data storage this article offers insight to data backup on optical discs like DVD's and blu-ray discs for data archiving. Elektritööd ja mõõtmised, vaata Elektripaigaldiste kontroll elektriprojektid ja tehniline kontroll.
Eestimaiselt hea paik blogimiseks
Reede, 7. mai 2021., kell 15:31 - parim aeg päevast
või tee uus
(3) [60542] Teatrikriitika
Uue kirjatüki kirjutamist alusta siit
Loomisaeg 0.0283s